Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

WitekT 22 Września 2006 20:48

0 0

Dzięki badaniu Megapanel, w których uczestniczy nasz serwis, wiadomo jaką popularnością wśród czytelników cieszą się oferty poszczególnych sieci komórkowych.






Wyniki pochodzą z lipcowego badania. Podczas wypełniania ankiety, która losowo pokazuje się wybranym czytelnikom, można wybrać więcej niż jedną odpowiedź. Trzecia kolumna tabeli pokazuje jak wynik badania z naszej witryny ma się do średniej z całego polskiego Internetu (100% oznacza wynik identyczny jak średnia).

Oferta

Udział wśród czytelników

Udział wśród czytelników na tle średniej w polskim Internecie

Era

22,36%

115,5%

Plus

11,09%

74,55%

Orange

20,10%

96,73%

TakTak

10,04%

103,35%

Simplus

27,11%

198,98%

Go i POP

21,38%

157,43%

Heyah

3,67%

60,77%

Sami Swoi

0,43%

40,25%

Inne

1,10%

137,7%

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 54
  • 0

    35. ~Czytek Newsów  2006-09-23 12:48:13  host: 212-182-76-141.modem.umcs.lublin.pl

    *** WitekT(32.) - no dobra, od pięciu dni mało spałem ;-)) (dobrze jak po 5 godzin). Ale to że tak mało cenimy SSw, świadczy o jednak wpływie "opinii", reklamy, itd, a nie zdrowego rozsądku, to podtrzymuję... ;-)) Różnym młodym uprzejmie komunikuję, że używam GSM od początku, prywatnie, służbowo, we wszystkich sieciach, więc jak mimo tego, że dużo piszę sms teraz trzymam sią SSw, to wiem co robię... ;-)) Przy okazji pozdrawiam! Nie ma to jak portal, na którym nawet z autorami o każdej porze można pogadać online... :-))

  • 0

    36.  2006-09-23 12:51:08

    Czytek Newsów: mi się wydaje, że wśród naszych czytelników nie ma raczej grupy docelowej SS. SS chwalą się niską ceną połączeń na stacjonarne, a to chyba naszym czytelnikom niezbyt jest potrzebne. Za to odstraszają drogie SMS-y i brak tańszych wewnątrzsieciówek. No i brak jakichkolwiek pakietów, które realnie obniżają cenę połączeń - podejrzewam, że jakby dali pakiet dający dobrą cenę także do Plusa, to odsetek naszych czytelników korzystających z SS by wzrósł. ;)

  • 0

    37. ~Czytek Newsów  2006-09-23 13:01:45  host: 212-182-76-141.modem.umcs.lublin.pl

    *** WitekT (36.) - Kiedy ja akurat tutaj widzę ten "brak rozsądku". Zwykle wewnątrzsieciowe są jednak w dość wąskim kręgu, który można nie wcześniej to później przestawić - chociaż wiem, że trudno bywa - ani 80-letniej matki, ani (30-letniej... ;-)) ) smarkuli córki przestawić mi się nie daje... ;-)) A pakietowe wewnątrzsieciowe w takim POP to zdaje się (nie jestem w kursie) nadal 125% bezpakietowego wew-SSw? U mnie - gdy odpada "dojadanie" pakietów na siłę, mimo przestawienia na SSw tylko żony (a co najmnie 12 kolejnych w używaniu numerów to POP-y lub abo Orange i Ery) w oczywisty sposób nic nie przebija SSw (liczyłem symulacje z co najmniej roku). Fakt że dużo gadam na stacjonarki. Ale na komórki wyłącznie z komórki - jako punkt odniesienia: mimo tego rachunki za domowy rzędu 250, a obie domowe kom. proporcjonalnie. Nie będę też ukrywał, że denerwuje mnie wymuszanie "wygadywania na siłę" w Plusie i Orange (mimo, że tam się pakiety kumulują). A oferta TT jako promocja daje za duży margines zmian, czegop nie lubię. Jedyne co mnie wyrzuci z SSw to kolejny cyrk z platformą PP Plusa. Po poprzednim poszło do kosza 6 numerów, i stąd te trudności z "samooswojeniem" rodziny, kiedy z grubsza się uspokoiło.

  • 0

    38.  2006-09-23 13:06:20

    Czytek Newsów: zgadzam się, że Tobie może to pasować, ale tu by wypadało pogeneralizować czemu jest taki słaby wynik. Myśle, że po prostu dużo ludzi korzysta jeszcze z SMS-ów. A na studiach / w liceum / gimnazjum to ludzie potrafią całymi grupami zmieniać operatora - gdzie im taniej. ;) Ogólnie jakiś powód być musi i wydaje mi się, że tu decydują głównie tanie SMS-y i - ewentualnie - pakiety minut wewnątrz sieci...

  • 0

    39. ~Czytek Newsów  2006-09-23 13:22:41  host: 212-182-76-155.modem.umcs.lublin.pl

    *** WitekT (38.) - no cóż... Pozostaje nieśmiertelne pytanie kiedy doczekamy sms po kilka groszy (niechby wewnątrzsieciowo) w SSw bez pakietów, bo byłaby wreszcie rewolucja na skalę powstania Heyah. Ale zamiast tego to Heyah powoli się kundli...

  • 0

    40.  2006-09-23 14:36:40

    Sami swoi mają też słaby zasięg przynajmniej u mnie. No i nie mają bramki internetowej ani tanich sms-ów.

  • 0

    41. ~Czytek Newsów  2006-09-23 15:51:06  host: 212-182-76-231.modem.umcs.lublin.pl

    *** Sebastian PL (40.) - zasięg mają normalny plusowy - w ostatnich latach znacznie się poprawił. Korzytam głównie na lubelszczyźnie, gdzie "kudy" mu było do Idei (z Erą to różnie, bo w wielu miejscach jej zasięg był - i niestety jest - pozorny - kreski na wyświetlaczu a nie pogada...), a ostatnio coraz mniej miejsc gdzie nie pogadam. A z bramką internetową też nie masz racji. Na numery SSw legalnie tworzy się konta w najlepszej w ogóle bramce czyli Mieście Plusa! A tanie sms-y - cóż... Krajowe pisałem że jednya bariera rozwoju oferty. Ale gdzie jeszcze zagraniczne za 24 a nie 60 i MMS-y (także zagraniczne) po 40? Nawet krajowe MMS-y ostatnio znacznie drożeją... A teraz coraz więcej osób za granicą. Oferta SSw naprawdę już jest niezła. Tańsze sms-y w kraju, niechby tylko w sieci, i trudno by znaleźć lepszą jak sądzę...

  • 0

    42.  2006-09-23 15:51:52

    Ciekawe, co miałbym zaznaczyć w ankiecie, bo mam 2 startery Orange w szufladzie, a kupiłem tylko po to, żeby założyć sobie i mojemu wujkowi z Niemiec mboxa do darmowych smsów, sim+ kupionego dla miastaplusa i na co dzień korzystam z TT. Oprócz tego, gdy jestem w Niemczech, korzystam z T-D1 Xtra, które teraz również leży w szufladzie. Teoretycznie korzystam z tych 4 sieci, bo karty są wciąż aktywne i logują się do sieci.

  • 0

    43.  2006-09-23 15:56:45

    Problem SS to po pierwsze wciąż słabo rozpowszechniona oferta na rynku - ludzi z numerami SS jak na lekarstwo i bardzo drogie smsy - 50% droższe niż w TT, a jak się wysyła jako Erajednostki w sieci to już w ogóle. Poza tym nie wiadomo, jaka tak naprawdę jest grupa docelowa, bo najpierw byli to rolnicy, a teraz zielonowłosi słuchający Wiśniewskiego ;-) To na pewno część ludzi odstrasza od tej oferty, chociaż ja nie zwracam uwagi na to, kto ją reklamuję, a tylko i wyłącznie na cenę oraz zasięg. Zasięg Plusa jest dużo lepszy w mojej okolicy niż Ery, ale ceny są nieporównywalne, bo w Plusie mam praktycznie tylko jedną osobę, z którą gadam, a reszta jest w Erze lub numery stacjonarne i do tego idealnie nadają się pakiety EJ + bonus ;-)

  • 0

    44.  2006-09-23 15:59:36

    Podobno już niedługo Plus ma zmienić ofertę Sim+ i SS, więc może przybędzie im trochę użytkowników i wywołają jakąś małą rewolucję na rynku. Mam również nadzieję, że za kilka miesięcy doczekamy się możliwości wysyłania nieograniczonej liczby smsów do wszystkich sieci za jakiś miesięczny ryczałt (10-12 zł), bo 20 zł w Heyah to dość dużo jak na segment prepaid, gdzie ludzie wydają około 30zł/miesiąc.

  • 0

    45. ~Rambaldi  2006-09-23 17:41:28  host: fdc202.internetdsl.tpnet.pl

    Wg mnie ludzie powinni miec komy w 2 sieciach. 1 do gadania wewn. sieci - tanie połączenia. 2 do gadania do wszystkich. Niestety przy obecnych możliwościach ( przenoszenie numeru) staje się niepewne dzwonienie wewn. sieci, więc lepiej miec 2W1- tanio do wszystkich i jeszcze taniej dwłasnej sieci, ale czy jest w naszym kraju taka siec? Patrząc jeszcze przez pryzmat dobrego zasięgu w całej Polsce, to już jest zupełnie źle- nie widzę takiej sieci, choc naj bliżej tego jest biznesklasa. Może ktoś mi wskaże lepsze rozwiązanie i to udowodni.Ps. Jak chcecie dzwonic tanio do stacjonarnych to polecam NOM- 13 gr netto na międzymiastowe i to bez opłat inicjacyjnych

  • 0

    46. ~ptok  2006-09-23 20:37:00  host: chello062179028189.chello.pl

    Ja jestem facet starej daty. Nie chce mi się kombinować bez przerwy z różnymi pakietami.Myśleć, do kogo i kiedy mam taniej, kiedy mi sie kończą terminy jakichś pakietów. Mam to gdzieś. Nie wysyłam też w zasadzie smsów. Dlatego kiedyś byłem w popie, bo była płaska stawka, bez pierdół. Ale od kiedy nastała "przyszłość bez orange" olałem tą najdroższą sieć, przeszedłem do SS. Nie interesują mnie ich reklamy, jest dla mnie po prostu najtaniej, bo dużo dzwonię na stacjonarne. Ta sieć mogłaby zyskać wielu abonentów, jeżeli rozmowy do plusa byłyby tez tańsze, a nie tytlko do SS i na stacjonarne. Przecież byłyby to też rozmowy wewnątrz sieci, więc bez kosztów dla plusa. Ale jezeli marketing plusa jest taki jaki jest , to mają w SS tylu abonentów ilu mają. CHYTRY DWA RAZY TRACI!!!

  • 0

    47. ~kkkaml  2006-09-25 08:40:51  host: ein148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zdziwilem sie iloscia simplusowcow :) przy kazdej mozliwej okazji psioczenie na simplusa i wychwalanie pod niebiosa taktaka i co widze? tak taka jest prawie 3 razy mniej? :) no nic, ja zrezygnowalem z simplusa ostatnio wiec jakby temat mnie juz nie dotyczy.

  • 0

    48. ~  2006-09-26 07:41:06  host: apn-100-191.gprsbal.plusgsm.pl

    simplus to dobra siec tylko trzeba umiejetnie z niej korzystac..jak z kazdej sieci..

  • 0

    49. ~wlo  2006-09-26 08:57:09  host: asy9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kkkaml - wszyscy po prostu testują tę koślawą platformę simplusa - tylko dlatego korzystają z tej przeciętnej (nie za dużo powiedziane?) oferty... ;-)

  • 0

    50. ~stz  2006-09-26 13:35:51  host: aaxu208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czytek Newsów: Jezeli ktos ma SS może sobie uruchpmić bramkę do wysylania sms-ów w mieście plusa. Działa ona na Plusa i SS (za darmo). Do niedawna mozna było wysyłać sms-y na wszystkie sieci za free. Zaletą tej bramki jest to, że mozna wysyłać sms-y do Orange nawet do tych użytkownikow, którzy nie mają uruchomionej usługi sms internet, ktora wymaga wysłania sms-a na nr 102 z hasłem internet.

  • 0

    51. ~loopb  2006-09-27 21:19:09  host: 82.160.190.139

    mam telefony w 2 sieciach idea i era - abonament, brane w odstepie 1,5 mc-a. Mijaja 2 lata i jestem pewnien jednego - idea (orange) - odpada napewno chodz jestem juz prawie 4 lata u niech,... najgorsza zenada sie zrobila po wprowadzeniu marki "orange" i braku mozliwosci migracji/zmiany/dostosowania abonamentu do wlasnych aktulanych potrzeb.

  • 0

    52. ~  2006-09-27 21:20:35  host: 82.160.190.139

    p.s. z plusa nie kozystalem... zaznacze moze - jeszcze.

  • 0

    53.  2006-09-28 15:45:17

    ja też mam dwa telefony - w Erze (TT) i w Plusie ( SIM+) to dobre rozwiązanie - jak psiocze na Plusa i ktoś zarzuca mi ze psiocze a nie mam to mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,że tak mam i dlatego oceniam :) a wogole czy trzeba mieć telefon w jakiejś sieci zeby móc krytykować jak sobie zasłuży ?? :)

  • 0

    54. ~ouled  2006-09-29 21:23:37  host: nat-mia.aster.pl

    Do glosów o SS warto jeszcze dodać że mają bezkonkurencyjny cennik roamingowy. Dla osob czesto i regularnie bywających za granicą (jak ja- załoga Lotu) to idealna sieć. Np. rozmowy odbierane i wykonywane w USA sa nawet tańsze niż chociażby w wakacyjnej ofercie Ery, nie mówiąc o porównaniu z regularnymi cennikami roamingowymi innych sieci. Do tego prosty podział na 3 strefy i także najtańsze smy (zawsze 1.50). W roamingu SS nie ma sobie równych, reszta też ok, chociaż czekam na tańsze smsy.

Dodaj swoją opinię