Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z TP do europarlamentu

Z TP do europarlamentu

WitekT 14 Maja 2009 18:06

0 0

lesage Dominique Lesage, dyrektor ds. komunikacji i kontentu Grupy TP, startuje do parlamentu europejskiego z warszawskiej listy Platformy Obywatelskiej.

Lesage nie działał dotąd w polityce, dopiero w ubiegłym roku zdobył polskie obywatelstwo. Jednak już trzy lata temu zdecydował, że będzie walczyć o polski mandat w europarlamencie, i dopiął swego - jest kandydatem na warszawskiej liście PO. Startuje z 5. miejsca.

Donald Tusk zapowiedział, że chce wysłać do Brukseli fachowców. Nie widzę swojej wartości, gdy trzeba mówić o wielkości śledzia przeznaczonego w Unii do odłowu czy średnicy ogórka. Ale nieskromnie powiem, że znam się na szeroko pojętej kulturze: kinematografii, architekturze, prawach autorskich, nowych mediach - mówi Dominique Lesage, który większość życia przepracował jako aktor i menedżer.

Ma za sobą urozmaiconą karierę zawodową. Po studiach architektonicznych zajmował się aktorstwem i inscenizacją, również w Polsce (w latach 76-80). Pracował też w firmach wyspecjalizowanych w renowacji zabytków we Francji, najpierw jako inżynier, a następnie dyrektor generalny. Od 1995 pracował w polskim Canal+ - był m.in. dyrektorem ds. rozwoju i szefem komunikacji. Od 2007 roku pracuje w Grupie TP.




Dominique Lesage jest założycielem Polskiej Fundacji im. Antoine de Saint Exupéry, członkiem Polsko-Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Aeroklubu Polskiego, Europejskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieł Zakodowanych (AEPOC), European Off Film Academy oraz Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

W listopadzie 2005 roku został mianowany przez Ministra Kultury RP na Członka Rady w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W grudniu 2005 roku otrzymał z rąk ambasadora Republiki Francuskiej w Warszawie Medal Narodowego Orderu Zasługi, a w styczniu 2006 roku z rąk Ministra Kultury RP order Gloria Artis. Posiada polską licencję pilota samolotowego. Biegle włada francuskim, polskim oraz angielskim.

Ja pójdę pod hasłem: "Polak z wyboru, nie będę siedzieć cicho w Strasburgu" - zapowiada Dominik Lesage.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~neo  2009-05-14 18:36:53  host: ehk149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to taki kontent trafi do parlamentu EU? hmm.

  • 0

    3.  2009-05-14 18:37:41

    Kolejny argument za tym, żeby nie korzystać z usług grupy TP.

  • 0

    4. ~pavon  2009-05-14 19:22:22  host: chello089077181231.chello.pl

    3: sorry, ale nie rozumiem Twojego komentarza, gdzie widzisz ten argument?

  • 0

    5. ~  2009-05-14 20:03:12  host: user-89-108-233-19.mobile.playmobile.pl

    Trzeba mieć nadzieję,że inni go wyprzedzą.

  • 0

    6. ~  2009-05-14 20:40:03  host: evdo-78-30-78-183.subscribers.sferia.net

    to niech startuje uczciwie dalej

  • 0

    7. ~ćśog  2009-05-14 20:42:55  host: chello089077042082.chello.pl

    Podejdzimy do tego na rozsądnie: piąte miejsce w wyborach do PE to żadne miejsce. Szanse na ywbór są minimalne. Ja bym docenił to że jemu się chce w to "bawić". Podejrzewam, że byłby dużo lepszym reprezentantem niż większośc naszych etatowych 'polityków'

  • 0

    8.  2009-05-14 20:44:47

    ~ćśog: z danej listy kandydaci dostają się nie w kolejności z listy, a w kolejności pod względem ilości oddanych na nich głosów. Więc nie ma znaczenia, czy jesteś 2 czy 9 - z 1 jest inaczej, bo jak ktoś głosuje na listę, to z reguły zakreśla "jedynkę".

  • 0

    9. ~ćśog  2009-05-14 20:49:52  host: chello089077042082.chello.pl

    o to mi chodzi: mało to zakręsli piątkę

  • 0

    10.  2009-05-14 21:06:20

    9: patrząc na całą listę (nazwiska) i oceniając potencjał PO na 3-4 mandaty, szanse 5. wcale nie są takie małe...

  • 0

    11. ~r  2009-05-14 21:21:26  host: heyah20909nc-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    trzeba głosować na polaków a nie na jakieś lazanie :-P A w dodatku z TP. Ohida.

  • 0

    12. ~pavon  2009-05-14 21:44:25  host: chello089077181231.chello.pl

    Jak ja to lubię, gosć od kilkunastu lat mieszka w Polsce, ma polskie obywatelstwo ale zawsze znajdzie się ktoś komu coś będzie nie pasowało...btw: "polaków" to chyba wielką literą się pisze.

  • 0

    13. ~  2009-05-14 22:13:26  host: f96-033.opera-mini.net

    Ft.pl da rade.wszyscy pracownicy tp i orange z wawy pojda na wybory.wygra.wierze.mirekb

  • 0

    14. ~nestor  2009-05-14 22:33:44  host: 77-253-22-107.adsl.inetia.pl

    ...i jeszcze prof. Jerzy Buzek, który zagwarantował TPSA ustawowy monopol do 2003 r.! Dobre czasy dla konsumentów w UE kończą się! Tragedia!

  • 0

    15.  2009-05-15 01:08:10

    Argument jest bardzo prosty - startuje z listy PO a ja nie ma z nimi i nie chcę mieć nic wspólnego.

  • 0

    16. ~Leroy  2009-05-15 06:50:52  host: 188.33.17.194

    WitekT gratuluję fascynacji tą partią. Na pewno trzymasz kciuki, żeby zdobyli 4 mandaty na 5 możliwych w okręgu czyli TY im dajesz 80% poparcia. Czemu nie powiesz, że mają szansę na 5 mandatów, wtedy nasza ukochana, jedynie słuszna partia miała by 100% poparcia, wtedy by było cudownie. Demokracja jak marzenie. Co do tej cudownej listy nazwisk. Rzeczywiście jest czym się podniecać, że Donaldo-mono-Partia, która powołuje się na tradycję Solidarności jest reprezentowana przez Danutę Huebner, działaczkę PZPRowską, która przez 17 lat była członkiem PZPR i w tym samym czasie zdobyła habilitację. Córka Ryszarda Młynarskiego, oficera UB, stalinowca wobec którego IPN prowadzi śledztwo.

  • 0

    17. ~  2009-05-15 08:30:12  host: f96-031.opera-mini.net

    @piokuk. Nikogo nie interesują twoje preferencje wyborcze i nie musisz zdradzać na forach swoich politycznych antypatii. Kiedyś twoje komentarze były na niezłym poziomie ale odkąd staleś się wyznawcą PF znacząco obniżyłeś loty, zresztą jak prawie wszyscy sekciarze z PF.

  • 0

    18.  2009-05-15 09:32:04

    Leroy: a czemu tak bardzo naginasz moją wypowiedź do swojej tezy? Gdzie ja mówię o jakiejś fascynacji? I czemu wziąłeś tylko opcję z 4, a nie 3 mandatami? I mówię to po prostu na podstawie sondaży.

  • 0

    19. ~Leroy  2009-05-16 06:28:50  host: user-89-108-254-192.mobile.playmobile.pl

    WitekT: mówiłeś o nazwiskach tak, jakby to były nie wiadomo jakie nazwiska: HÜBNER - podkradziona SLD, wcześniej PZPR, ZALEWSKI - zdrajca, uciekinier z PISu, obecnie lizodup Tuska, KOSTRZEWA-ZORBAS - nikt nie zna, TRZASKOWSKI - nieznany, LESAGE - znany tylko z tego portalu, tylko w tym artykule, potem już nikt nie skojarzy, w PKW wpisany jako producent filmowy(hahaha:),GÓRECKA - nikt nie zna, GRABIEC - nieznany, TURKOWSKI - nieznany, SHEYBAL - ROSTEK - nieznany, ROSS Tadeusz - kilkanaście lat temu miał swój program w TVP i występował jako Zulu Gula, idiota co krytykował politykę, rząd i całą klasę polityczną, dziś sam reprezentuje ten syf, który wcześniej krytykował :) To są te nazwiska, którymi się podjarałeś. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale brakuje tu jakiegokolwiek polityka DONALDOpartii z tzw. pierwszej ligi.

  • 0

    20.  2009-05-16 13:47:54

    Leroy: nie - właśnie mówię, że nazwiska nie są specjalne znane, więc akurat to może przyciągnie uwagę.

  • 0

    21. ~  2009-05-16 17:44:38  host: f142-120.opera-mini.net

    A chciałem głosować na PO. A tam żabojady z telekomuny! Wiec PO pa! pa! Nie chcę na PiS, więc nie pójdę w ogóle. :-(

Dodaj swoją opinię