Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperie otrzymują styczniowe poprawki zabezpieczeń

Xperie otrzymują styczniowe poprawki zabezpieczeń

msnet 17 Stycznia 2018 16:49

3 1

sony xperia xz

Starsze flagowce firmy Sony otrzymały styczniowe aktualizacje zabezpieczeń, ale prawdopodobnie bez łat dla luk "Meltdown" i "Spectre".

Po zainstalowaniu aktualizacji z poprawkami zabezpieczeń z 1 stycznia 2018 roku, wersja oprogramowania smartfonów Sony Xperia XZ, Xperia XZs i Xperia X Performance podniosła się z numeru kompilacji 41.3.A.2.24 do 41.3.A.2.58.




xperia update

Kilka dni temu aktualizację otrzymały smartfony Xperia XA1 oraz Xperia XA1 Plus. Tam poziom zabezpieczeń Androida nosi datę 5 stycznia 2018 roku, a sam update zabezpieczył oba urządzenia przed atakami "Meltdown" i "Spectre".

Zobacz: Meltdown i Spectre - ataki na procesory Intela, AMD i ARM

Źródło tekstu: xperiablog.net, wł     

w sumie: 12
  • 1

    1. ~  2018-01-17 17:00:53  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    X Compact nigdy nie dostal patch levela z 5 dnia miesiaca. Zawsze dostaje z 1, miesiac w miesiac. Mimo, ze Google wypuszcza patche dwa razy, pierwszego i piatego co miesiac.

  • 1

    2. ~Arogancki Kloszard  2018-01-17 17:01:55  host: rev82.gisz.net.pl

    XA1 może dostało, XA1 Ultra już niestety nie ;/

  • -2

    3. ~chemicq  2018-01-17 17:15:38  host: apn-31-0-67-150.dynamic.gprs.plus.pl

    a flagowy niby XZ Premium nie ma nic... 47.1.A.8.49 i 1 grudnia 2017...

  • 2

    4.  2018-01-17 17:19:46

    3. Nie wprowadzaj w błąd to że masz brand to nic na to nie poradzimy. Aktualizacja jest dostępna dla tego modelu

  • -1

    5.  2018-01-17 17:47:47

    @3/4

    XZ Premium od T-Mobile , dzisiaj aktualizacja nawet e-mail dostałem że aktualizacja gotowa do pobrania ;)

    p.s Jeśli od plusa to bądź cierpliwy ;d ( P9 lite z dystrybucji plusa jest do tyłu o rok z łatkami )

  • 0

    6.  2018-01-17 17:51:16

    5. Nie bardzo od T-Mobile gdyż ten brand najnowszej aktualizacji jeszcze nie dostał. Także ty również nie wprowadzaj w błąd

  • 0

    7.  2018-01-17 17:51:39

    SONY XPERIA E1 DUAL SIM zotał już dawno zapomniany & porzucony przez producenta. Mogli by chociaż tą "okrojoną" wersję androida zapodać. Kilka aplikacji, a tel ledwo zipie. 512 MB RAM na 4 GB pamięci wbudowanej z czego jest 1,4GB na firmware i ok 2GB pamięci użytkownika.

  • -1

    8.  2018-01-17 18:02:06

    @6
    Zawsze Mi się to podoba jak ktoś wie lepiej od użytkownika ;-)
    Miłego wieczoru

  • -1

    9.  2018-01-17 18:05:00

    @3, chemicq - nie wszystkie flagowe Xperie dostały już styczniową aktualizację, ale raczej na pewno dostaną.

    @4, piotrzet - ja mam niebrandowaną Xperię XZ Premiem (wersja CE) i też jeszcze styczniowej aktualizacji przez OTA nie mam, ale wiem, że w końcu do mnie trafi (kilka lub kilkanaście dni mnie nie zbawi).

  • 1

    10.  2018-01-17 18:09:46

    8. Właśnie tym użytkownikiem jestem dowód sprawdź sobie na XperiCheck i widać że aktualizacji brak. Także nie wypisuj bzdur albo po prostu nie masz brandu T-Mobile
    9. Aktualizacje są dla 4 brandów DE, GEL, AU i TR czyli Niemcy, Gel to nie wiem co to Australia i Turcja

  • -2

    11.  2018-01-17 18:25:53

    @10

    W poście (5) pisałem " XZ Premium od T-Mobile " teraz troszkę Wikipedii
    "T-Mobile – międzynarodowy operator telefonii komórkowej, właścicielem T-Mobile jest Telekom Deutschland. Grupa działa w ramach wielu sieci GSM w Europie, a także Stanach Zjednoczonych (...)
    W poście (10) sam już piszesz "Aktualizacje są dla 4 brandów DE (...)
    A w poście poprzednim (6) " Także ty również nie wprowadzaj w błąd "

  • 1

    12.  2018-01-17 18:28:56

    11. Brand DE to nie brand T-Mobile tylko brand Niemieci. Osobne brandy są dla Polski- CE1, dla T-Mobile Polska jest T-Mobile.pl a dla Niemieckiego T jest telekom.de także naucz się tych podstaw za nim coś napiszesz.

Dodaj swoją opinię