Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Za 40 dolarów będziesz mógł słuchać muzyki i ładować iPhone'a 7

Za 40 dolarów będziesz mógł słuchać muzyki i ładować iPhone'a 7

LuiN 9 Września 2016 07:58

3 10

Firma Belkin rozwiązała już problem z technologiczną innowacją Apple'a w postaci braku gniazda słuchawkowego. Dodatkowy gadżet pozwoli jednocześnie ładować telefon i podłączyć przewodowe słuchawki.



belkin lightning audio charge rockstar

Usunięcie złącza słuchawkowego to jedna z większych kontrowersji dotyczących 10. generacji iPhone'ów. Owszem, producent pokazał słuchawki ze złączem Lightning, a w pudełku z telefonem znajdziemy przejściówkę na JACK 3,5 mm, ale gdy akumulator w telefonie zacznie się wyczerpywać, będziemy mieli do wyboru albo muzykę, albo ładowanie.




Rozwiązania problemu podjęła się firma Belkin, od lat współpracująca z Apple'em w temacie akcesoriów. Żeby nie było zbyt różowo, nie chodzi tutaj o rozdzielacz dający dostęp do zwykłego gniazda JACK 3,5 mm, lecz dublujący złącze Lightning. Podłączamy go do telefonu, do jednego gniazda wtykamy przewód ładowarki, a do drugiego podłączamy słuchawki ze złączem Lightning... lub przejściówkę na JACK 3,5 mm i do niej podłączamy klasyczne słuchawki.

A przecież można było zastosować w iPhone'ie złącze USB-C, ładować telefon tą samą ładowarką co nowe Macbooki i otworzyć się na producentów tworzących akcesoria dla telefonów z Androidem. Tymczasem iphone'owych melomanów czeka zakup kolejnego kabelka za 40 dolarów o rozbudowanej nazwie Belkin Lightning Audio + Charge RockStar.

Zobacz: Zalany iPhone 7 nie będzie podlegać gwarancji
Zobacz: Apple prezentuje iPhone'a 7 i 7 Plus

Źródło tekstu: The Verge, Belkin, wł     

w sumie: 38
  • 1

    19.  2016-09-09 10:21:03

    Apple znowu wymyśla koło na nowo ;/ Powrót do czasów gdy każdy producent miał inne wejście w telefonie na słuchawki i by podłączyć klasyczne należało kupić przejściówkę - straszne czasy.

  • 1

    20.  2016-09-09 10:21:44

    @18 Do tej pory mówiło się, że to kwestia grubości obudowy (taki jest powód braku mini-Jacka w Moto Z), ale Apple poza bełkotem o nowych technologiach itp. tłumaczyło to faktem, że gniazdo nie mieściło się w obudowie, ale objętościowo, a nie tylko z powodu grubości.

  • 0

    21.  2016-09-09 10:25:16

    Przypominają mnie się stare czasy, kiedy to kupowało się specjalne przejściówki, aby podłączyć zwykłe słuchawki do telefonu. Wg mnie Apple w końcu powinno przejść na USB typu C, tak jak to zrobiło w swoich MacBookach i byłoby po temacie.

  • 0

    22. ~rrrr  2016-09-09 10:53:38  host: host-89-230-176-59.gdynia-laczpol.mm.pl

    takie dyndające plastikowe pudełko będzie idealnie komponować się z nowym iphone-m , proponuję jeszcze zrobić rozgałęziacz i zewnętrzną baterię też na takich dyndających kabelkach, regulację głośności, aparat fotograficzny, lampę błyskową i nadajnik FM wszystko oczywiście na dyndających kabelkach podłączonych do rozgałęziacza na dyndającym kabelku.

  • 0

    23.  2016-09-09 10:59:56

    20@ objętościowo czyli jak. Za grube za długie, ogólnie za duże. o to chodzi?

  • 0

    24.  2016-09-09 11:25:19

    23- zapewne chodzi o " wypełnienie" elektroniką wnętrza IP7. Brawo Orson za użyte określenie " bełkot o nowych technologiach". To właściwa ocena tłumaczeń jabcoka. ;-)

  • 0

    25.  2016-09-09 12:12:52

    @23 tak jak masz to w @24. To jest jednak dosyć spory element i miał się zwyczajnie nie zmienić na długość i szerokość, a nie tylko grubość.

  • 0

    26.  2016-09-09 12:21:41

    @17 ale to nie jest moja wypowiedź, proszę o przytoczenie mojej wypowiedzi z moim nickiem.

  • 0

    27.  2016-09-09 12:24:50

    25@ czy to jest aż tak duże aby nie zmieściło się w tym gadżecie?

  • 0

    28.  2016-09-09 12:54:23

    Czyli entuzjaści ajfonów będą się jeszcze bardziej wyróżniali z szarego tłumy plątaniną rozdzielaczy i przejściówek.

  • -1

    29.  2016-09-09 12:57:26

    @26 Jak ma ci wskazać skoro jest wyraźnie napisane, że ze wglądu na chamstwo zostało skasowane.

  • 0

    30.  2016-09-09 13:05:45

    @29 nie ma - czyli nie można stwierdzić obiektywnie czy coś było chamskie czy nie, to tylko opinia administratora ;)

  • -1

    31. ~Nmn  2016-09-09 13:08:35  host: 8.37.237.61

    26 - no jak ja mam ci cytować, skoro mówiłem, że skasował?!

  • 0

    32.  2016-09-09 13:27:12

    @31 co mnie obchodzi co ktoś kasuje. To jego problem a nie mój. Ludzie walą tu przekleństwami o czym również pisałem i nic się z tym nie robi, a jak człowiek napisze prawdę i nikogo nie obraża to się to usuwa. Nie ma mojego tekstu - proszę nie pisać że kogoś znieważam. Ja zawsze podaje linki i cytaty które można sprawdzić, jestem wiarygodny a takie gadanie że ktoś coś kiedyś bez dowodów jest dziecinne i jest nic nie warte.

  • 0

    33. ~  2016-09-09 13:31:05  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @27 A nie mogli w sumie wrzucić micro-jacka?

  • 0

    34.  2016-09-09 13:46:33

    33- mogliby. Ale wtedy mniej by zarobili.

  • 0

    35. ~Ravic  2016-09-09 15:09:03  host: public-gprs350714.centertel.pl

    No cóż, to bardzo ciekawa koncepcja. Dzięki niej użytkownicy nowego iPhona którzy będą chcieli posłuchać muzyczki przewodowo przez nieoryginalne słuchawki, będą nosić telefon z takim siusiaczkiem dyndającym pod aparatem.

    Dlaczego niektóre firmy nie słuchają swoich klientów, tylko robią po swojemu? A może klienci chcieli wyrzucenia gniazdka i producent przejściówki pójdzie z torbami?

  • 0

    36.  2016-09-09 15:13:42

    Jakby ktoś jeszcze tego nie widział, bo krąży po sieci, jest prosty sposób na przerobienie startego iPhone'a na 7-ke: http://tlp.is/b31 :)

  • 0

    37. ~nmn  2016-09-09 16:17:33  host: 8.37.225.49

    32 odpowiedz na moje pytanie i już.

  • 0

    38.  2016-09-09 19:36:07

    Jakieś 10 lat temu przejściówki do Sony Ericssona były trochę tańsze.

Dodaj swoją opinię