Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Z czego powstają usługi TP

Z czego powstają usługi TP

sirmark 28 Lipca 2008 08:35

0 0

W 2007 roku w związku ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, zarówno tych stacjonarnych, jak i tych komórkowych, grupa TP zużyła 284 tony węgla, 3,9 tys. metrów sześciennych oleju opałowego, 4,1 mln metrów sześciennych gazu - pisze Gazeta Prawna. Do tego zużyto 712 gigawatogodzin energii elektrycznej, 7,8 mln litrów benzyny i płynnego gazu oraz 2,7 mln litrów oleju napędowego.

W podróżach służbowych pracownicy grupy TP samolotami przelecieli blisko 4,9 mln km, a pociągami przejechali niemal 127 tys. km. W sumie w związku z działalnością grupy TP w 2007 roku powstało 519 tys. 699 ton CO2.




Porównując roczne zużycie energii elektrycznej na jednego klienta grupy TP i jednego klienta FT we Francji, okaże się, że jest ono podobne i wynosi odpowiednio 27,54 kWh i 27,68 kWh. Jednak roczna emisja CO2 na jednego polskiego klienta - 20,09 kg - jest ponadczterokrotnie większa niż we Francji (4,42 kg).

W sumie energia zużyta przez grupę TP w 2007 roku - z wyłączeniem tej potrzebnej do transportu - stanowiła 18,9% całej energii zużytej przez grupę FT. TP miała w 2007 roku 9,04%. udział w przychodach FT. Te same wskaźniki dla francuskiej części grupy TP wynosiły odpowiednio 53,7% i 42,56%.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~nexx  2008-07-28 08:58:04  host: dynamic-78-8-23-198.ssp.dialog.net.pl

    slużbowy samochod z TP to ja bym chciał paliwo bez limitow :-)

  • 0

    2.  2008-07-28 09:03:41

    Powinni się powstrzymać przed lataniem samolotami, jezdzeniem samochodami itp. Powinni PAMIĘTAĆ O OCHRONIE ŚRODOWISKA- a nie mówić klientom że powinni zrezygnować z PAPIEROWEJ faktury itp.- Chore!!!

  • 0

    3.  2008-07-28 09:31:01

    ciekawe - 5 mln km samolotami i tylko 100 tys. pociągami.... ? a swoją drogą, czy oni nie mogą spraw służbowych załatwić przez telefon? ;)

  • 0

    4. ~nestor  2008-07-28 09:43:19  host: 213-238-104-197.adsl.inetia.pl

    tytuł brzmi jak wstęp do horroru ;) - tak całkiem poważnie to tepsiarze nieźle się nalatali (4,9 mln km)? Jakieś szkolenia na Seszelach czy cotygodniowe wizyty szefostwa "ad limina apostolorum" w centrali?

  • 0

    5. ~mieeetek  2008-07-28 10:15:06  host: 212.160.172.70

    Gdzieś tkwi błąd. 127 tys. km pociągami to ledwo 320 podróży w dwie strony po 200 km, czyli 1% na pracownika. Za to podróży jak do Paryża samolotem im wyszło 1450 - 5% na pracownika.

  • 0

    6.  2008-07-28 10:15:43

    Ciekawe, czy te BTS zasilane są węglem? :)

  • 0

    7. ~Pu94  2008-07-28 11:06:13  host: eky166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Kaczy haha dobre

  • 0

    8. ~Chrome_TP  2008-07-28 14:21:38  host: 212.160.172.70

    Raczej chodzi o zużyty węgiel na ogrzewanie budynków (bo nie słyszałem żebyśmy mieli jakieś parowozy na stanie ;D )

  • 0

    9. ~mieeetek  2008-07-28 15:17:27  host: 212.160.172.70

    A może Exploris ma parowce ;-) A propos tego CO2 - Francja, pozyskuje 80% elektryczności z energii jądrowej i ma najgęstszą sieć elektrowni atomowych na świecie. Więc nie dziwne, że emisję CO2 maja mniejszą.

  • 0

    10. ~tepsiaczek  2008-07-28 17:09:46  host: 212.160.172.70

    zgodzę się z Mieeetkiem - "...W podróżach służbowych pracownicy grupy TP samolotami przelecieli blisko 4,9 mln km, a pociągami przejechali niemal 127 tys. km. W sumie w związku z działalnością grupy TP w 2007 roku powstało 519 tys. 699 ton CO2..." - Paryż - Warszawa to około 1,5 tys. km... cosik te liczby nie pasują...

  • 0

    11. ~geo  2008-07-28 22:19:56  host: emf168.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Neostrada dzięki węglowi :)

  • 0

    12. ~  2008-08-10 13:46:49  host: chn225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Smieszny news, ciekawe ile zuzywaja inni operatorzy. Np ciekaw jestem czy taka Netia, mimo ze mniejsza moze miec wyzsze zuzycie energii... choc oni akurat pewnie do paryza tak czesto nie lataja ;)

Dodaj swoją opinię