Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

WitekT 24 Kwietnia 2007 14:28

0 0

Dzięki badaniu Megapanel, w których uczestniczy nasz serwis, wiadomo jaką popularnością wśród czytelników cieszą się oferty poszczególnych sieci komórkowych.

Wyniki pochodzą z lutowego badania. Podczas wypełniania ankiety wielokrotnego wyboru, która losowo pokazuje się wybranym czytelnikom, można wybrać więcej niż jedną odpowiedź. Trzecia kolumna tabeli pokazuje jak wynik badania z naszej witryny ma się do średniej z całego polskiego Internetu (100% oznacza wynik identyczny jak średnia, mniejszy od 100% - mniej użytkowników niż średnia w sieci).




Według Megapanelu, w lutym odwiedziło nas prawie 430 tys. indywidualnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 4,5 mln odsłon.

Oferta

Udział wśród czytelników

Udział wśród czytelników na tle średniej w polskim Internecie

Era

16,33%

90,9%

Plus

12,06%

82,4%

Orange

18,24%

89,44%

TakTak

14,14%

149,14%

Simplus

18,83%

118,99%

Go i POP

15,33%

98,15%

Heyah

13,38%

267,79%

Sami Swoi

0,66%

89,47%

Inne

2,29%

222,7%


Podobne wyniki publikowaliśmy we wrześniu zeszłego roku (dane za lipiec 2006 roku).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2007-04-24 16:41:04

    Lutowy Megapanel został opublikowany dziś. Ogólnie jest tak, że do publikacji badań potrzebne są wyniki z następnego miesiąca (czyli jak się skończył marzec, to mogli policzyć luty). Jakieś tam wskaźniki im wtedy wychodzą i odpowiednio interpolują dane uzyskane z Gemius Traffica. ;)

  • 0

    26. ~  2007-04-24 17:20:50  host: acli234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku mam jeszcze jedno pytanie! Co to za numer 08 ? Gdy wpiszę się 08 i zielona słuchawka pokazuję się połączenie alarmowe? Czy to jakieś nowe 112 tylko inny kod ?

  • 0

    27.  2007-04-24 17:21:52

    Ludzie czy wy naprawdę nie potraficie liczyć przecież z tego jasno wynika że najwiecej z nas ma własnie Erę a nie Orange. Przecież Heyah to takze Era (PTC) a nie MVNO.

  • 0

    28. ~  2007-04-24 17:26:49  host: acli234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wie ktoś co to za numer 08 ?

  • 0

    29. ~Witek  2007-04-24 17:29:51  host: inet20909na-1.eranet.pl

    26: to jest jakis numer alarmowy - nie w Europie, ale CHYBA w USA.

  • 0

    30.  2007-04-24 17:55:59

    Ja widzę, że Era wyprzedziła już Orange. Nic dziwnego, gdyż mają lepszą ofertę niż pomarańcza.

  • 0

    31.  2007-04-24 18:12:17

    *do28 Numer 08 to numer alarmowy w Azji, 911 USA, 112 Europa. Nie probowałem nigdy pod numer 08, ale mam przeczucie ze jak zadzwonisz, to przekieruje Cie na 112, badz jakis inny alarmowy;-)

  • 0

    32.  2007-04-24 18:42:56

    ~jojo -jak nie mają argumentów, to po co wybrali i są w... przewadze??

  • 0

    33. ~jojo  2007-04-24 18:44:55  host: eeo38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie o to pytasz "wlo"...? :-)

  • 0

    34.  2007-04-24 19:15:13

    W newsweeku ukazał się raport 100 najcenniejszych firm: TP S.A. - miejsce 4 (spadek z pierwszego); PTK - 10; Polkomtel - 13 PTC - 14... jak już jesteśmy w temacie statystyk ;)

  • 0

    35. ~Tottoto  2007-04-24 19:41:06  host: nat4.tychy.msk.pl

    Badanie rewelacyjne. Gratulacje Witku za ich opublikowanie. Powtórzę tylko pytanie z września - jaka była próba dla badania telepolis.pl? Bo jeśli próba jest reprezentatywna (albo wystarczająco duża np. ponad kilka tysięcy ankiet), można wyliczyć efektywność strategii marketingowych poszczególnych brandów na najbardziej aktywną na rynku grupę (czytelnicy Telepolis) od września '06. Paradoksalnie pokazuje ono że największym przegranym jest PTK - -27% spadku Era abo, będąc jednocześnie największym wygranym +40% więcej taktaków i aż +265% więcej heyah (czy to efekt lojalności wobec marki??) Trochę inaczej to wygląda analizując przejścia na tle całości użytkowników internetu. Po szybkich przeliczeniach, wyniki (jeśli są miarodajne) pokazują, że era straciła -7% abo, -2% taktaków, i -17% heyah (tu już nie ma sentymentów). Ogółem, sumując wszystkie marki, na tle użytkowników internetu, przez ostatnie pół roku największym wygranym był Plus - wzrost udziału w rynku z ok. 29,5% na 31% i Orange, wzrost z 34,5% na 36%, największy przegrany to Era - spadek udziałów w rynku z 35% na 32%. Pokrywa się to mniej więcej z udziałami obliczanymi na podstawie aktywnych kart sim.

  • 0

    36. ~  2007-04-24 20:18:06  host: acli234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    34 Witek pisał wczoraj o tym :)

  • 0

    37. ~RafalG  2007-04-24 22:47:18  host: xdsl-18234.wroclaw.dialog.net.pl

    No cóż - statystyka to największe kłamstwo, bo można naginać dane w dowolnym kierunku. Nie chcę czepiać się tych wyników ani MegaPanelu, ale zwróćcie proszę uwagę na to, że - jak w każdym badaniu internetowym - na badania odpowiadają ludzie, ponieważ tego chcą, a nie dlatego że muszą. Ci, którzy notorycznie zamykają wyskakujące okienka albo używają AdBlocka - w tych wynikach nigdy nie zostaną uwzględnieni. A przecież stanowią oni jakąś konkretną grupę ludzi, która również ma jakieś określone preferencje (np. AdBlocka używa 30% użytkowników TakTaka - nie krzyczcie, to tylko przykład! :) Jedyne, do czego te dane mogą się przydać to porównanie historyczne i obserwacja trendów, czyli to, co zrobił właśnie 35.

  • 0

    38. ~RafalG  2007-04-24 22:48:40  host: xdsl-18234.wroclaw.dialog.net.pl

    Kontynuując myśl z komentarza 37 - tytuł zmieniłbym z "Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL" na "Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL, którzy dali zbadać się przez MegaPanel" :)

  • 0

    39. ~  2007-04-24 23:04:57  host: aaze215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Numery alarmowe: 112 Europa, 911 Ameryka, 08 Azja. To tak w największym skrócie.

  • 0

    40. ~  2007-04-24 23:05:46  host: aaze215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie się już od bardzo bardzo dawna nie wyświetla żaden gemius ani inne panele. Co najwyżej podłogowe. :D

  • 0

    41. ~r  2007-04-24 23:39:44  host: chello087207229190.chello.pl

    #40: a gdzie ci się te podłogowe wyświetlają? :D

  • 0

    42.  2007-04-24 23:47:35

    ~r - co za pytanie? to przecież normalne, że na suficie... a gdzie niby?

  • 0

    43. ~  2007-04-25 00:02:48  host: aaze215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko jak przeglądam ofertę sklepu z panelami.

  • 0

    44. ~czarny  2007-04-25 09:30:39  host: systemy22.toya.net.pl

    Ja używam adblocka i dość mocno się zdziwiłem jak przeczytałem o tej ankiecie. Ani razu jej nie widziałem.

Dodaj swoją opinię