Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z powodu iPhone'a 8 spada popyt na procesory mobilne

Z powodu iPhone'a 8 spada popyt na procesory mobilne

msnet 24 Lipca 2017 17:46

3 1

apple a11

Producenci inni niż Apple przestali zamawiać chipsety mobilne w oczekiwanej liczbie. Czekają na premierę rocznicowego iPhone'a.




Producenci smartfonów nauczyli się, tak się przynajmniej wydaje, jednej rzeczy - nie da się wygrać z nowymi produktami Apple'a. Jak wskazują przemysłowe źródła portalu Digitimes, firmy inne niż Apple zmniejszyły swój popyt na procesory mobilne, co szczególnie dotknęło produkujące je firmy MediaTek i HiSilicon. Obaj producenci cierpią z tego powodu, ponieważ oczekiwali wzrostu zamówień w okresie od kwietnia do sierpnia, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Wydaje się, że producenci smartfonów czekają na premierę iPhone'a 8 i to, jak nowy smartfon Apple'a zostanie przyjęty na rynku.

Zobacz: Samsung wyprodukuje dla Apple'a procesory A12

Źródło tekstu: Digitimes, wł     
Źródło zdjęć: tech2.hu

Dodaj do:

Tagi: hisilicon | apple | apple iphone 8 | mediatek

w sumie: 19
  • 2

    1.  2017-07-24 17:52:24

    Niech producenci sprzętu zrozumieją, że 99% ludzi nie interesuje różnica między snap435, a snap835, ale bardzo interesuje różnica między 2000mAh, a 4000mAh. Interesuje różnica między eMMC 5.0, a UFS 2.0. Interesuje wytrzymałość obudowy i ekranu.

  • 1

    2.  2017-07-24 17:55:44

    Różnica między 2000 mAh i 4000 mAh nic nie znaczy, jeśli nie wiemy, jaki sprzęt ma być zasilany takim akumulatorem. Dla przykładu obecnie testuję smartfon z akumulatorem 5000 mAh i wcale nie pozwala on na jakiś ekstremalnie długi czas pracy w porównaniu ze smartfonem z baterią o połowę mniejszą, bo ma bardziej prądożerne podzespoły.

  • 0

    3.  2017-07-24 18:00:29

    emmc 5.0, ufs 2.0? co? xD

  • 0

    4.  2017-07-24 18:09:15

    @2 Pojemność zawsze porównujemy do tego samego podzespołu. Jeśli jest projekt telefonu i planuje się dal niego baterię 2500mAh, to z pewnością bateria 5000mAh da z grubsza 2x lepszy wynik.

    @3 To jest podstawowy parametr wpływający od strony sprzętowej na to co jest najważniejsze, czyli reponsywność telefonu.

  • 0

    5. ~Hotelarz  2017-07-24 18:13:10  host: ip-37-248-253-161.a2mobile.pl

    Jak ktoś chce mieć smartfona i powerbank 10000 mAh w jednym to polecam Oukitel K10000 Pro.

  • 0

    6.  2017-07-24 18:20:19

    Tak się dzieje na rynku, jak apple wypuszcza coś nowego. Producenci czekają, następnie korygują błędy applea albo robią wszystko, żeby im dorównać. Nie ma się co oszukiwać, oni tworzą wzór jakości.

  • 1

    8. ~Maq  2017-07-24 18:32:33  host: atq213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale co maja procesory Mediateka i HiSilicon do topowego iPhone? To przecież zupełnie inna grupa docelowa o półka cenowa. To Qualcomm może obawiać się spadku popytu na swoje najlepsze układy. No że tamci producenci wychodzą z założenia że to Qualcomm w obawie przed najnowszym iPhonem skusi się na układach z niskiej i średniej półki.

  • 1

    9. ~.w  2017-07-24 19:32:39  host: 200.111.225.156

    Rozbieżność pomiędzy tytułem i gdybającą treścią jest uroczo zabawna... :P

  • 1

    10. ~  2017-07-24 19:48:03  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Apple i wzór jakości? Z której strony? Raczej coś co ma wyglądać na super jakość i kosztować, a niczym nie różni się od pozostałych producentów.

  • -1

    11.  2017-07-24 21:20:26

    @10 testowałeś, używałeś, miałeś? czy tylko sony i samsung zawsze?

  • 1

    12.  2017-07-24 23:30:10

    @11 Ja akurat 'testowałeś i miałeś'. iOS spoko. Wykonanie mega lipa. Przynajmniej nie za te pieniądze niestety. Nie miałem najnowszego Galaxy S8 ale S7 Edge męczę i nie mam pytań do wykonania. Android tak sobie. Ostatnia aktualizacja przedłużyła życie baterii do 1,5 dnia. Jakby było wykonanie Galaxy + iOS to ok. Chociaż nie ma rózy bez kolców i ta 'zamkniętość' iOS często daje się we znaki. Z dwojga wybrałem Galaxy. Może czasem zamula ale nie trafia się na ścianę tak jak w przypadku iOS. Nawet głupie Kodi nie działa bez jailbreak. Ale to kwestia potrzeb i gustu. I jedno i drugie bardzo dobre telefony (poza kiepskim wykończeniem iPhona). Dodatkowo w przypaku Apple dziwi mnie kiepska gwarancja. Do Galaxy dostajemy o wiele lepszy pakiet. Tutaj Samsung wygrywa. No marketing i tyle...

  • 0

    13.  2017-07-25 08:44:05

    @12 No z tym wykonaniem to lekka fantazja ułańska Się poniosła. Używam S7 i pewne braki w spasowaniu też widać. Druga sprawa to użyte materiały. Przypuszczam, że przypadkowy drop test załatwi plecy na amen i pajęczyna na stałe wpisze się w obraz tego urządzenia. iP7 ze swoim aluminium wytrzyma jednak więcej. System to kwestia gustu i potrzeb. Ja od jakiegoś czasu używam telefonu tylko do dzwonienia i sporadycznego sprawdzenia poczty. Całą pracę przeniosłem do Galaxy Tab S2 8", który jest na tyle poręczny, że zabieram go wszędzie a jednak 8" ekran bije każdego smartfona. I w związku ze zmianą sposobu korzystania z urządzeń oraz tego, że Samsung robi coraz gorsze crapy

  • 0

    14.  2017-07-25 08:48:20

    C.d. (przypadkowe wciśnięcie przycisku) crapy projektowe (S8 ani ładny ani praktyczny), a reszta androidowego świata mnie nie interesuje z powodu różnych wad lub kiepskich rozwiązań (z mojego punktu widzenia), to rozważam przejście z S7 na iP7 lub 7S i skonczenie z androidem. Lagi na topowym sprzęcie są jednak niewybaczalne.

  • 0

    15. ~  2017-07-25 10:03:27  host: cav200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 łatwe łapanie rys w czarnej wersji IP7 i schodząca farba w czarnych matowych IP7 i IP7 Plus to oczywiście dowody na super jakość.

  • 0

    16.  2017-07-25 10:13:58

    pieprzysz jak potłuczony hejterze apple, mam czarnego i *** łapie nie ryski a wykonanie to jest klasa mistrzowska i długo nikt im nie dorówna. telefon mam od premiery i wygląda jak nówka.

  • 0

    17.  2017-07-25 13:29:28

    @15 lakierowana na wysoki połysk obudowa ma to do siebie, że łapie tyski. O schodzącej czarnej farbie z matowych siódemek, to pierwsze słyszę.

  • 0

    18.  2017-07-25 15:08:21

    "nie da się wygrać z nowymi produktami Apple'a" - dobre, dawno się tak nie uśmiałem... Telefony mają nawet nawet, ale nie aż tak...

    Nie kupują, bo mają tyle ile im potrzeba i wkrótce znowu nastąpi wzrost. Tym bardziej, że MTK są głównie w Chińczykach (teraz Sony wkłada ich do budżetowców), a HiSilicon są głównie w Huawei'ach, a więc jak firma nic nowego nie wydaje, to nie ma zamówień...

    Widzę tutaj rękę "prawdziwego dziennikarza"...

  • 0

    19.  2017-07-25 15:11:08

    @16 @17
    Pierwsze 4 posty ze strony Apple po wpisaniu "iphone 7 black paint" na Google:
    http://tlp.is/eau
    http://tlp.is/eav
    http://tlp.is/eaw
    http://tlp.is/eax
    W pierwszych 2 niewiele zeszło, ale 3 i 4 to trochę coś nie tak z tym super hiper lakierem "by Apple".

  • 0

    20. ~Tak  2017-07-27 16:40:57  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Nawet mi was nie szkoda Srapplefani, ograniczenia jak dla małpy, wykonanie takie że po 2 latach można użyć lepiszcza i włożyć zamiast cegły. Szkoda nawet klawiatury by się rozpisywać jak kiepskie są ich rzeczy w porównaniu nawet do chińskich średniaków. Ale jak tkoś ma klapki na oczach to niczym nie przekonasz. Miłej zmiany "telefonu" co roku :)

Dodaj swoją opinię