Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości YotaPhone 2 trafi do Polski

YotaPhone 2 trafi do Polski

orson_dzi 2 Grudnia 2014 23:19

2 3

yotaphone 2 YotaPhone 2, to druga generacja rosyjskiego smartfonu z dwoma ekranami - głównym, jak w klasycznym smartfonie oraz dodatkowy w technologii E-Ink.



YotaPhone 2, to przede wszystkim smartfon o bardzo przyzwoitej specyfikacji. Główny wyświetlacz został wykonany w technologii AMOLED i wyświetla obraz o rozdzielczości 1080p na ekranie o przekątnej 5 cali. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 4.4 i napędza go czterordzeniowy Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,2 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p. Dla użytkownika przewidziano 32 GB wbudowanej pamięci. Niestety na stronie producenta brakuje informacji na temat gniazda na karty pamięci. Za łączność z Internetem odpowiada Wi-Fi (a/b/g/n/ac) oraz LTE kategorii 4, a na wyposażeniu znalazło się również miejsce dla modułu NFC. Smartfon zasila akumulator o pojemności 2500 mAh, który można naładować bezprzewodowo. Całość została zamknięta w obudowie o wymiarach 144,9 x 69,4 x 8,95 mm i masie 145 gramów.




Tym co zdecydowanie wyróżnia YotaPhone 2 pośród innych smartfonów jest ekran wykonany w technologii E-Ink, umieszczony na tylnym panelu urządzenia. Wyświetla on 16 odcieni szarości i legitymuje się rozdzielczością 960 x 540 pikseli oraz przekątną 4,7 cala. Pokrywa go tafla Gorilla Glass 3 (podobnie jak główny wyświetlacz).

Polska premiera YotaPhone 2 odbędzie się 9 grudnia, a już teraz można złożyć zamówienie na stronie producenta. Pojawiła się również na niej informacja, że zamówienie nie jest wiążące, a jest to jedynie prośba o przesłanie informacji na temat urządzenia oraz jego dostępności. Dopiero wtedy można zdecydować się na zakup. Telefon jest oferowany w cenie 555 funtów w Wielkiej Brytanii i około 700 euro w pozostałych krajach w Europie.

Źródło tekstu: YotaPhone; wł     

Dodaj do:

Tagi: yotaphone 2

w sumie: 18
  • 5

    1.  2014-12-02 23:39:32

    Za ruski telefon 600 dolców?

  • 3

    2. ~  2014-12-02 23:46:17  host: public-gprs514627.centertel.pl

    A to telefonów nie dotyczą sankcje ?

  • -2

    3.  2014-12-03 00:16:56

    Ruskie doszły do porozumienia z hameryką i bedą wspólnie szpiegować?

  • 0

    4. ~Adam  2014-12-03 02:45:41  host: apn-5-60-91-27.dynamic.gprs.plus.pl

    Ostatni akapit "jest jest" a powinno byc "nie jest".

  • 0

    5. ~postmanpat  2014-12-03 07:06:55  host: 85-222-110-28.dynamic.chello.pl

    Co z gwarancją producenta w razie W?

  • -2

    6.  2014-12-03 07:15:31

    @1 - taki on "ruski" jak nasze "polskie", choć z drugiej strony patrząc na złożoność - może nieco bardziej.
    @2 - jakie sankcje? Te, które zażynają nasz eksport? :-). Człowieku, najpewniej ta firma jest zarejestrowna na Cuprze. Wiesz, że np. największym inwestorem zagranicznym na Ukrainie jest... Cypr? Oczywiście są to firmy należące do Rosjan, ale oficjalnie - Cypr.

  • 2

    7. ~sxs  2014-12-03 08:08:23  host: 81.26.31.253

    Ja bym chciał smartwatcha z takim wyswietlaczem, wyglądającego jak moto 360, działającego miesiac na baterii i kosztującego 500zł...

  • -1

    8. ~ccc  2014-12-03 08:44:53  host: host-31-6-144-46.dynamic.mm.pl

    Cena 1699,- jest na stronie producenta

  • 1

    9. ~  2014-12-03 08:48:37  host: user-94-254-193-148.play-internet.pl

    Cena 1699zł dotyczy poprzedniego modelu!

  • 3

    10. ~kwos  2014-12-03 08:50:36  host: 213-17-201-42.static.ip.netia.com.pl

    na gwarancje trzeba będzie pewnie dymać na sankach do irkucka:)

  • 0

    11.  2014-12-03 09:48:54

    @7 dobrze mówisz :) ciekawe kiedy coś takiego bd

  • 0

    12. ~Joey  2014-12-03 10:31:40  host: 81.219.84.18

    Jasne, materiały iphonów system samsunga wygląd LG i cena nokii X, ludzie...

  • 0

    13. ~A.  2014-12-03 10:39:17  host: 212.160.172.84

    Wiem, że się czepiam, ale cena może być nieznana, a nie "nie znana" ;)

  • 0

    14. ~  2014-12-03 13:22:23  host: acsh8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    " Pojawiła się również na niej informacja, że zamówienie jest jest wiążące, a jest to jedynie prośba o przesłanie informacji na temat urządzenia oraz jego dostępności."

    Chyba 'nie jest'?

  • 0

    15.  2014-12-03 14:57:53

    Kiedy test na Telepolis...? ;-P

  • 0

    16. ~  2014-12-03 19:23:58  host: host-80-54-151-176.bielskpodlaski.mm.pl

    dla mnie bomba. specyfikacja w sam raz, drugi ekran dla powiadomien... elegancki:)

  • 0

    17.  2014-12-03 20:47:35

    @15, inteligencji? Już był. Większość oblała...

  • 0

    18. ~najs  2014-12-05 12:11:51  host: ip-84-39-168-164.free.aero2.net.pl

    telefon z kindlem na pleckach, nieźle. ppi 233 wyższe niż paperwhite2 (212ppi). 2GB ramu, procek 4rdzenie, Amoled 1080p- byłby hicior gdyby nie prognozowana cena. a po gwarancję do irkucka.

Dodaj swoją opinię