Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za jabłka jak za mokre zboże

Za jabłka jak za mokre zboże

Q! 16 Czerwca 2009 23:36

0 0

O tym, że Apple wysoko ceni swoje produkty, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Podobnie może być w przypadku jego najnowszego produktu - iPhone'a 3GS. Tymczasem za rogiem czai się Palm Pre, który, dzięki znacznie bardziej przyjaznej polityce cenowej, może sporo na tym zyskać.

Wszystko zaczęło się kilka dni temu od kanadyjskiej sieci Rogers Wireless która poinformowała, że najnowszy produkt Apple będzie dostępny w jej ofercie w przystępnej na pierwszy rzut oka cenie. Za wersję 16 GB trzeba będzie zapłacić 199, natomiast za wersję z 32 GB przestrzeni dyskowej - 299 dolarów kanadyjskich.

Haczyk tkwi jednak w tym, że aby nabyć telefon w takich cenach, trzeba będzie podpisać z operatorem trzyletnią umowę. Brak zobowiązania oznaczać będzie wydatek rzędu 699,99 lub 799,99 dolarów kanadyjskich (czyli około 620 lub 710 amerykańskich dolarów) za sztukę.




W Europie iPhone 3GS dostępny będzie m.in. we włoskim oddziale sieci Vodafone. I według wewnętrznych materiałów, które ujrzały światło dzienne, jego cena na wolnym rynku również do najniższych należeć nie będzie. Za wersję 16 GB trzeba będzie zapłacić 619 euro (prawie 850 dolarów), natomiast wersja 32 GB oznaczać będzie wydatek rzędu 719 euro (około 996 dolarów).

Warto przy tym zauważyć, że w USA iPhone 3GS oferowany jest na wolnym rynku w cenie 567 lub 680 dolarów, w zależności od wielkości wbudowanej pamięci.

Tymczasem Palm wraz ze swoim najnowszym produktem, Pre, stara się podbić Europę w zupełnie inny sposób. Według rumuńskiego dystrybutora produktów Palm, firmy I.R.I.S., najpoważniejszy konkurent iPhone'a trafi na rynek lokalny i europejski pod koniec września. Jego cena w wolnej sprzedaży ma być dokładnie taka sama jak za oceanem, czyli 400 euro (około 550 dolarów), a zatem niemal o połowę niższa niż iPhone'a.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2009-06-17 02:32:36

    @7 niby czemu iszajs i dla ludzi z kompleskami ? pewnie ty masz jakieś kompleksy bo bzdury piszesz na temat na który nie masz pojęcia

  • 0

    10. ~  2009-06-17 05:40:38  host: f142-059.opera-mini.net

    Autor niech odda mature bo ni cholery 400euro nie jest polowa 600. Widze ze ogryzek i jego sukces komus przeszkadza ze robi z siebie durnia. Pozatym pre to plastikowa zabawka

  • 0

    11. ~  2009-06-17 05:43:24  host: f142-059.opera-mini.net

    Dzieci neo mozecie sobie poszczekac i tak iphone sie sprzeda bo jest najlepszy dla zwyklego usera a banda nerdow gotujacych pirackie romy z XDA nikt sie nie przejmuje. PSprzedaz Pre po hypie troli stanela

  • 0

    12.  2009-06-17 07:39:59

    Nie chcę wiedzieć za ile będzie w Orange. :P

  • 0

    13.  2009-06-17 07:56:45

    11. - zwykłego usera czego? bo ja takim jestem i nie zamierzam kupować tego telefonu. Przez myśl nawet mi to nie przeszło ;-)

  • 0

    14. ~robbo2k  2009-06-17 07:59:58  host: w3cache.tktelekom.pl

    Tak wlo jestes geekiem i nerdem a nie ZU.

  • 0

    15. ~jarekt  2009-06-17 08:12:16  host: inet20908nj-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    13 Do przecietnego usera to Ci duuuuuzo brakuje. To oczywiscie komplement bo przecietny user to ktos, dla ktorego telefon powinien po prostu dzialac a regulamin operatora (ktory ty znasz na wyrywki) to taka kartka, ktora dostajesz z telefonem i od razu chowasz do szafy...

  • 0

    16. ~jarekt  2009-06-17 08:16:02  host: inet20908nj-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Sam mam w tej chwili 2 szt Touch HD i jednego zamienie na iPhona jak 3d troche stanieja. Znajomy tez od lat zwiazany z WM kupil niedawno Xperie i oczywiscie od tygodnia siedzi na XDA-dev zeby miec nowy rom i połatac wszystkie dziury w sofcie. A potem taki koles puszcza sobie Youtube z np BrothersInArms na iPhona i krew go zalewa bo na Xperii nawet filmu nie mozna obejrzec bez klatkowania o flv nawet nie wspominajac. Zaloze sie, ze za pare miesiecy xperia pojdzie do zyda i w koncu przesiadzie sie na iPhona. I ja go rozumiem...

  • 0

    17. ~  2009-06-17 08:49:27  host: f96-059.opera-mini.net

    Off topic-a w Heyah rozmowy międzynarodowe zdrożeją na początku lipca. Wysyłają sms-y do użyszkodników.

  • 0

    18.  2009-06-17 08:54:22

    ~jarekt - przeceniasz mnie - na wyrywki nie znam. Musze przeczytać. Jednak rzeczywiście, bardzo dobrze znam rozdziały dotyczące moich praw.

  • 0

    19. ~osiek  2009-06-17 08:59:42  host: aps168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Jego cena w wolnej sprzedaży ma być dokładnie taka sama jak za oceanem, czyli 400 euro (około 550 dolarów), a zatem niemal o połowę niższa niż iPhone'a." z tego wynika że iPhone kosztuje okołó 1100$ czyli 800Euro. A powyżej informacja iż "Warto przy tym zauważyć, że w USA iPhone 3GS oferowany jest na wolnym rynku w cenie 567 lub 680 dolarów, w zależności od wielkości wbudowanej pamięci. " Tworzycie nową matematykę? od kiedy to ok550$ to połowa tego co 680$? Przydałby się wam powrót do szkoły podstawowej na lekcję matematyki. Tudzież zdolność logicznego myślenia bo może chodziło wam o to że iPhone jest o połowę droższy? Co miałoby już większy sens (wychodzi wtedy ok 775$) ale wtedy to około wynosi 100$?? I Wy chcecie być rzetelni?

  • 0

    20. ~robbo2k  2009-06-17 09:09:50  host: w3cache.tktelekom.pl

    Czego ty osiek wymagasz od Q! fana mulastych WMow ktory na widok ogryzka sinieje ze zlosci.

  • 0

    21. ~Ech  2009-06-17 09:43:18  host: gwl227.internetdsl.tpnet.pl

    Tak Panowie bo w tzw telefonie najwazniejsza jest jakosc teledyskow i divixow. iPhone moz ei ma duzo bajerow ale funkcjonalnosc normalnego telefonu to ma tak marna jak nokia 5 lat temu. Niestety wiekszosc zdrowych ludzi uzywa telefonow do zalatwiania spraw i prowadzenia biznesu a nie do zabawy na spotkaniach i szpanowaniu wsrod zamoznych kolegow. Znam wielu iphonowcow i zadnego ktory uzywalby tego telefonu bez szpanowania

  • 0

    22. ~blEch  2009-06-17 10:37:55  host: w3cache.tktelekom.pl

    Tak oczywiscie ... nie stac cie i dorabiasz ideologie na dodatek poatrzysz przez Polske. Czym tu szpanowac jak pol USA ma iphony

  • 0

    23. ~iskra  2009-06-17 11:49:38  host: xdsl.204.c95.petrotel.pl

    w polsce wytworzyl sie stereotyp ze iphone jest zly i drogi tylko to bylo pare lat temu ? a ludzie nadal tak mysla iphone jest tanszy od e75 od n97 i wielu innych noki a pozwala na wieksze mozliwosci tylko ze takie gadanie ze iphone to szajs to chyba lek przed inna technologia innym systemem :) np nowy system os 3.0 wprowadza wiele udogodnien. Powracajac do tematu z cena troche przesadzili ale za to 3g jak spadna. Osobiscie czekam na palma choc obawiam sie slidera :(

  • 0

    24. ~  2009-06-17 12:24:11  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    Matematycy - 550$ jest niemal o połowę niższe od 996$. Q! miał na mysli ceny europejskie, czytać ze zrozumieniem.

  • 0

    25. ~2111  2009-06-17 13:48:34  host: atropos.tpi.pl

    Ech... Kłótnia fanów i przeciwników iPhone'a, która do niczego nie prowadzi. Tylko sobie nerwy psujecie, a wiadomo, że złość piękności szkodzi :) iPhone, jak cała seria "iProduktów" Apple od iMaka począwszy, jest świetnym produktem pod względem marketingowym. Technicznie również stoją na wysokim poziomie - cała filozofia Apple była strzałem w dziesiątkę, ale też nie dla każdego. Co tu ukrywać, iPod, iPhone i cała reszta mają w dużej mierze status produktów kultowych, ale też nie każdemu będą odpowiadać. Znam kilkunastu użytkowników iPhone'ów i widzę jedno (staram się patrzeć obiektywnie) - mają je dla szpanu. Jako zabawki to świetna sprawa, ale dla świadomego użytkownika iPhone nie jest telefonem sensu stricto. Na swoim przykładzie powiem tak: przez kilka tygodni dane mi było używać iPhone'a, jednak stare przyzwyczajenia nie pozwalały mi na dobry odbiór tegoż. Od kilku lat niezmiennie używam różnych Nokii E-Series, a iPhone nie mógł mi dać tego, czego wymagałem od telefonu. Reasumując: różne produkty, różne grupy docelowe, różni odbiorcy.

  • 0

    26. ~2111  2009-06-17 13:57:34  host: atropos.tpi.pl

    Dodam jeszcze jedną rzecz - nigdy nie byłem w stanie strawić iPodów. Odkąd poznałem możliwości iRiverów (zwłaszcza T10 - nie, to nie są odtwarzacze od Apple;) i dane mi było usłyszeć je wraz ze słuchawkami Koss Porta Pro, to nigdy już nie będę słuchał muzyki z telefonu. Żadna Nokia, żaden SE, żaden iPhone nie dorówna temu tandemowi. Nie bijcie za kryptoreklamę, ale IMHO żaden telefon nie będzie nigdy spełniał dobrze roli odtwarzacza muzyki.

  • 0

    27.  2009-06-17 14:00:23

    iPhone w Europie 719 euro[32GB], PalmPre 400euro. Cytat"zatem NIEMAL o połowę niższa niż iPhone'a" To by się zgadzało, bo iPhonowi do 800euro niedaleko.

  • 0

    28.  2009-06-17 14:03:29

    @22 blech Twierdzisz, że Apple sprzedał 150mln iPhonów w USA? :D

Dodaj swoją opinię