Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Xtra Numer" w Play, czyli telefoniczny alias

"Xtra Numer" w Play, czyli telefoniczny alias

WitekT 17 Maja 2010 15:25

0 0

Play wprowadza dla swoich klientów nową usługę Xtra Numer. Pozwala ona na przypisanie dodatkowego numeru do dotychczasowej karty, swoistego aliasu, co może być przydatne np. przy dawaniu ogłoszeń.

Jesteś aktywny na portalach społecznościowych, ale chcesz zachować swoją prywatność? Nie musisz podawać swojego numeru telefonu! Nie musisz kupować dodatkowej karty SIM. Uruchom Xtra numer na swojej karcie i nim posługuj się gdzie chcesz! Może go włączyć i wyłączyć kiedy tylko chcesz. W pełni kontrolujesz sytuację i nie musisz obawiać się niechcianych telefonów i SMS-ów -pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik Play.

Usługa umożliwia uruchomienie przez użytkownika maksymalnie 3 numerów dodatkowych przypisanych do numeru w sieci Play. Wszelkie połączenia głosowe oraz SMS-y wykonywane na Xtra Numer zostaną przekierowane na numer główny użytkownika.

Aby uruchomić Xtra Numer, należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści S pod numer 8055. Xtra Numer jest przydzielany losowo i aktywny przez okres dwóch tygodni.

Można przedłużać okres ważności Xtra Numeru o kolejne okresy dwu tygodniowe, jednakże nie dłużej niż łącznie o 6 miesięcy. Aby przedłużyć okres ważności Xtra Numeru należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8055 o treści PRZEDLUZ lub PRZEDLUZ A lub B lub C, jeśli jest aktywnych więcej Xtra Numerów.




Aby sprawdzić swoją listę aktywnych Xtra Numerów i jaki mają prefix (A, B lub C), należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści NUMERY.

Aby dezaktywować Xtra Numer, należy wysłać SMS-a pod bezpłatny numer 8011 o treści STOP lub STOP A lub B lub C aby wyłączyć dany Xtra Numer. Aby wyłączyć wszystkie Xtra Numery, należy wysłać komendę STOP X.

Aby uzyskać skróconą informację o usłudze, należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8011 o treści INFO. Dostępne komendy w usłudze można uzyskać wysyłając SMS-a pod bezpłatny numer 8011 o treści POMOC.

Jedyną funkcjonalnością Xtra Numeru jest przekierowywanie połączeń głosowych i SMS-ów na numer główny użytkownika usługi. Oznacza to, że z Xtra Numeru nie można wykonywać jakichkolwiek połączeń, wysyłać SMS-ów, MMS-ów, korzystać z transmisji danych ani z jakichkolwiek innych usług telekomunikacyjnych. Użytkownik usługi nie może dokonać cesji Xtra Numeru, nie może przenieść Xtra Numeru do innej sieci, jak również nie może przenosić Xtra Numeru między ofertami abonamentowymi i przepłaconymi.

Aktualizacja
Jak sie okazuje, Xtra Numer to usługa działająca jeszcze testowo.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 144
  • 0

    129. ~Poll  2010-05-17 23:37:10  host: tr1-97.netfala.pl

    Eski a słyszał że to Beta ?

  • -1

    130. ~  2010-05-17 23:42:50  host: t21-07.opera-mini.net

    Ja tego nie moge zrozumiec. Skoro jest klient, który gotów jest placic za to, ze usluga bedzie bezterminowa a nie pól roku tylko i operator nie daje takiej mozliwosci, to uwazam, ze operator jest glupi. Chocby dlatego, ze operator jest dla klienta a nie klient dla operatora. Jak jest popyt, powinna byc usluga. No i poprawic musza ten blad z wyswietlaniem sie numeru glównego, tym bardziej ze po utracie zasiegu wlasnego, którego play ma malo, w czasie przelogowywania sie aparatu do roamingu plusa, abonent bedzie niedostepny. W takiej chwili jak ktos zadzwoni na xtra numer, wlasnie dostanie smsa, ze abonent jest juz z powrotem dostepny. Tyle ze wyswietli sie numer glówny a nie aliasowy. Usluga traci wtedy sens.

  • 1

    131. ~  2010-05-17 23:52:34  host: t21-07.opera-mini.net

    I w ogóle uwazam, ze ta usluga miala by sens, gdyby tym xtra numerem mozna bylo by zarzadzac: np zeby byl czynny tylko w okreslonych przez uzytkownika godzinach.

  • 0

    132. ~  2010-05-18 00:13:06  host: v01-15.opera-mini.net

    @131: końcówkę -by z formami osobowymi piszemy razem, np. miałaby, byłoby, itp.

  • 0

    133. ~Poll  2010-05-18 00:16:57  host: tr1-97.netfala.pl

    @131 i jeszcze żeby było z klimatyzacją i z widokiem na morze, nie?

  • 0

    134. ~  2010-05-18 00:44:34  host: t20-07.opera-mini.net

    @133 ot, tak jak pisalem wyzej, operator dla klienta a nie klient dla operatora. W interesie operatora powinno byc, zeby zaspokoic potrzeby klientów. Skoro chca wodotrysków, a mozliwosci techniczne pozwalaja, to dlaczego nie ? Klient placi, klient wymaga. Proste. Tylko chyba nie w tym kraju. Sorry za brak polskiej czcionki ale pisze z innego kraju i mam urzadzenie, w którym nie ma naszych ogonków. Viking

  • 0

    135. ~krzyszsz  2010-05-18 03:31:30  host: apn-77-113-120-44.dynamic.gprs.plus.pl

    Rozwiązanie conajmniej interesujące. Ciekawe w jakim kierunku się rozwinie. Pozdrawiam

  • 0

    136. ~  2010-05-18 08:41:49  host: apn-95-40-242-31.dynamic.gprs.plus.pl

    nie wiecie czy mozna te numery kasowac i wprowadzac nowe az sie trafi jakis fajny?

  • 0

    137. ~Poll  2010-05-18 09:02:30  host: tr1-97.netfala.pl

    @134 No ale o to chodzi właśnie, że to usługa chyba darmowa ma być a i o możliwościach technicznych nie wiele wiemy. Przynajmniej ja nie wiem.

  • 0

    138. ~Ray  2010-05-18 10:31:22  host: dynamic-78-8-135-49.ssp.dialog.net.pl

    Popatrzcie obiektywnie co piszą P4 users, 10 kombinacji, żeby 2 zł zaoszczędzić, kombinacje etc. Dziękuję Wam serdecznie, że jesteście w P4, zobaczcie jaka to ulga dla W3, 'tracąc' takich ' klientów ' jak WY. I pomyślcie teraz jak ta sieć ma się utrzymać, to chyba jasne, że P4 raczej długo nie pociągnie.

  • 0

    139. ~  2010-05-18 12:25:51  host: t23-12.opera-mini.net

    @138 lepszy klient, który cokolwiek placi niz brak klienta. Ciezko pojac? Na robotnika sie nadajesz ale biznesu to raczej nie rozkrecaj..

  • 0

    140. ~play  2010-05-18 15:43:05  host: 193.201.36.35

    http://blogplay.pl/2010/05/xtra-numer-beta/ czekaja na opinie co z zrobic z bagiem w czasie testów, bo docelowo tego nie będzie

  • 0

    141. ~dareus  2010-05-18 17:58:36  host: 195.14.4.43

    a właśnie dostałem prefiks 533 ... ... ciekawe, bo moja znajoma ma numer w orange i drugi zaczynający sie od 530 ... ... zapewnia, że ten drugi numer to tez orange, ale z niego może do mnie pisac i dzwonić, a na wszystkich "sprawdź numer" systemy tego numeru nie rozpoznają... może orange także ma podobną "ściślę tajną" usługę z rozszerzoną funkcjonalnością? wie ktoś cos na ten temat?

  • 0

    142. ~  2010-05-18 22:55:29  host: t21-16.opera-mini.net

    widze ze wielu sie stara ale nikomu sie nie udalo i nie uda mnie zmusic bym opuscil tak szanowne jak Telepolis forum.Wielu tu psycho-logow :)mirekb

  • 0

    143. ~fred  2010-05-20 12:32:25  host: metalurg.realestate.net.pl

    mirekb= bialorusin czas do powrotu=

  • 0

    144. ~dari  2010-05-20 14:35:31  host: 082139058190.radom.vectranet.pl

    wystarczy baranki zmienić usługę w play już w zasiegu na nieaktywną i na telefonie dzwoniacego po włączeniu naszego telefonu ukaże się....*** NIC!!!!!

  • 0

    145. ~  2010-05-21 10:52:44  host: wd170.internetdsl.tpnet.pl

    do 144.Jeśli mi mądralo powiesz JAK to zrobić to chętnie zmienię tę usługę na nieaktywną!!!!

  • 0

    146. ~player  2010-05-21 13:46:48  host: 193.201.36.35

    usługa będzie płatna wkrótce, słyszałem pogłoski... ale opłata raczej symboliczna... a korzyści ekstra.

  • 0

    147. ~szukacz  2010-05-21 23:24:08  host: chello087207152159.chello.pl

    ja katywowałem tą usługę i działa

  • 0

    148.  2010-05-25 00:39:04

    Pomysł rewelacyjny!

Dodaj swoją opinię