Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

Z jakich sieci korzystają czytelnicy TELEPOLIS.PL

WitekT 1 Października 2008 16:15

0 0

Dzięki badaniu Megapanel, w których uczestniczy nasz serwis, wiadomo jaką popularnością wśród czytelników cieszą się oferty poszczególnych sieci komórkowych.

Dane zbierane są w dosyć skomplikowany sposób. Najpierw, losowo wybrani użytkownicy odwiedzający różne serwisy są proszeni o wypełnienie ankiety. Po ich weryfikacji, proszeni są o zainstalowanie specjalnej aplikacji monitorującej przeglądane przez nich strony. Później, ze wszystkich panelistów wybierana jest grupa, która najbardziej odpowiada profilowi demograficznemu polskich Internautów, stworzonego na podstawie badań społecznych SMG/KRC.

Wyniki pochodzą z lipcowego badania. Wzięło w nich udział 16995 panelistów, z czego 720 odwiedziło TELEPOLIS.PL.




Według Megapanelu, w lipcu odwiedziło nas ponad 590 tys. indywidualnych użytkowników, którzy wygenerowali ponad 6 mln odsłon.

Oferta

Udział wśród czytelników

Udział wśród czytelników na tle średniej w polskim Internecie

Era

15,59%

83,85%

Plus

11,62%

72,34%

Orange

20,14%

95,72%

TakTak

8,77%

99,3%

Simplus

25,35%

167,25%

Go i POP

18,76%

114,1%

Heyah

7,26%

164,89%

Sami Swoi

0,59%

73,39%

Inne

0,92%

78,91%


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2008-10-01 17:23:54

    Witek, czy druga kolumna tabeli z procentami nie powinna się nazywać "udział użytkowników/abonentów na tle..." raczej?

  • 0

    21. ~kwistas  2008-10-01 17:24:39  host: w3cache.wignet.pl

    Fajne info. Ja użytkownik Orange dość często zaglądam na telepolis. :)

  • 0

    22.  2008-10-01 17:26:19

    wlo: hmmmm... też może być...

  • 0

    23. ~golfiarz  2008-10-01 17:39:04  host: nazgulnew.kosson.com

    Pogratulować tym co instalują sobie taki spyware :)

  • 0

    24. ~lee  2008-10-01 17:57:56  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    eee coś nie tak z tą ankietą chyba :D PLAY i MOBILKING oraz w razie bardzo dużej potrzeby na nr na które nieda się dodzwonić z powyższych Orange... ale powoli odchodzi w zapomnienie hehe pzdr

  • 0

    25.  2008-10-01 18:35:23

    jaką aplikację? jaki spyware?

  • 0

    26. ~qwerty  2008-10-01 19:22:55  host: awr10.internetdsl.tpnet.pl

    sranie w banie. tak naprawde najlpesza oferta jest tam gdzie najczesciej dzownisz, a nie... na dzine dzisiejszy sytuacja jest wyrównana. w plusie za abon, 55 brutto, jest 140 minut, co w prazeliczeniu daje 39gr. jak sie przekroczy to 48gr.chcesz pakiet do 5 osob i na staccjonarne - ok. 10 zł i calodobowo do wykorzystania 400 minut w miesiacu.jak dla mnie bomba. co mi da 10 minut wiecje do wszystkich sieci u innego operatora, jak ja kolegów i dziewczyne mam w danej sieci.?

  • 0

    27. ~kwistas  2008-10-01 19:29:11  host: w3cache.wignet.pl

    ~qwerty y to już wiemy. Mi oferta Orange pasuje jak by mi się nie opłacało dawno zmieniłbym operatora.

  • 0

    28.  2008-10-01 19:31:35

    @WitekT - a czy była możliwość wybrania kilku ofert? Nie wiem, czy dobrze rozumiem tę trzecią kolumnę tabelki. Czy jeżeli jest powyżej 100%, to znaczy, że czytelnicy częściej wybierają ofertę niż inni użytkownicy internetu i przy poniżej 100% jest odwrotna sytuacja?

  • 0

    29.  2008-10-01 19:37:35

    Tomek_19: tak, to jest opcja wielokrotnego wyboru. Co do 100% - dokładnie tak.

  • 0

    30. ~tymis  2008-10-01 19:41:11  host: user32.195.udn.pl

    Badanie statystyczne potrafi być złudne, zwłaszcza jeśli chodzi o badaną grupę. Po prostu nie uwzględnia wielu czynników jak choćby niechęć do ankiety lub niechęć do zdradzenia swoich preferencji. Pewnie pojawią się zaraz argumenty, że "koń razem z jeźdźcem mają średnio po 3 nogi" ;-) Nie zmienia to faktu, że badania statystyczne pozwalają przedstawić pewien model/profil. Tak jest np.: w przypadku średniego ARPU w pre-paidzie. Statystyki ukazują pewien model (circa 20 PLN/m-c), który daje pogląd na sprawę. I zaraz jest jakiś wpis, że ktoś ładuje za 150 PLN co oczywiście w żaden sposób nie podważa wyniku badania statystycznego. Teraz po kolei. *WitekT #5 Ja mając do czynienia z grupą niereprezantytwną czyli ludźmi z mojego otoczenia, którym kończyły się, właśnie kończą się lub za chwilę się skończą umowy, nikt nie brał i nie bierze pod uwagę Playa. I to mimo, że oferta jest znana. Bardzo mnie ciekawi jak zachowają się obecni abonenci przy przedłużaniu umowy w Play? :-) Moja opinia nie ma absolutnie znamion ataku czy czegoś w tym stylu :-) Po prostu dla mnie to takie zaklinanie rzeczywistości jak udowadnianie (na starcie Play), że najdroższy dostęp do internetu w Play jest lepszy niż u "trójcy" co miało miejsce na łamach Telepolis. Natomiast całkowicie zgadzam się, że w prepaid wielu ludziom opłaca się mieć baaardzooo tanio do kilku osób niż tanio do wszystkich. Po prostu tak jak nie wszyscy są w Orange tak nie dzwoni się do wszystkich w innych sieciach. *wlo #6: dziwisz się, że korzystają z Simplusa ;-) Ja znajduję potwierdzenie, że czytający (co widać) to jednak głównie pre-paid czyli istotne są chwilowe korzyści, dla których wyrzuca się stary SIM i kupuje na chwilę nowy SIM w imię tygodniowych lub 30-dniowych korzyści, numer nie ma znaczenia. cdn.

  • 0

    31. ~tymis  2008-10-01 19:42:11  host: user32.195.udn.pl

    cdn. *wlo #10: zadziwia mnie Twoje wieloletnie pozytywistyczne podejście czyli "praca od podstaw" i to tłumaczenie rzeczy oczywistych ;-) Niestety, musze Cię zmartwić, to NIE odniesie efektu. Większość ludzi NIGDY nie zrozumie Twoich wyliczeń o "groszach" za połączenie. Dla nich to jakieś straszące stawki (u mnie np. 72gr za minutę) podczas gdy wychodzi mi np.: 11 groszy...

  • 0

    32.  2008-10-01 20:28:52

    Mam Play dopasowany do potrzeb ale moja żona ma Orange POP i to ja zawsze do niej dzwonie mimo że ona więcej dzwoni ze swojego Orange - coś w okolicach 1000 minut miesięcznie( usługa 3 po 3 ). 10 wlo przekombinowałeś coś z tymi danymi 3 x 175minut x 32 gr = 168 zł ( netto ? ). Chyba nie musze pisać gdzie byś taniej zapłacił ;) ale bez internetu.

  • 0

    33. ~nick  2008-10-01 21:20:04  host: cbc159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Badanie z dupy jak zwykle. Wielu adminów blokuje m. in. popupy zachecające do badania i wielu internautów nie ma pojecia o istnieniu badania. Co do instalowania aplikacji szpiegującej to ludzie instaluja a później się dziwią pukającym do drzwi czereśniakom w niebieskich kubraczkach.

  • 0

    34. ~INSPIRON  2008-10-01 21:20:10  host: apn-77-112-250-211.gprs.plus.pl

    Wczoraj tj. 31.09.br. zakupiłem w Żabce doładowanie o wartości 150PLN. Dzisiaj tj. 01.10.br. załadowałem 150 i na konto od razu weszło 165PLN. Premia także - oczywiście 150 PLN gratis! Promocję 10PLN za 5PLN aktywowałem już drugi raz. Mam 150PLN premii i się nie martwię o termin, bo pod koniec m-ca znów aktywuję 10 za 5 i termin się przedłuży o kolejny m-c. I tak ponownie. Także promocję 30 min za 3zł ponownie uruchomiłem. Twierdzę, że uda mi się ponownie uruchomić 90 min za 9PLN. Po zakończeniu w/w promocji zawsze można kupić tajemniczy /bez regulaminu/ pakiet 30 minut do wszystkich sieci za 9PLN. “Staram się” o telefon na deser w Play i wzwiązku z tym ciekawy jestem, który cennik mix’a będzie brany pod uwagę: mini, czy maxi? Może to dobry temat na artykuł?! A playfon to jeszcze w ogóle funkcjonuje? Jeszcze jest pakiet 30 min do play za 6 zł. Jak dla mnie nie ma lepszej oferty, oczywiście na dzień dzisiejszy.

  • 0

    35. ~ukenamuniu  2008-10-01 21:54:57  host: 86-59-n1.aster.pl

    Ja tam nie wiem, ale te WitkaT procenty przypominają mi info UKE o 580% obniżki opłat za częstotliwości.

  • 0

    36. ~  2008-10-02 08:36:31  host: 85.11.106.142

    #34 słabo w tym pleju coś... w Sim+ jak doładuję 150 zł, to dostaję 180 zł... a nie jak ty, 165

  • 0

    37.  2008-10-02 09:12:11

    ~tymis - ej bo poszukam na forum wypowiedzi, ze "mam do 10 milionów po groszu"... ;-)

  • 0

    38. ~i  2008-10-02 13:22:44  host: apn-77-112-124-28.gprs.plus.pl

    #36. Wspomnę tylko, że co m-c przychodzi 200sms'ów do wszystkich sieci /do końca roku/ za free. Te 165 PLN związane jest z promocją w Żabce, gdzie można uzyskać 10% wartości doładowania gratis. Ponadto dostaje się kupon promocyjny z kodem i wysyła się go na nr 70022 /koszt: 0,61 PLN/ z VAT i można wygrać 2000 brutto. Pozdrawiam i życzę wielu udanych promocji w S+.

  • 0

    39. ~globetrotter  2008-10-02 15:20:15  host: 213.25.189.50

    zadna z polskich sieci nie przebije oferty PLUSA

Dodaj swoją opinię