Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z Wi-Fi w pociągach PKP Intercity skorzystało już ponad 100 000 użytkowników

Z Wi-Fi w pociągach PKP Intercity skorzystało już ponad 100 000 użytkowników

orson_dzi 13 Listopada 2014 14:50

6 7

Potrzebne były zaledwie 4 miesiące, żeby z dostarczanego przez T-Mobile Wi-Fi w pociągach PKP Intercity skorzystało ponad 100 000 unikalnych użytkowników.






To przyspieszenie wzrostu liczby klientów zawdzięczać można rosnącej popularności usługi, a także liczbie wagonów i tras, na których można je spotkać. Na starcie usługi klienci mogli korzystać z 30 wagonów i zaledwie z kilku tras, na których się one pojawiały. Dziś usługa T-Mobile HotSpot jest dostępna w wagonach używanych na 22 połączeniach, a w planowaniu wykorzystania taboru PKP Intercity może korzystać z ponad 200 wagonów gotowych do świadczenia usług.

W ostatnich dniach T-Mobile przeprowadził testy weryfikujące jakość dostarczanej usługi. Zasięg został zbadany na 3 trasach: Warszawa - Bielsko Biała, Warszawa Gdynia i Warszawa Poznań. Średnia prędkość ściągania danych wyniosła odpowiednio 2,6 Mb/s, 3,5Mb/s i 3,1 Mb/s.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:

Tagi: pkp intercity | t-mobile

w sumie: 19
  • 0

    1. ~Mianio  2014-11-13 14:56:45  host: adsk247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli średnia prędkość wyszła na prawdę taka, no to niezły wynik, gdzie często było czasami na Edge wskoczyć w pociągu...

  • 2

    2. ~voip  2014-11-13 15:03:35  host: 80-238-71-150.internetia.net.pl

    Czy da rady słuchać radia internetowego w pociągu? To jakieś 100kb/s.

  • 1

    4.  2014-11-13 15:17:15

    @3 - na pewno bedzie szybciej niż sam pociąg

  • 1

    5. ~  2014-11-13 16:57:21  host: 78-11-156-126.static.ip.netia.com.pl

    Jechałem parę razy pociągiem z Wi-Fi, pociąg był przedziałowy i niestety w przedziale sygnał był tak słaby, że nawet nie udało mu się połączyć z siecią Wi-Fi.

  • 1

    6. ~  2014-11-13 17:01:05  host: 78-11-156-126.static.ip.netia.com.pl

    A tak przy okazji spytam, czy Wam też tak słabo działa UMTS 900 Mhz? Jak jadę pociągiem, to muszę powiedzieć, że jest tragedia, zasięg niby spory, a połączenie tak muli, że aż korzystać z Internetu się odechciewa, i tak miałemeze wszystkim operatorami. Może to trakcja kolejowa emituje takie zakłócenia? Nie wiem.

  • 1

    7.  2014-11-13 17:01:29

    Tylko zapomnieli dopisać ważnej rzeczy. Że ta prędkość pobierania to jest na cały pociąg. Jechałem ostatnio na trasie Kraków-Warszawa i z Internetu dało się korzystać tylko z Krakowie i Warszawie. Lub inaczej. Tam, gdzie było HSDPA tam się dało coś zrobić. W pozostałych przypadkach, moja komórka lepiej się spisywała jako AP, bo na WiFi od T-Mobile nawet regulamin z Robertem miał problemy z wyświetleniem się.

  • 0

    8. ~marcellove  2014-11-13 17:45:06  host: user-46-112-201-82.play-internet.pl

    @8 Nie wierzcie,że dostaniecie coś za darmo.Strona z postu 8 to zwykła prenumerata,która będzie pobierała z waszego konta 6,15pln!!!!

  • 1

    9.  2014-11-13 17:56:45

    Moim skromnym zdaniem lepiej, żeby zamiast routerów, zaczęli wyposażać wagony w działające gniazdka 230V. Bo ja np wolę jeździć z własnym routerem/modemem, niż z agregatem... ;)

  • 0

    10. ~xs  2014-11-13 18:27:41  host: 87-205-219-206.adsl.inetia.pl

    Trwają intensywne poszukiwania klientów IC którym udało się zalogować do sieci TM.

  • 1

    11. ~Mobilek  2014-11-13 18:29:39  host: google-proxy-66-249-81-219.google.com

    Kiedy ostatnio jechałem z Katowic do Warszawy to korzystałem z "tego Wifi". Z internetu był tylko zasięg, a o transmisji mogłem zapomnieć.

  • 1

    12. ~Mobilek  2014-11-13 18:29:41  host: google-proxy-66-249-81-216.google.com

    Kiedy ostatnio jechałem z Katowic do Warszawy to korzystałem z "tego Wifi". Z internetu był tylko zasięg, a o transmisji mogłem zapomnieć.

  • -1

    13. ~pabloki  2014-11-13 19:03:42  host: 213.158.221.139

    telepolis: jesteście na konferencji orange czy oglądacie dobranockę? dodam ze inny portal Was ubiegł.

  • 2

    14. ~kiłatango  2014-11-13 20:30:04  host: azw230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    UNIKALNY - to możliwy do uniknięcia ! UNIKATOWY - to jedyny - niepowtarzalny. ZLITUJCIE SIĘ - po co te angielskie kalki językowe kaleczące język rodzimy?

  • 1

    15. ~Max  2014-11-13 23:32:58  host: 84-10-96-138.static.chello.pl

    Co oznacza skorzystało? Zalogowało się? Biorąc pod uwagę, że ten syf rozłączał mnie na każdym urządzeniu co 5 minut i za każdym razem logowałem się od nowa to ja sam skorzystałem chyba tysiąc razy choć za każdym razem bez rezultatu. Z tego wifi nie da się korzystać! Zalepili okna reklamami a pożytku z tego żadnego! Nigdy więcej wifi w Intercity. Porażka?

  • 1

    16.  2014-11-13 23:40:39

    Z WiFi i klimatyzacji Polskiego Busa skorzystało już 10 000 000 pasażerów...

  • 0

    17. ~  2014-11-14 08:20:27  host: ip-93-154-140-40.free.aero2.net.pl

    kiłatango, http://tlp.is/4jl

  • 0

    18. ~Adam M.  2014-11-14 10:33:21  host: h4-52.net.euron.pl

    WiFi na trasie Warszawa-Poznań (prawie całej) testowałem (laptop, tablet) już kilkukrotnie. Realna prędkość pobierania i wysyłania w rzeczywistości wynosiła 10-20 razy mniej niż tu podają.

  • 0

    19. ~  2014-11-14 10:56:51  host: user-31-174-130-75.play-internet.pl

    ~18 do Krakowa, te 3mbit/s było, także nie wiem czy to zależy od sesji czy ja jakieś miałem szczęście, ale film w spokoju obejrzałem

  • 0

    20. ~bastek  2014-11-28 11:33:03  host: nat-132.wasko.pl

    Przeciez tego netu nie da sie uzywać :) Totalna tragedia :) lepiej korzystac ze swojego netu.

Dodaj swoją opinię