Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za kilka dni nowe taryfy w Erze

Za kilka dni nowe taryfy w Erze

WitekT 11 Stycznia 2006 11:48

0 0

W najbliższych dniach, zapewne w poniedziałek Era wprowadzi nową ofertę dla klientów biznesowych, prywatnych oraz użytkowników TakTaka.

Briefing prasowy na temat nowej oferty zaplanowany jest na 12. stycznia na godzinę 12:15. Tego samego dnia rozpoczną się szkolenia dealerów.

Szczegóły nowej oferty cały czas owiane są tajemnicą. Jednak z informacji, które do nas docierają można wywnioskować, że nowa oferta biznesowa zostanie skonstruowana na dotychczasowych taryfach Komfort Biznes z lekkimi modyfikacjami. W odświeżonym garniturze taryf położono podobno duży nacisk na minimalizację kosztów połączeń wykonywanych w sieci i na telefony stacjonarne. Osiągnięte ma to być za pomocą specjalnych pakietów minut oraz usłudze Sieć firmowa, o której pisaliśmy w tej wiadomości.

Najprawdopodobniej głównym elementem nowych ofert dla klientów indywidualnych będzie Mix. Informacja ta wydaje się być wiarygodna, gdyż znajduje potwierdzenie w zdobytych przez nas wcześniej informacjach o tym, że sprzedaż Mixa w I kwartale tego roku ma stanowić 40% ogółu, kiedy do tej pory było to poniżej 5%. Pisaliśmy o tym w felietonie Dealine - 16. stycznia. Bardzo prawdopodobne, że cel zostanie osiągnięty dzięki atrakcyjnym cenom telefonów.




Użytkownicy TakTaka mogą najprawdopodobniej spodziewać się kolejnej obniżki cen połączeń poza sieć. Według niepotwierdzonych informacji pojawi się usługa podobna do Happy Taniej, która po dłuższym okresie niż dotychczasowe 4 miesiące, jeszcze bardziej obniży stawkę za minutę połączenia.

Na razie nie wiemy, czy zmienią się taryfy dla abonentów indywidualnych.

Według naszych informacji pozostałe 2 sieci - Orange i Plus GSM - także szykują nowe oferty bądź promocje na 16. stycznia. Szczegóły, niestety, jeszcze nie znamy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    44. ~Paweł  2006-01-11 18:07:33  host: bnq174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jesli zrobia w Taktaku obnizke z tytulu bycia w sieci to powinno byc tak: Po 1 roku bycia w Tak taku smsy do innych sieci 12gr brutto, rozmowy do innych sieci 60gr brutto.

  • 0

    45. ~Tomek  2006-01-11 18:38:03  host: anw106.internetdsl.tpnet.pl

    Ja chciałbym tylko, żeby Tanie Numerki i Erajednostki były rozliczane osobno i nic więcej do szczęścia mi nie jest potrzebne.

  • 0

    46. ~wlo  2006-01-11 19:02:22  host: aon209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Paweł - a jak powinno być po 6 latach bycia?

  • 0

    47. ~sharky  2006-01-11 19:48:29  host: 121-9.espol.com.pl

    A ja marze o tym by Era zmienila sposob rozliczania gprs. Niech zmniejsza pakiety i zaczna zliczac dane lacznie.

  • 0

    48. ~P  2006-01-11 20:55:41  host: boj95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo-dobre pytanie-sam jestem w erze od lat 9,zaraz jak tylko weszli na rynek do nich zawitalem... :) Moze za darmo?! HIHIHI... Zartuje. Wydaje mi sie ze po roku to oni moga juz nagradzac swoich stalych klientow najnizszymi stawkami.

  • 0

    49. ~matts  2006-01-11 21:00:51  host: atm.ssnet.pl

    hehe, a pamiętacie rok temu i szumne zapowiedzi nowych taryf w erze, po opublikowaniu ich był totalny szok, najtanszy abonamet zaczynał sie kwotą 50 zł i była to taryfa clasic 70

  • 0

    50.  2006-01-11 21:30:54

    Ja nie mogę się doczekać na możliwość włączenia blueconnect jako usługi do abonamentu (tak jak to jest w Plusie), ale nie wiem czy w Erze tak mi dopasują :-)

  • 0

    51.  2006-01-11 21:50:04

    No ciekawe jaką przedtawi ofertę najlepsza sieć w Polsce :-) Zobaczymy jutro :-)

  • 0

    52. ~luca  2006-01-11 22:41:18  host: cjj82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W ofercie era biznes będą pakiety kwotowe - tak. I rzeczywiście oparte o taryfy era komfort biznes. Klienci zdecydowanie wolą kiedy wiedzą ile zapłacą niż to ile minut mają.
    Plus postawi na obniżkę cen aparatów - zdecydowaną.
    Orange - nie wiem. Ale mają poważny problem z rebranding'iem bo marka orange jest w mniejszym stopniu rozpoznawalna niż dawna idea.
    Wracając do ery to wątpię żeby udało się zrobić 40% udziału sprzedaży w mixie... aczkolwiek plus naprawdę dobrze radzi sobie w ofercie mix.

  • 0

    53.  2006-01-11 23:49:22

    orientuje się ktoś może czy w Erze będzie motorla V360 albo samsung e360, bo właśnie myślę o powrocie do Ery (15 stycznia żegnaj Orange :-))))

  • 0

    54. ~rcicho  2006-01-12 00:18:17  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    Luca - jak ERA zechce to i nawet 80% osiagnie w sprzedazy Mixa. Wystaczy ze da w nim 10 groszy do siebie stacjonarnych i heyah a do reszty po 65 gr. Do tego jakies fajne telefoniki po 1 zł np. Nokia 6020. No i wszyscy sie rzucą na to.

  • 0

    55.  2006-01-12 01:17:42

    Witam
    Era - tak, będą taryfy oparte na taryfach komfort biznes, tyle że nacisk będzie położony nie na liczbę minut o pakiet kwotowy - podobnie jak w plusie
    Plus - plus położy główny nacisk na obniżkę cen aparatów, zamiast na wydanie teraz nowych taryf
    Orange - ma problem z rebranding'iem, bo więcej osób cały czas rozponaje ideę niż orange...
    Wracając do Ery - oferta mix nie bedzie stanowic 40% udziału w sprzedaży... chociaż oferta ta bardzo sie rozwinie - warto wziąść pod uwagę fakt, że wielu użytkownikom ofert mix bedzie sie konczyc niedlugo umowa... stad głównie zmiany. Jak na razie plus naprawdę dobrze radzi sobie jesli chodzi o mixa.
    PS.
    strefa biurowa w plusie nie kosztuje 2000pln od numeru... od konta abonenckiego zdaje mi sie... + trzeba miec duzo sim'ów ;)

  • 0

    56. ~pop  2006-01-12 08:25:37  host: pa135.zawady.sdi.tpnet.pl

    czy są już jakieś przecieki odnośnie nowych taryf ery i tak taka, wczoraj z konferencji ornge jak zawasze wyszla h....,zgodzicie się ze mną, że z dużej chmury mały deszcz!

  • 0

    57.  2006-01-12 08:41:00

    pop: zgadzamy sie :) Czekamy dzisiaj na Ere. Na ktora dzis planowana jest konferencja Ery?

  • 0

    58.  2006-01-12 09:53:17

    graveman - beda nowe telefony, samsung jak najbardziej tak :)

  • 0

    59. ~  2006-01-12 12:17:58  host: 193.69.116.44

    juz za chwilę początek :-) ciekawe czy przedstawią jakies konkrety czy tak jak orange zrobią wiele szumu i żadnych konkretów.

  • 0

    60.  2006-01-12 13:02:53

    juz 13 a tu cisza...

  • 0

    61.  2006-01-12 13:05:17

    hehe pewnie sie wstrzymali bo orange nic nie pokazalo:) no albo Pan WitekT trzyma nas w niepewnosci:)

  • 0

    62. ~mcgrey  2006-01-12 13:07:28  host: buw86.internetdsl.tpnet.pl

    Jakby Pan WitekT coś wiedział to napewno by się tym już z nami podzielił.

  • 0

    63. ~roman  2006-01-15 16:52:10  host: 210-tar-2.acn.waw.pl

    dobrze jest pokazały się cenniki obecnego plusa i orange to się może schować

Dodaj swoją opinię