Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z HD Voice w T-Mobile może korzystać 70% Polaków

Z HD Voice w T-Mobile może korzystać 70% Polaków

WitekT 17 Sierpnia 2011 15:12

0 0

T-Mobile umożliwia klientom prowadzenie rozmów w jakości HD. Z nowej usługi klienci mogą korzystać za darmo.

Dzięki technologii HD Voice jakość i słyszalność dźwięku jest kilkukrotnie lepsza w porównaniu do standardowej, dzięki czemu klient uzyskuje znaczącą poprawę komfortu rozmowy, szczególnie w głośnym otoczeniu. HD Voice ułatwia także korzystanie z telefonu osobom, które dotychczas ze względu na wady słuchu nie mogły korzystać z telefonu lub korzystały z niego w ograniczonym zakresie.

Prowadzenie rozmów w HD Voice możliwe jest w zasięgu całej sieci 3G T-Mobile oraz części sieci 2G, co odpowiada 70% populacji kraju. Do końca 2011 roku nowa technologia dostępna będzie w całej sieci operatora.

W chwili obecnej w sieci T-Mobile w Polsce działa ponad 700 tys. telefonów obsługujących HD Voice. Operator oferuje klientom 17 modeli aparatów różnych producentów, a ich liczba ma stale rosnąć.




Usługa HD Voice jest aktywna, gdy rozmówcy znajdują się w zasięgu technologii i korzystają z aparatów wspierających usługę Uruchomienie oferty nie wymaga żadnych działań ze strony klienta; usługa jest dostępna automatycznie i bezpłatnie.

Technologię HD Voice opartą o kodek AMR-WB obsługują prawie wszystkie najnowsze modele Nokii, m.in. C3, C6, C7, E7 czy X3, a także HTC Sensation, Sony-Ericsson XPERIA Arc i Sony-Ericsson XPERIA Neo. Według zapowiedzi producentów, prawie każdy nowy telefon powinien być wyposażony w ten kodek.

Zobacz: plik audio porównujący jakość zwykłej rozmowy z HD Audio (plik .mp3; 1,33 MB).

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:
w sumie: 97
  • 0

    82. ~ja  2011-08-18 13:16:48  host: user-46-112-185-62.play-internet.pl

    a ja na swoim chyba ośmioletnim Ericssonie R520m mam t-Mobile... ;P

  • 0

    83.  2011-08-18 13:39:20

    71 - jak sam zmienię telefon, to i tak będę rozmawiał ze standardową jakością (pasmo 3kHz). Warunkiem prowadzenia rozmów HD jest posiadanie przez OBU rozmówców telefonów obsługujących ten format. Minie zapewne sporo czasu, aż zainteresowani wymienią sprzęt na HD, ale myślę, że motywacja jest bardzo silna i różnicę mogę porównać z przejściem z TV czarno-białej na kolorową.

  • 1

    84. ~Borys  2011-08-18 13:49:56  host: public11971.xdsl.centertel.pl

    Telefony coraz częściej się wymienia, tak samo rośnie ilość modeli obsługujących ten standard, także jak dla mnie baza wyjściowa jest dobra i co najważniejsze nic nie muszę dopłacać

  • 0

    85. ~SweetSmoke  2011-08-18 13:57:34  host: 77-255-246-198.adsl.inetia.pl

    Moim zdaniem świetna wiadomość. Co prawda o tym, że HD Voice zostanie wprowadzony wiedziałem już od dawna bo jeszcze przed rebrandingiem prezes T-Mobile zapowiadał pojawienie się tej usługi, ale tym bardziej apetyt rósł w miarę jedzenia. Teraz kiedy już oficjalnie HD Voice zostało wprowadzone trzeba ten głód zaspokoić.

  • 0

    86. ~gosc  2011-08-18 14:32:39  host: c11-129.icpnet.pl

    brakuje wykazu sluchawek obslugujacych ten standard. ktos wczesniej napisal ze wszystkie telefony z symbianem sa hd-ready. skad te informacje?

  • 0

    87. ~smo  2011-08-18 15:27:28  host: CLIENT-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    Kiedy w Plusie ta usługa?

  • 0

    88. ~  2011-08-18 16:57:06  host: z45-06.opera-mini.net

    88: Wszystkie telefony z Symbianem są zazwyczaj HJA-WARTE...

  • 0

    89.  2011-08-19 18:39:21

    Lista wszystkich terminali w ofercie T-Mobile, które wspierają usługę HD Voice:  Nokia E52  Nokia C7-00  Nokia E72  Nokia N8-00  Nokia E7-00  Nokia C5-00  Nokia C5-00 5MP  Samsung Galaxy SII  Sony Ericsson Xperia X8  Sony Ericsson Xperia X10 mini pro  Sony Ericsson neo  Sony Ericsson Elm  Sony Ericsson Hazel  Sony Ericsson Xperia arc  Sony Ericsson Xperia PLAY

  • -1

    90. ~pikaczu  2011-08-20 17:03:25  host: dur60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a nokia 5800 xm, tez?

  • 1

    91.  2011-08-21 23:20:18

    Czy usługa HD Voice będzie działała również w Heyah? Mam nadzieję, że tak, bo to dla mnie lepsza oferta niż Tak - Tak.

  • 0

    92. ~Servitor  2011-08-22 09:27:55  host: public3305.xdsl.centertel.pl

    ~89 lista jest dłuższa niż się spodziewałem, wiadomo nie ma na niej wielu popularnych modeli, ale na dobrą sprawę teraz zmienia się telefon raz na dwa lata albo i jeszcze częściej. A telefonów obsługujących tę usługę zapewne będzie stopniowo przybywać.

  • 1

    93. ~RottenCore  2011-08-22 12:12:41  host: 77-255-59-125.adsl.inetia.pl

    @toms Usługa ta również będzie działała w Heyah. Musisz mieć tylko odpowiedni aparat. Listę telefonów obsługujących HD Voice ładnie Ci podał kolega WoofeR.

  • 1

    94. ~Milcho  2011-08-25 10:09:51  host: public13.xdsl.centertel.pl

    ~93 jeżeli usługa będzie funkcjonowała również wewnątrz heyah to zdecydowany pozytyw! Jakby nie patrzeć wspólnie trochę abonentów już mają :) Z samego sampla widać, że różnica jest naprawdę duża!

  • 0

    95. ~eh  2011-08-26 23:01:33  host: 77-253-128-236.adsl.inetia.pl

    bez sensu przykladowy plik to oczywiscie lekka sciema - szum troche nagminny zreszta ...szum jest dodawany od dawna na sile dlaczego ? zebysmy wiedzieli czy nadal trwa rozmowy !! ja nie kupuje tego bajeru tym bardziej ze nazwa jest typowo marketingowa HD Voice = ROTFL szkoda ze nie 3D Voice lub ...co tam dzisiaj jest modnego jeszcze ? AndVoice lub HDMIVoice ;]

  • -1

    96. ~Marcin  2011-08-27 13:40:16  host: user-31-175-0-25.play-internet.pl

    T-Mobile niech pomyśli o zwiększeniu pojemności swojej sieci i lataniu czarnych dziur na 2G. Ludzie jak kto może niech ucieka z tej beznadziejnej i drogiej sieci

  • 1

    97. ~  2011-08-27 13:45:45  host: v26-16.opera-mini.net

    96, gdzie maja uciekac? Do play? Oni mają wiekszą pojemność na 2G? To telefonia mobilna i wszystko zalezy od lokalizacji. Ja mam super zasiec 2G i 3G i jakosc idealną, nawet Plus nie ma takiej, co nie znaczy, ze tak jest w calym kraju

  • -1

    98. ~k.  2011-08-31 07:20:12  host: dne221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przed chwila uslyszalem reklame. Boze, ale glupoty. I jeszcze ta nazwa "HD". Moze w t-mobile potrzeba to jest, by moc rozmawiac. W przypadku mojej sieci jakos nie czuje potrzeby by to miec- i pewnie 3/4 uzytownikow mysli tak samo.

  • 1

    99. ~  2011-08-31 07:41:51  host: z16-12.opera-mini.net

    Nazwa nie pochodzi od TM i określa to, co zostalo wprowadzone w odróżnieniu od 4G Play

  • 0

    100.  2011-09-18 21:09:01

    Świetne! Wkońcu coś konkretnego, namacalnego wręcz i możliwego do sprawdzenia przez abonenta. A nie kolejne pitu pitu 4G.

  • -2

    101.  2012-02-24 11:56:13

    Słuchając nagrania, Będzie gorzej. Nie dość, że niektóre telefony to piszczałki to teraz będzie podwójne piszczenie. Sam sopran. Jak to mam tak wyglądać jak na nagraniu, to wolę po staremu.

Dodaj swoją opinię