Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za co cenimy SMS-y?

Za co cenimy SMS-y?

LuiN 9 Grudnia 2016 11:16

6 2
Platforma SerwerSMS przygotowała raport na temat tego, za co najbardziej cenimy SMS-y.

Z SMS-ów korzysta 97,2% Polaków, każdego dnia otrzymuje takie wiadomości 8 na 10 badanych. Skąd taka popularność SMS-ów? Respondenci wskazali przede wszystkim prostotę korzystania (75,9%), łatwy dostęp (71,3%) i szybkość dostarczenia wiadomości (63,3%).

W ubiegłym roku Polacy wysłali 52,4 mld wiadomości tekstowych i jak podaje Główny Urząd Statystyczny, był to o 404 miliony lepszy wynik niż w roku 2014.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy



Źródło tekstu: SerwerSMS     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    11.  2016-12-09 12:22:46

    10@ SMS z pseudo wygraną bezcenny

  • 0

    12.  2016-12-09 12:27:44

    @8 TOYA

  • 1

    13. ~Liwiusz  2016-12-09 12:38:01  host: user-46-112-88-149.play-internet.pl

    W tekście 97,2, w video 92,7. Ad rem - przy okazji mmsów zawsze mnie śmieszą argumenty "kto z tego korzysta, przecież zdjęcie można przesłać mailem". Tak samo śmiesznie, jak "kto korzysta z sms, przecież można napisać maila" - ale mimo to sms (i mms) trzyma się mocno.

  • 0

    14. ~  2016-12-09 12:49:05  host: 185.137.18.239

    czy zaczyna się jak w UK, gdy sms dochodza nawet nastepnego dnia?

    własnie miałem problemy z bankiem, bo sms autoryzacyjny nie doszedł (pojawił sie dopiero po jakiejś godzinie)

  • 2

    15.  2016-12-09 12:49:57

    @10, anton - To muzykę już można cenić? Zwierzę to czy człowiek?

  • -3

    16. ~anton  2016-12-09 12:53:03  host: user-94-254-130-69.play-internet.pl

    @15. nie , to plazma jest.

  • 1

    17. ~@14  2016-12-09 12:57:42  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    Nie wiem czy tak jest w UK, ale w Polsce zdarzyło sie keidyś, że SMS z CA (niegdyś LUKAS) przychodziły z koszmarnym opóźnieniem.
    Nie dlatego, że mam skopany telefon, była burza, Polska to nie UK, operatorzy są be a banki cacy ani żaden z innych chorych wymyślonych powodów. Powód był banalny - bank wysyłał SMS z opóxnieniem bo miał awarię sytemu - za co przepraszał na stronie.
    Zatem brak SMS od banku może wynikać nie z winy operatora, który SMSa nie chce przekazać ale z winy banku, który nie wysłał SMSa.
    A nawet najlepszy operator nie prześle SMSa nie wysłanego...

  • 2

    18. ~Alex  2016-12-09 13:27:43  host: 185.137.19.161

    Bo zawsze działa i każdy ma do tego dostęp.

  • 0

    19. ~  2016-12-09 13:45:44  host: 185.137.19.88

    do 14 - no niestety ale tym razem to nie była wina banku, bo sprawdzali i wysłali - najbardziej wkurza mnie to, ze klient w takiej sytuacji komletnie nie moze niczego zrobić i jest zdany na 'nie'działanie sieci

    poza tym to nie pierszy raz gdy zdarza mi się miec problemy z sms - kiedys nawet wysyłałem sam dla sprawdzenia po jakim czasie dojdzie - a to już była ewidentna wina operatora

  • 0

    20. ~e  2016-12-09 14:04:44  host: public-gprs389967.centertel.pl

    "52 400 miliardów" :)

  • 0

    21.  2016-12-09 15:22:56

    najczęsciej używam smsów zatwierdzając transakcje w banku, wolę korzystać z komunkatorów - są praltyczniejsze i mają więcej opcji

  • 0

    22. ~mirekb  2016-12-09 15:44:36  host: apn-31-0-42-206.dynamic.gprs.plus.pl

    zaje....sta forma komunikacji..jak czytam na starym samsungu smsy klikane po nocach ze swoją damą na poczatku znajomosci to az nie wierze ;-)wazne ze mam to de facto "na piśmie".dlatego też na niektore smsy trzeba odpowiedziec i skasowac

  • 0

    23. ~  2016-12-09 15:48:05  host: public-gprs364853.centertel.pl

    Jak spóźniam się do pracy to wysyłam szefowi SMS-a. Mimo że mam go na Messengerze. Bo SMS wydaje mi się taki bardziej formalny :) A tak to SMSy tylko odbieram - hasła SMS do banków paczkomatów itp. I bardzo dużo spamu niestety.

  • 1

    24.  2016-12-09 16:07:41

    Korzystam z SMSów często. Są praktyczne, nie muszę się zastanawiać czy odbiorca ma jakiś komunikator, dotrze praktycznie na każdy telefon, nawet przedpotopowe N3210. Dla mnie jest jeszcze jedna zaleta takiej komunikacji: wysyłam i uznaję sprawę za dostarczoną, zajmuję się czym innym. Nie muszę nagrywać się na pocztę głosową, co i tak jak zauważyłem wielu nie umie nawet odsłuchać, o wyłączeniu tej usługi nawet nie myśląc (za trudne). Zatem SMS niech służy jeszcze wiele lat i nie da się "wygryźć" nowszym technologiom!

  • 1

    25. ~  2016-12-10 13:30:28  host: aaeq199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma nic lepszego, szybszego, bardziej niezawodnego i powszechnego niż sms. Wpychane na siłę komunikatory to zabawka dla dzieciaków /studenciaków, którzy zajmują się bzdurami,instagramami i co kto zjadł albo ile wy..kał.

  • 0

    26. ~  2016-12-10 19:26:58  host: 178-36-192-4.adsl.inetia.pl

    @14 Zatkalo mnie. SMS autoryzacyjny z banku? Ty na powaznie trzymasz pieniadze tam, gdzie autoryzacja zalezy od poprawnego dzialania operoatorow GSM? Ile Ty masz lat, gosciu? 15?

  • 0

    27. ~  2016-12-10 22:38:49  host: chaos.tpnet.pl

    66 proc. wysyła esemesy premium? Szok!

  • 0

    28. ~  2016-12-11 10:50:58  host: 146.185.182.58

    do 26 - jestes niezłym gimbusem ale taki portal widać - gdybyś miał jakies konto w banku, to dowiedziałbys się, ze niektóre operacje sa zabezpieczane (!) sms potwierdzającym, ale sadząc po wypowiedzi to nawet ksiażeczki SKO nie masz

  • 0

    29. ~Baobab  2016-12-12 09:32:56  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    Szczególnie cenię za płatne, które przychodzą nie wiadomo skąd i jakim prawem. Jestem osobą ostrożną i nim w coś kliknę 10X się zastanowię. Na szczęście zablokowałem wszystko co można zablokować i jest spokój, telefon w Plusie.

  • 0

    30. ~Baobab  2016-12-12 17:40:56  host: 89-65-232-205.dynamic.chello.pl

    @ 26 ma rację, tylko TOKEN.

Dodaj swoją opinię