Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z FreeM i Mova numery można przenosić miesiac dłużej

Z FreeM i Mova numery można przenosić miesiac dłużej

WitekT 4 Października 2012 18:29

0 0

InItTec, dawny CP Telecom, o miesiąc do 31. października przedłużył możliwość przeniesienia numeru FreeM i Mova do innej sieci. Choć formalnie usługi przestały miały być świadczone 30. września, to użytkownicy donoszą, że karty SIM wciąż logują się do sieci i można z nich prowadzić rozmowy.

Co ciekawe, choć nie działają usługi premium SMS, rozmowy międzynarodowe oraz roaming, to pozostałe funkcjonują, a stan konta nie zmienia się pomimo użycia.

Szerzej o zakończeniu działalności obu marek pisaliśmy w tej wiadomości. O planowanym terminie zakończenia świadczenia usług klienci zostali poinformowani za pomocą SMS-a (13. września), przez komunikaty na stronach www oraz poprzez ogłoszenie opublikowane w Gazecie Wyborczej (20. września).




Po uzyskaniu wyjaśnień od firmy InItTec - aktualnego właściciela operatora MOVA - UKE informuje, iż abonenci Mova mogą przenosić swoje numery do sieci innych operatorów komórkowych do 31. października, o ile wcześniej, dokonają rejestracji karty SIM. Każdy abonent może zarejestrować, o ile posiada, kilka numerów i kolejno przenieść te numery do innej sieci - napisano na stronach UKE.

Niewykorzystane środki na koncie abonenckim operator będzie zwracał abonentom, którzy dokonali rejestracji karty SIM oraz wypełnili stosowny formularz zwrotu niewykorzystanych środków.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2012-10-05 07:51:56  host: z40-13.opera-mini.net

    5 89 godzin nabiłeś od nich czy w sumie masz tyle . bo mi wyłączyli numer po nabiciu 22-23 godzin

  • 0

    10. ~niedziala  2012-10-05 08:43:13  host: d116-189.icpnet.pl

    moja karta freem nie dziala - cos nie do konca prawdziwy jest ten news

  • 0

    11.  2012-10-05 08:51:53

    niedziela: widocznie zaczynają wyłączać po kolei. Znam jednak CO NAJMNIEJ kilka osób w moim otoczeniu, którym karty wciąż działają (a dokładniej: wczoraj wciąż im działały, dziś się dopiero dowiem od nich czy coś się zmieniło).

  • -1

    12.  2012-10-05 09:03:05

    5. - takich przedsiębiorczych ludzi w tym kraju brakuje właśnie! Za o mamy takiego Tuska - co on z tym krajemn zrobił wszyscy wiedzą - jadnak jakby był tak bysty jak Ty bo z pewnością kraj by kwitł nie tylko w przemówieniach...

  • 0

    13. ~von Arthur  2012-10-05 09:10:58  host: 37.30.24.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Z free m przeniesc numer to masakra ja od czerwca przenosze do Lycamobile bezskutecznie.Z lycamobile mowia ze problem stwarza obecny operator czyli freem ,a we free m ,mowia ze nie ma problemu moga nimer uwolnic,tylko ,ze nie chca jakos go uwolnic,dobrze,ze nie miałem tam głownego numeru bo byłby ZONK

  • 0

    14. ~marcellove  2012-10-05 12:11:28  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Odnośnie jeszcze mojego postu @3 Da sie nabijac komus usługe "zbieraj minuty",ale niestety po godzinie połączenia rozmowa jest rozłączana(w moim przypadku)Nie bede przeco wstawal w nocy co godzine aby zestawiac je ponownie.Chyba daruje sobie ten proceder...sic!!!

  • 0

    15.  2012-10-05 12:24:17

    14. - a z kolei przez takich ludzi gospodarka leży... Nawet odrobiny trudu nie chce się gościowi ponieść a chciałby kokosów pewnie!! ;-)

  • 0

    16. ~  2012-10-05 12:35:25  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    wlo @15 Żyjemy w kraju w którym "każdy orze jak może"Juz napisalem do Freem maila z zapytaniem dlaczego rozłącza mnie po godzinie.Zobaczymy co odpisza,czy wogole odpiszą,bo wydaje mi sie,ze wszyscy z BOK-u dostali juz wypowiedzenia i po biurach hula wiatr....

  • 0

    17. ~Wulo  2012-10-05 17:57:06  host: public110423.xdsl.centertel.pl

    U mnie jeden nr udało przenieść się bez problemu do T-mobile, jednak drugi od kilku dni dalej tkwi we FreeM. O przeniesieniu do Virgin Mobile nie ma mowy, ponieważ FreeM nie chce oddać numerów ;/ Ciekawe w taki razie, jak mamy przenieść te numery, gdzie durne FreeM nie chce ich uwolnić ...

  • 0

    18. ~robmuc  2012-10-06 09:02:08  host: 214.20.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    wczoraj sprawdzałem, karta Mova nie loguje się do sieci.

  • 0

    19. ~beny  2012-10-08 09:03:27  host: eta.junisoftex.pl

    ponad 50 dni przenoszę z FreeM do VM - bez szans już się pogodziłem ze stratą numeru. UKE nie odpowiedziało na moją skargę

  • 0

    20. ~rm142  2012-10-08 16:38:38  host: ip-151-248-34-216.free.aero2.net.pl

    @beny, poproś VM o wycofanie wniosku. Też kilka tygodni bezskutecznie czekałem na przeniesienie. Po wycofaniu wniosku poszedłem do salonu Play i na drugi dzień miałem już nr u nich.

  • 0

    21. ~  2012-10-10 10:40:24  host: eta.junisoftex.pl

    Poprosiłem o to i też sobie nie poradzili z tym

  • 0

    22. ~marcellove  2012-10-10 18:17:28  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Po tym co czytam,jak trudno przeniesc numer z Freem do innych opów nawet tego nie zrobie z własna karta SIM tego operatora.Nabije z niej ile sie da minut w usłudze "zbieraj minuty" na moim głównym numerze a jak odłączą od sieci to karta wyladuje w śmietniku...

  • 0

    23. ~lalas  2012-10-11 09:37:17  host: psyche.cst.tpsa.pl

    za niedługo z Wirdżyn będzie to samo he he he :))))))))

  • 0

    24. ~marcellove  2012-10-11 11:42:28  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @lalasa Z Virgin nie bedzie tak samo jak z Mova oraz Freem,za to marko stoi potezne lobby oraz jeszcze wieksza kasa!!!

  • 0

    25. ~marcellove  2012-10-17 23:37:20  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    W dniu dzisiejszym(17.10.12r)numer Freem został odłaczony od sieci,zdązyłem nabic 41h47m mojego głównego numeru w P4 w usłudze "zbieraj minuty".Dziekuje Freem i jednocześnie żegnam!

  • 0

    26. ~marcellove  2012-11-19 18:40:01  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    O dziwo numer we Freem wyłączony dnia 17.10.12r. (tjw.)został ponownie włączony kilka dni temu.Nie można sie na niego dodzwonić ani z niego zadzwonic ale zalogował sie do sieci!

  • 0

    27.  2012-11-22 14:52:32

    a ktoś z Was dostał już zwrot środków na konto bankowe?

  • 0

    28. ~marcellove  2012-12-05 23:51:03  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Numer ponownie włączony po kilku dniach wyłączony(do wypowiedzi 26)Jakieś dziwne ruchy ze strony operatora,nie wiem czemu to służy?!

Dodaj swoją opinię