Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z dziurawego Apple iCloud spadł deszcz nagich zdjęć gwiazd

Z dziurawego Apple iCloud spadł deszcz nagich zdjęć gwiazd

LuiN 1 Września 2014 11:08

7 2

Do serwisu 4chan trafiły nagie zdjęcia gwiazd wykradzione z iCloud, "bezpiecznej" chmury Apple'a, umożliwiającej m.in. archiwizowanie pamięci telefonów.



Anonimowy haker włamał się do prawie 100 kont gwiazd, na których przetrzymywane były prywatne zdjęcia. Co istotne, Photo Stream utrzymuje nadal w chmurze nawet te pliki, które zostały wcześniej usunięte z pamięci telefonu/tabletu.




Na liście gwiazd, których zdjęcia wyciekły z usługi Apple'a znalazły się m.in. Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Winona Ryder, Vanessa Hudgens, Joanna Krupa, Kirsten Dunst, Mary E. Winstead, Rihana, Victoria Justice, Kate Upton czy Hillary Duff.

Rzecznik prasowy Jennifer Lawrence potwierdził autentyczność zdjęć, podobnie jak część innych poszkodowanych gwiazd, ale już np. Victoria Justice twierdzi, że opublikowane zdjęcia to fotomontaż.

Mechanizm włamania nie jest znany, jednak biorąc pod uwagę liczbę kont, do których dostał się haker, raczej nie była to kwestia stosowania przez gwiazdy słabych haseł. Apple póki co sprawy nie komentuje.

Źródło tekstu: The Telegraph, wł     
Źródło zdjęć: perusmart

Dodaj do:

Tagi: apple | icloud | iphone 6 | photo stream

w sumie: 42
  • -3

    23. ~  2014-09-01 12:32:04  host: 195.117.147.146

    Widzę, że mało osób zauważyło, że to nowa kampania reklamowa appl przed premierą nowego sprzętu. Ale trzeba przyznać, że budżet muszą mieć oszałamiający no i nie cofną się przed niczym.

  • 5

    24. ~  2014-09-01 12:36:39  host: ip-78-30-81-223.free.aero2.net.pl

    Gdyby były zdjęcia, to według mnie news nadawałby się na górną belkę :-D

  • 4

    25. ~  2014-09-01 13:07:07  host: 159-205-45-41.adsl.inetia.pl

    Jak sie uzywa urzadzen Appla, czyli urzadzen typowo szpiegowskich (w sensie doslownym), nie dziwi wrzucanie nagich fotek do chmury. To jest ten sam poziom imbecylstwa - co widac na zalaczonym obrazku. Nie zal mi ich.

  • 0

    26. ~anonimowy  2014-09-01 13:44:43  host: torsrva.snydernet.net

    ściągacie paczkę ToRBundle i po otworzeniu klikamy na NoScript i zaznaczamy żeby blokowało JavaScript . Po czym otwieramy stronkę http://tlp.is/3n1 i mozna sobie pooglądać.

  • 1

    27. ~anonimowy  2014-09-01 13:45:31  host: torsrva.snydernet.net

    bez Tora nie radzę.

  • 1

    28. ~pabloki  2014-09-01 13:50:22  host: 213.158.219.169.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ach ten emejzingowy apfel.

  • 0

    29. ~anonim  2014-09-01 13:55:01  host: vpn.softsystem.pl

    a czego nie radzisz bez Tora

  • -1

    30. ~hactivista  2014-09-01 14:09:49  host: tor-exit3-readme.bbln.org

    @29 bez tora nie radze wchodzic na 4chana bo sobie kompa zainfekujesz

  • 0

    31. ~12345  2014-09-01 15:06:11  host: abef137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdzieś jeszcze można te zdjęcia zobaczyć ? czy już usunięte ?

  • 0

    32. ~Kuzyn1920  2014-09-01 15:12:11  host: 92.60.132.22

    Jak coś raz do internetu trafiło ~ nie znika.

  • 0

    33. ~Calm 7  2014-09-01 16:45:34  host: n05-07-07.opera-mini.net

    A ja mam pytanie odn. pisowni i/j w wyrazie: ,,zdjęcie". Wg. mnie zdjęcie - to wyraz określający czynność, np. zdjęcie obrazu ze ściany. A zdięcie - to fotografia kogoś, czegoś. Źle myślę..?

  • -1

    34. ~MlecznaKanapka  2014-09-01 17:49:37  host: 77-254-157-151.adsl.inetia.pl

    Zdjęcia można obejrzeć na np. reddit szukając "leaked pics" ;) A co do meritum pozostawiając w tyle sens robienia sobie nagich fotek (nie znam żadnej dziewczyny która żadnych nigdy nie robiła), wydaje mi się że wyciek fotek ma coś wspólnego z wojną na Ukrainie. Wszystkie media aktualnie zajmują się "cyckami Jennifer", a wiadomości z frontu przechodzą na drugi plan. Czyżby akcja kontrwywiadowcza Rosji?

  • 0

    35. ~Kajtek  2014-09-02 14:10:31  host: user-94-254-145-229.play-internet.pl

    Da ktos jakieś namiary gdzie te fotki znaleźć?

  • 0

    36. ~Tarakum  2014-09-02 16:41:36  host: 81.219.84.18

    Na 4chanie macie wszystkie zdjecia i linki nawet do filmików, jak naćpana gwiazda ciagnie jakiemus typowi, nie wiem kto to był. Fotki sa regularnie kasowane, link nieaktywne, filmiki kasowane z serwerów. Ale ludzie hostuja gdzie sie da, wiec ruch w tej sprawie jest naprawde imponujacy. Swoja droga jestem ciekawy ile ludzi musi pracować 24h na dobę, by nadażać za kasowaniem, jak by miał ktoś jakies fajne info, arykuł w jaki sposób ci ludzie pracują oraz jak oni to wszystko kasują...!! Podeslij ktos na facebooka, szukajcie po hasle Tarakum.

  • 0

    37. ~Kajtek  2014-09-02 17:47:31  host: user-94-254-194-96.play-internet.pl

    A jak to na tym 4chanie znaleźć?

  • 1

    38. ~  2014-09-03 09:43:20  host: 178-37-120-97.adsl.inetia.pl

    No to teraz pewnie dużo linków będzie zainfekowanych. wiele osób tym sposobem zainfekuje sobie komputery.

  • 0

    39.  2014-09-03 09:47:28

    ~Tarakum - a mnie bardziej zastanawia jak wielu ludzi nie ma nic do roboty tylko zajmuje się takimi debilnymi rzeczami jak wyszukiwanie tych materiałów i chwalenie się innym, ze je zdobyli ;-)

  • 0

    40. ~Tarakum  2014-09-04 15:10:17  host: 81.219.84.18

    Sam wykop na mirko podał link do 4chana...:) , wiec nie mało zerkneło sobie troszku na foteczki i filmiki...

  • -1

    41. ~zulugula  2014-09-07 19:38:42  host: public-gprs516906.centertel.pl

    Heh zdążyłem skopiować te foty z 4chan. Niektóre zapierają dech :).

  • 0

    42. ~  2014-09-11 16:39:54  host: elp249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepsze z Jennifer Lawrence. Ostra zawodniczka :)

Dodaj swoją opinię