Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Xyber Mech" w Plus GSM

"Xyber Mech" w Plus GSM

WitekT 20 Kwietnia 2005 21:26

0 0

Plus GSM wprowadza pierwszą w Polsce grę lokalizacyjną typu multiplayer na telefon komórkowy.

Xyber Mech wyróżnia się rozbudowaną fabułą oraz wykorzystuje najnowsze osiągnięcia telefonii komórkowej. Dzięki temu pełna emocji rozgrywka może toczyć się nie tylko na ekranie telefonu gracza, ale także w jego wyobraźni, niezależnie od miejsca i czasu.

Xyber Mech to unikalna gra typu MMOG (amg. Mobile Massive Multiplayer Online Game), łącząca możliwości telefonu komórkowego z funkcjonalnością rozbudowanego portalu internetowego, stworzonego specjalnie dla społeczności graczy.

Gra przygodowa Xyber Mech jest utrzymana w klimacie Science Fiction, umożliwia wspólną zabawę i interakcję nieograniczonej liczbie graczy jednocześnie. Jej fabuła przenosi użytkowników w XXIV wiek do Wolnych Światów – bogatych w zasoby mineralne planet, które na skutek czasowego zamknięcia tunelu podprzestrzennego oddzieliły się od rządzonego silną ręką Dominium ludzi. Zadaniem gracza jest sterowanie Xyber Mechem, zaawansowanym technicznie robotem bojowym, który toczy walki lub zawiązuje sojusze z innymi uczestnikami gry. Mechy sterowane są przez pilotów – użytkowników telefonów komórkowych. Gra wykorzystuje tzw. lokalizację użytkowników - położenie Mecha w wirtualnym świecie jest bezpośrednio związane z położeniem geograficznym telefonu komórkowego gracza, co umożliwia prowadzenie rozgrywki w świecie rzeczywistym.

Sterowanie Mechem odbywa się za pomocą wiadomości tekstowych SMS typu Premium. W okresie obowiązywania promocji, tj. do 10 maja br., koszt wysłania jednej wiadomości SMS Premium w grze Xyber Mech wynosi tylko 23 gr brutto.

Lista wszystkich dostępnych komend, za pomocą których można kierować Xyber Mechem, znajduje się na stronach internetowych pod adresem www.xm.plusgsm.pl. Na stronach tych dostępne jest także forum dyskusyjne pilotów, konsola zarządzania Mechem, która umożliwia zmianę broni lub wyposażenia dodatkowego, rankingi graczy prowadzone według punktów zdobytych w zwycięskich pojedynkach z innymi Mechami oraz regulamin usługi.
Wraz z oficjalnym uruchomieniem gry Xyber Mech Polkomtel wprowadził do sprzedaży specjalne Mini Zestawy SimplusTeam, które zawierają bonusowy pakiet 50 SMS-ów do wykorzystania w grze XM oraz instrukcję gry.

Aby wziąć udział w grze, należy wysłać SMS-a o treści ZGODA na numer 2345 (zgoda na lokalizowanie w grze, opłata zgodna z wybranym przez użytkownika planem taryfowym), następnie wysłać SMS-a o treści R NICK na numer 70100 (zamiast NICK należy wpisać swoją nazwę w grze; opłata za wysłanie SMS-a w promocji wynosi 23 gr z VAT).

Xyber Mech to gra, która toczy się także w wyobraźni graczy. Dlatego Plus GSM we współpracy z magazynem Nowa Fantastyka zorganizował konkurs literacki na opowiadanie opisujące świat, w którym umiejscowiona jest akcja gry. Na zwycięzców czeka sława (publikacja opowiadania w Nowej Fantastyce wraz z honorarium autorskim) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Termin nadsyłania prac mija 31. maja. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresami: www.xm.plusgsm.pl oraz www.fantastyka.pl.

Komercyjne uruchomienie gry Xyber Mech poprzedziły półroczne testy, które potwierdziły wysokie zainteresowanie grą oraz pełną jej niezawodność. O popularności Xyber Mech najlepiej świadczy fakt, że do beta testów zgłosiło się blisko 8 000 osób - 8 razy więcej niż planowano. Testowa wersja gry została zauważona i wyróżniona w konkursie Złote Orły 2004 w dziedzinie serwis WWW, uzyskała także nagrodę na Festiwalu Twórców Reklamy w kategorii Nowe Media.

Gra Xyber Mech została przygotowana przez Plus GSM we współpracy z Mobile Entertainment Europe oraz one2tribe. Gra dostępna jest tylko dla użytkowników sieci Plus GSM.

Źródło tekstu: Plus GSM     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet