Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z Łodzi do samolotów

Z Łodzi do samolotów

LuiN 28 Kwietnia 2009 10:42

0 0

Pod koniec lutego linie lotnicze Ryanair rozpoczęły pierwszą w Europie instalację na skalę całej floty systemu "Mobile OnAir". Łódzka firma AMG.net współtworzy system BSS dla firmy OnAir, pozwalający na korzystanie z telefonów komórkowych na pokładzie samolotów pasażerskich.

System pozwala pasażerom wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, wysyłać i odbierać wiadomości SMS i e-mail oraz surfować po Internecie bezpośrednio z samolotu lecącego tysiące metrów nad Ziemią.

System Mobile OnAir zapewnia taki model działania, że telefony komórkowe znajdujące się na pokładzie nie dokonują próby logowania do sieci naziemnych. System tworzy lokalną sieć GSM wewnątrz samolotu, która wymaga znacznie mniejszej mocy transmisji sygnału. Tak osłabiony sygnał nie ma wpływu na pracę urządzeń znajdujących się na pokładzie samolotu ani na naziemne sieci komórkowe.
Systemu Mobile OnAir użyty został po raz pierwszy 17 grudnia 2007 roku przez lotnicze Air France. Telefony komórkowe łączą się z anteną znajdującą się na pokładzie samolotu, która przekazuje sygnał za pośrednictwem satelity do stacji naziemnej obsługującej sieć komórkową.

Firma AMG.net odegrała bardzo istotną rolę w całym przedsięwzięciu w wymiarze informatycznym. Odpowiada ona za integrację wszystkich systemów, budowę platformy raportowo-analitycznej, budowę systemu kompleksowo zarządzającego obsługą relacji z klientami oraz partnerami.

Linie lotnicze Ryanair z sukcesem wyposażyły w rozwiązanie OnAir już ponad 25 swoich samolotów oraz ogłosiły, że wkrótce cała ich flota będzie udostępniać OnAir na swoich pokładach. To oznacza, że ponad 42 miliony pasażerów rocznie będzie miała możliwość skorzystania z tego udogodnienia. Szerzej o korzystaniu z komórek na pokładach samolotów pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: AMG.net     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ciapek  2009-04-28 11:03:30  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    czyli zapłać karta za WC przy okazji limit ci nie sterczą 5minut rozmowy telefonicznej... ceny podobno ok 7pln/min...

  • 0

    2. ~  2009-04-28 15:42:06  host: 87-198-44-181.ptr.magnet.ie

    pod koniec marca lecialem Ryanairem z londynu do Lodzi i juz mozna bylo dzwonic, koszt to ok 2e za roz. wych a sms 50c, odbieranie smsow free. W sumie wydanie 50c na sms zeby napisac komus kto czeka na lotnisku ze np ma sie opoznienie to nie taka fortuna.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet