Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za dwa tygodnie finał przejęcia Polkomtelu

Za dwa tygodnie finał przejęcia Polkomtelu

LuiN 9 Maja 2011 08:32

0 0

Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna, w ciągu jednego, najwyżej dwóch tygodni poznamy dwa podmioty, które przejdą do finałowych negocjacji w sprawie zakupu Polkomtelu.

Po wyborze dwóch końcowych oferentów, negocjacje powinny doczekać się końca w przeciągu mniej więcej dwóch tygodni - podpisaniem umowy warunkowej - dowiaduje się DGP. Potem na transakcję zgodzić jeszcze będzie musiała się Komisja Europejska i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co może to potrwać od 3 do 6 miesięcy.




Na krótkiej liście podmiotów uprawnionych do złożenia oferty zostały w ostatnim czasie cztery grupy: Zygmunt Solorz-Żak, szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor z funduszem Bain Capital oraz globalny fundusz private equity - Apax.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 1

    15. ~maki  2011-05-09 10:51:28  host: egw37.internetdsl.tpnet.pl

    DGP napisał: "Nieznane są stawki, jakie za Plusa zaproponowali oferenci. Na pierwszym etapie wahały się one od 15,5 mld zł do 18 mld zł. Najwięcej zaproponował wówczas Zygmunt Solorz-Żak. Nie jest pewne, czy teraz dał więcej. – Nie musiał. Już wycena 16 mld zł jest wysoka i trudna do przełknięcia dla większości oferentów – mówi inny z naszych rozmówców. Oficjalna wycena operatora nie jest znana, ale na rynku spekuluje się, że właściciele oczekują nawet 20 mld zł."

  • 0

    16. ~ala  2011-05-09 11:48:13  host: public-gprs215232.centertel.pl

    Pan Solorz ma pasma 900 hspa+ i 1800lte... Plus ma lokalizacje... W rok możemy mieć ładna sieć... Ale zawiść w narodzie widać..

  • 1

    17.  2011-05-09 12:33:17

    Liczę na skandynawską kulturę i standardy. Trzymam kciuki za TeliaSonera.

  • 0

    18. ~ZICO  2011-05-09 12:37:05  host: abjo187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #3: "Mały" problem w tym, że dzieje się to kosztem abonentów. Prawdę mówiąc żaden z tych inwestorów mi się nie podoba ale jeśli Polkomtela przejąłby Solorz-Żak to przynajmniej zachowałaby się jedna polska marka a nie mielibyśmy kolejnego "bambusa" po Orange i T-mobile. #16 ma rację - byłaby duża szansa na dobrą sieć. Myślę, że Solorz-Żak ma duże szanse na kupno Plusa bo daje najwięcej.

  • -1

    19.  2011-05-09 13:24:06

    Wszystko się dzieje kosztem abonentów/klientów/nabywców... To są koszty prowadzenia działalności. Natomiast nie powinno nas to obchodzić (mnie nie obchodzi), bo my mamy z nimi umowę i cennik ;-) To nas interesuje a nie to czy któryś prezes utrzymuje trzy kochanki i 6 mieszkań i potrezbuje podwyżkę czy może nie potrezbuje nawet połowy pensji i na cele harytatywne tę poowę przeznacza a mimo to mu rada nie obniża pensji ;-)

  • -1

    20.  2011-05-09 14:35:17

    @18 co Ci po polskiej marce? lepiej sie z tym czujesz? plaszczyk polskosci nic tu nie da. Solorz odprowadza podatki na Cyprze, Cyfrowy Polsat ma spolka zarejestrowana w Holandii, ktora tam placi podatki. co komu po polskiej marce? najprawdopodobniej wygra ten, kto da najwiecej, a nie ten, ktory ma najwieksze doswiadczenie i zasoby, by udzwignac taka inwestycje. nie jest niczym tajemniczym, ze Solorz po pierwszej fali inwestycji w internet z CP ma problem z dalszym inwestowaniem zarowno w LTE jak i UMTS. jak postawil, tak wszystko stoi i czeka. wszyscy tak chwala te siec tymczasem ma ona mniej uzytkownikow niz niejeden MVNO. jakby mial teraz jeszcze przejac plusa to prawdopodobny jest chwilowy zryw inwestycyjny, a potem stagnacja i dojenie z tego co juz jest. pod tym wzgledem doswiadczony inwestor branzowy jest lepszy. niestety polskim spolkom bedzie zalezalo pewnie tylko na cenie.

  • 1

    21.  2011-05-09 16:27:57

    @20 - thonka, oczywistym jest że chodzi o cenę, sprzedając samochód zastanawiasz się co z nim nabywca zrobi? może zainwestuje i będzie jak "nówka" a może w bagażniku będzie woził zgnojone gumowce? liczy się cena i tylko tyle. To klientom zależy najbardziej na tym kto kupi Plusa, od tego będzie zależało czy zostaną czy zabiorą swój numer do konkurencji.

  • -1

    22.  2011-05-09 16:36:16

    Hose - Ty też ciekawą teroię masz... Mnie nie obchodzi kto kupi operatora, zapewne jak znakomitą większość klientów - interesuje mnie oferta operatora. A nie sądzę by ta się zmieniła na niekorzyść. To po prostu niemożliwe.

  • 0

    24. ~ZICO  2011-05-09 17:16:00  host: abjo187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #20: Tu nie o polskość chodzi tylko o gigantyczne koszty rebrandingu i transfer kasy za granicę. Czy wydaje ci się, że jeśli Plusa przejmie Telia czy Telenor to będzie lepiej? Czy widzisz jakieś rewelacje w Centertelu czy PTC które już od wielu lat są odpowiednio francuskie i niemieckie? Zdumiewające skąd nagle PTC kupuje obligacje DT? Nie rozumiesz o co tu chodzi?Nie oszukuj się. Ci "doświadczeni" inwestorzy branżowi będą tak samo doić Polkomtela jak finansowi bo będą chcieli w pierwszej kolejności odzyskać wyłożona kasę. Ktoś tu jeszcze pisał o tzw. "skandynawskiej kulturze". Doprawdy śmiechu warte. Reasumując: cudów nie będzie bo być nie może a jeśli Polkomtel miałby uniknąć gigantycznych kosztów rebrandingu to dlaczego nie Solorz Żak?

  • 1

    25.  2011-05-09 17:23:22

    @22 - wlo, przeczytałeś tylko pierwszą część ostatniego zdania mojej wypowiedzi? przeczytaj czym zakończyłem to zdanie. Chyba nie sądzisz że zakończyłem zdanie tymi słowami bo sądzę że ludzie zaczną przenosić numer ze względu na nazwę operatora? Inteligentny jesteś więc powinieneś wydedukować że chodziło mi o ofertę i ewentualną migrację nią spowodowaną a nie o to że migrację spowoduje nazwa operatora.

  • 0

    26.  2011-05-09 17:28:03

    Hose - przepraszam ale nie zrozumiałem powiązania sprzedaży samochodu z tym na czym zależy klientom operatorów. Właśnie do ostatniego zdania się odniosłem bo w żaden sposób nie rozumiem z tymi samochodami... Może czegoś brakuje mojej inteligencji jednak ;-)

  • -1

    27.  2011-05-09 17:53:15

    @24 z tego co wiem kupujac obligacje pozniej dostaje sie dodatkowy procent w chwili ich wykupienia. DT predzej czy pozniej te obligacje bedzie musial wykupic. w czym widzisz problem? w tym, ze oszczedzali przez kilka lat nie wyplacajac dywidend? nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma... biznes jak kazdy inny. moim zdaniem bezpieczniej jest kupic obligacje spolki matki, niz lokowac je w niepewnych inwestycjach... predzej padnie PTC niz DT... i tak wydaje mi sie, ze z pewnoscia w plusie bedzie lepiej jak przejmie go telia albo telenor niz jak przejmie go Solorz bez doswiadczenia w branzy komorkowej... Solorz pobawi sie, polaczy ten caly bajzel w jedno (pozdrowienia dla UKE i premiowania nowych podmiotow), a jak mu sie znudzi to zrobi to samo co zrobil z elektrimem telekomunikacja, a przez co przez 10 lat toczyla sie wojna o udzialy w PTC, gdzie zaden z zainteresowanych na dobra sprawe nie chcial inwestowac, bo nikt do konca nie wiedzial, czy mu sie to oplaci...

  • 0

    28.  2011-05-09 17:54:41

    @26 wlo - powiem bardzo prosto, gdy sprzedajesz cokolwiek najważniejsze jest kto Ci da najwięcej? mniej ważne jest to co zrobi z zakupioną rzeczą? Jeśli odniosłeś się do ostatniego zdania i wyciągnąłeś z niego takie wnioski to oczywistym jest że, albo myślisz że jestem idiotą, lub coś innego miało na to wpływ ;-)

  • 1

    29. ~r  2011-05-09 18:39:43  host: public-gprs121020.centertel.pl

    #22: dobrze gadasz wlo, chłopaki polejcie mu. Oferta nie może sie zmienić na niekorzyść bo już i tak jest beznadziejna :)

  • 1

    30. ~  2011-05-09 18:41:44  host: afqc118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27 ja chciałem zrobić złoty interes na tych obligacjiach ale era mnie ubiegła

  • 1

    31. ~  2011-05-09 18:43:27  host: 31.41.144.41

    @30. A na jaki procent były? 2 czy 3 ;)?

  • 0

    32. ~ZICO  2011-05-10 08:44:44  host: abjo187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #27: Mój Boże jaki ty naiwny jesteś. Włącz myślenie człowieku i oglądaj mniej telewizji bo to nie boli. Czy ty potrzebujesz lupy bądź mikroskopu żeby zauważyć, że chodziło tu tylko i wyłacznie o to żeby wyprowadzić kasę z PTC? No nie opowiadaj bzdur, że nagle DT tak bardzo potrzebowało kasy żeby sprzedawać obligacje a PTC stała się nagle taka bogata że miała nadwyżkę finansową, z którą nie miałaby co zrobić tylko akurat kupować oprocentowane realnie stopą procentową bliską zeru obligacje niemieckiego skarbu państwa (tak, tak-większościowym właścicielem jest niemiecki skarb państwa). Widzisz zatem, że Niemcy nie frajerzy i kluczowe spółki mają pod swoją kontrolą i jeszcze w dodatku robią nasz głupiutki (nie)rząd w bambuko. Na prawdę następnym razem zastanów się dwa razy zanim coś takiego palniesz.

  • 0

    33. ~cystof  2011-05-10 13:17:17  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Myślę, że kto nie przejmie Polkomtela to zmiany mogą wyjść tylko na dobre. Napływ kapitału, nowe technologie.

  • -1

    34.  2011-05-10 16:44:31

    @32 jakbym nie wiedzial kto jest udzialowcem DT... widze dalej straszysz wyprzedawaniem wszystkiego, wyprowadzaniem pieniedzy itp. jeszcze powiedz, ze zaraz zabory beda i w ogole wszedzie jest antypolski spisek zydow i masonow... spojrz na swoje wypowiedzi. za kazdym razem piszesz jakie to korporacje i koncerny sa zle bo transferuja kase za granice. irytuja mnie ludzie, ktorzy pisza jakby byli niewiadomo jakimi guru, tymczasem zamiast dzialac wylewaja swoje zale w internecie. startuj do sejmu, napisz ustawe zakazujaca fikcyjne transfert, przeglosuj ja, a i tak gdzies te transfery beda mialy miejsce... ich kasa niech sobie robia z tym co chca. a telewizji nie ogladam przynajmniej nie w ten sposob, w ktory sie najwidocznie Tobie wydaje.

  • -1

    35.  2011-05-10 16:46:39

    @32 po za tym dyskutujemy tu o Polkomtelu - myslisz, ze Solorz co bedzie robic? to samo! to ja juz wole taka Telie czy Telenora. Solorz albo stopniowo by Polkomtela wcielal do Cyfrowego Polsatu, albo po kilku latach zrobil to samo co z Elektrimem i posrednio z PTC...

Dodaj swoją opinię