Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z Tidala w Play korzysta 300 tys. osób, celem jest milion

Z Tidala w Play korzysta 300 tys. osób, celem jest milion

LuiN 9 Marca 2016 16:08

7 7

Z darmowego Tidala w Play korzysta już ponad 300 tys. osób. To nie tylko niespotykana na polskim rynku wartość dodana, ale i zmiana muzycznych przyzwyczajeń klientów - przekonuje Play.



Nie boję się użyć tego słowa - Play rewolucjonizuje rynek muzyczny w Polsce! Wraz z wprowadzeniem promocji "Muzyka przeszła do PLAY" zmieniamy nawyki dotyczące słuchania muzyki i skutecznie walczymy z piractwem. Problem nielegalnych źródeł muzyki, jak wszyscy wiemy, jest w naszym kraju bardzo duży. Streaming jest atrakcyjną alternatywą dla piractwa a dzięki PLAY, taka forma słuchania muzyki stała się bardzo popularna - korzysta z niej już 300 tysięcy naszych klientów. Nie będziemy oczywiście spoczywać na laurach. Walczymy o każdą osobę, która dzięki usłudze "Muzyka przeszła do PLAY" zrezygnuje z nielegalnych źródeł muzyki. A nasz cel? Chcielibyśmy aby było ich milion - mówi Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor departamentu produktu i terminali P4.




Pod koniec stycznia sieć Play chwaliła się, że za sprawą jej oferty TIDAL stał się najpopularniejszym serwisem streamingowym premium w Polsce, detronizując tym samym Spotify. Sieć oferuje swoim klientom usługę za darmo przez dwa lata, dzięki czemu mogą oni na opłatach miesięcznych zaoszczędzić 480 zł. W zasobach serwisu znajduje się obecnie ponad 40 mln utworów i przeszło 100 tys. materiałów wideo.

Zobacz: Play daje Tidala za darmo swoim klientom

Źródło tekstu: LoveBrands Relations     

Dodaj do:

Tagi: play | tidal | grzegorz skowron-moszkowicz

w sumie: 45
  • 2

    26.  2016-03-09 18:47:42

    @25 sloneczny, a skąd ty żeś się urwał? Piszesz że wspierasz winylem artystę, a wiesz że wytwórnie płytowe to jeszcze gorszy twór? Wiesz ile tak naprawdę artysta dostanie pieniędzy z tego sprzedanego jednego winyla? Jak to będzie 10% to max.

  • -5

    27.  2016-03-09 18:48:27

    Przydałoby się trochę wiece minusów. ;-)

  • 0

    28. ~Mar-cell  2016-03-09 19:14:33  host: public-gprs377037.centertel.pl

    Zmienicie może to zdjęcie dołączone do newsa, bo przypomina kadr z jakiejś reklamy sex-shopu ;-)

  • 1

    29.  2016-03-09 19:28:54

    @26 Świata nie zmienie. Ale staram się nie słuchać i nie kupować tego komercyjnego szajsu. Artyści mają też własne małe wytwórnie. Nie interesuje mnie pierdyliard utworów. Mi starczą dwa albumy do roku, allikacja polskie radio i radiotunes.

  • -1

    30. ~Logan  2016-03-09 21:40:34  host: user-94-254-129-235.play-internet.pl

    rozczulili se nad biednymi ...artystami i ich ubogim żywotem. .... cóz za brednie. tak zwani artysci zyja jak pańiska . maja liczne domy , samochody i po kilkadziesiat bab. stac ich na to bo wprawdzie popełnili gdzies i kiedys jakas płyte , z jeden przebój ale ciagle z tego biora tantiemy. to zamozne barany którazy maja w d.......swoich wielbicieli

  • 2

    31.  2016-03-09 21:58:25

    @30 Mylą ci się artyści z celebrytami i szołmenami. A to wbrew pozorom nie to samo. Mówimy o życiu tylko z muzyki, a nie ze skandali sprzedawanych pudelkom, udziałach w talentszoł, czy reklamom w tv.

  • 0

    32.  2016-03-09 23:21:14

    A może tak jeden z drugim napisze swoją muzykę i jej słucha? Skoro to takie proste i niewarte 5 gr za utwór.

  • -1

    33. ~P  2016-03-09 23:32:29  host: host-176-221-124-98.dynamic.mm.pl

    @18 - SACD przestarzały, co za baran z Ciebie, widać, że się nie znasz.

  • 0

    34. ~krzysp  2016-03-10 00:00:13  host: user-94-254-178-53.play-internet.pl

    ~P: Co zatem proponujesz aby cieszyć się muzyką o jakości wyższej niż na krążku CD?

  • 1

    35.  2016-03-10 00:06:35

    @18 i na g.... ci taka mega hiper jakość? Na nic wypasione pliki lossless jak źródło z reguły jest g... bo prawie wszystko od mniej więcej nastu lat nagrywają wytwórnie jako przesterowane, bulgocące i zarazem trapezowo sprasowane, czyli zamiast dużej dynamiki sygnału (z której słyną np. nagrania z filharmonii dobrych, nielicznych wytwórni) ryczący przebasowany bełkot od "wypasionych" procesorów dźwięku.
    Dla 90% populacji globu bardzo dobra jakość nie do odróżnienia od nieskompresowanego źródła jest mp3 Lame w trybie --preset extreme i szkoda więcej bitów przepychać przez komórkowy eter skoro i tak mało kto to usłyszy.
    Dziś nawet radiofonia ukf i "wypasiona" dvb-t-s nie umie nadawać (poza nielicznymi perełkami) porządnej fonii. Głuche pokolenie to i tak zniekształceń nieliniowych kopiących po uszach nie usłyszy.

  • -2

    36. ~Opera  2016-03-10 07:47:36  host: n07-06-07.opera-mini.net

    bo trzeba pisać jak plaj pomógł okraść swoich klientów ,ciekawe kiedy wasze smarfony temu pomogą . Do jedrek to nie tylko pokolenie głuchych ale i debili bezmózgich tępaków odłączeni od internetu nic nie potrafią jak zwykłe gamonie, tam siedzą by inni za nich myśleli, muzyka obecna to kicz, to powinni dopłacać za słuchanie tych wrzasków korporacyjnych szczurów zwanych artystami.

  • -1

    37.  2016-03-10 08:38:02

    Jak na darmową usługę i tak potężną bazę abonencką to słaby wynik. Ciekawe jak przyjdzie płacić 20 pln miesięcznie ;) jak wtedy będzie wyglądał wynik Tidal'a. Osobiście jak dla mnie serwis ma ubogą bazę, owszem najnowsza młucka jest dostępna ale ze starszymi utworami i wykonawcami gorzej. Konkurencja wypada tu dużo lepiej.

  • -1

    38. ~Galan  2016-03-10 08:46:53  host: 188.146.5.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To badziewie - często tnie

  • 1

    39. ~Paweł  2016-03-10 09:30:46  host: aazd156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dają za darmo to ludzie biorą. Poczekajcie aż będzie trzeba zapłacić te 480 zł i wtedy podawajcie faktyczne liczby.

  • 0

    40. ~Master Chief  2016-03-10 10:44:20  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

    Korzystał bym gdyby było Spotify, muzyka z Tidala mi nie odpowiada w przeważającej większości.

  • -1

    41. ~Logan  2016-03-10 18:42:04  host: user-94-254-129-211.play-internet.pl

    at 31. nie pouczaj mnie słoneczny chłopcze. twoje "madrosci" to slogany i oklepane brednie.

  • -1

    42.  2016-03-10 18:44:46

    A mnie się pakiet Muzodajni odnowił. Sobie cos pobiorę... ;)

  • 1

    43.  2016-03-10 18:47:15

    LuiN (12) - wma już od dawna nie ma. Są już mp3 tylko - tzw HQ (256 kbps) i LQ (128 kbps) ;-)

  • 1

    44.  2016-03-10 18:50:06

    @wlo - dobrze wiedzieć. Nałogowo korzystałem jeszcze przed przeskoczeniem na streamingi, więc chwilę temu. Irytowało tylko, że nie przechodzą wykupione jednostki na następny miesiąc - trzeba było ściągać byle co, by nic nie przepadło.

  • 1

    45.  2016-03-10 18:52:46

    Mam w katalogu wma z czerwca 2012 ostatnie widzę...
    No rzeczywiście... Ostatnio czasu nie miałem wykorzystać i żeby nie przepadło ze 30 jednostek (plików) na szybko coś tam żonie musiałem pobrać... No ale znowu nie byle co ;-)

Dodaj swoją opinię