Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperia ZG Compact - prawda czy fałsz?

Xperia ZG Compact - prawda czy fałsz?

orson_dzi 11 Sierpnia 2017 17:07

1 1

toskaffka

W bazie programu Geekbench zaczęły pojawiać się testy tajemniczego modelu Xperia ZG Compact. Czy to faktycznie nowy model czy psikus programistów?

Nie jest już tajemnicą, że Sony szykuje nowy model z serii Compact, który zostanie pokazany na wrześniowych targach IFA. Ma to być model XZ1 Compact. Tymczasem w benchmarkach zaczął pojawiać się model Xperia ZG Compact.




Haczyk polega na tym, że jest to model wyposażony w procesor Qualcomm Spandragon 810, którego żaden producent nie wykorzystał w 2017 roku. Dokładnie taki sam układ trafił za to do Xperii Z5 Compact. Nowy model ma również 2 GB pamięci RAM, tak samo jak Z5 Compact, ale benchmark pokazuje wynik 1812 MB, podczas gdy dla Z5 Compact jest wyświetlany wynik 1764 MB.

W tej sytuacji mamy dwie opcje. Albo Sony faktycznie szykuje nowego Compacta ze Snapdragonem 810 i 2 GB pamięci RAM (co pasowałoby do wcześniejszych informacji o ekranie o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 720p), albo też zdolny programista zmodyfikował oprogramowanie modelu Z5 Compact i benchmark wykrywa go jako ZG Compact.

Źródło tekstu: Geekbench; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | sony xperia zg compact

w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2017-08-11 17:20:13  host: ip-5-172-255-201.free.aero2.net.pl

    Zależy mi na tym, aby znaleźć odpowiedź na pytanie zadane w tytule, dlatego przedstawiam różnice między prawdą a farszem:
    Prawda oznaczana jest wartością liczbową 1, podczas gdy farsz jest sumą składników do niego dodanych.
    Prawda, zdaniem filozofów, występuje w intelekcie i zmysłach. Farsz z kolei występuje w pierogach, naleśnikach, pieczonym drobiu i warzywach.
    Prawda zawiera w sobie różne twierdzenia, a farsz – cebulkę, grzyby, kaszę i różne warzywa.
    Mam nadzieję, że pomogłem :-)

  • -1

    2.  2017-08-11 18:21:39

    dla mnie ponad 4,6 cala to nie compact...to jest normalny rozmiar telefonu, nie rozumiem fenomenu powyżej 5 cali

  • 0

    3. ~Haiper  2017-08-11 18:30:15  host: public-gprs357215.centertel.pl

    Z braku sensownych telefonów

  • 4

    4.  2017-08-11 18:31:34

    @2 Kwestia przyzwyczajenia. Po roku z 5,2 cala, które uważałem za ideał, przesiadłem się na 5,5 cala i czegoś takiego trzymam się już ok pół roku. I teraz ciężko mi z czymś mniejszym.

  • -1

    5.  2017-08-11 18:54:47

    Moim zdaniem rozmiaru telefonu nie określa rozmiar jego wyświetlacza, a wymiary całego urządzenia.
    Ja również jestem zwolennikiem małych urządzeń i w tendencji do wąskich ramek upatrywałem nadziei, ale wygląda na to, że przełoży się to raczej na większy wyświetlacz w tej samej wielkości smartfonie.

  • -1

    6.  2017-08-11 18:58:54

    @2: liczy się szerokość urządzenia..

    @4: to fajnie masz, ale to nie jest wygodny telefon do klasycznych rozmów telefonicznych..

    Ad news: IMO fake. ZG Compact? Brzmi jak Z6 Compact... Prawie jak ; )

  • 1

    7.  2017-08-11 19:04:46

    @6 Też kwestia gustu. Łatwiej się taki telefon trzyma ramieniem jak masz ręce zajęte. Ciężko to się rozmawia przez Moto Z z największym powerpackiem, bo waży przynajmniej dwa razy więcej niż normalnie. Przy zwykłej masie smartfonów nie jest źle.

  • 0

    8.  2017-08-11 19:11:01

    @6 Ja zwracam uwagę bardziej na wysokość - ze względu na występujące w Androidzie rozwijany z górnej krawędzi pasek i tendencję do umieszczania w aplikacjach klawisza menu w górnej części ekranu.

  • 0

    9.  2017-08-11 19:13:48

    @4 pewnie tak jest, dlatego według mnie do codzinnego korzystania wystarczy 4,5", idealny do kieszeni

  • 0

    11. ~  2017-08-11 20:30:16  host: 8.37.231.74

    "Dokładki taki sam układ trafił za to do Xperii Z5 Compact." - Dokładnie.

  • 0

    12. ~  2017-08-11 21:23:20  host: host-80-54-151-253.bielskpodlaski.mm.pl

    @6 tez myslalem ze liczy sie szerokosc. Aktualnie uzywam bb passporta i uwierz mi, ze po przesiadce z 5 calowca jest bardzo wygodny, oczywiscie jest ciezki, ale jest wygodny, z odpowiednim etui bardzo dobrze uzywa sie w jednej rece. Jak biore teraz cos 'normalnego' do reki to oczywiscie mam wrazenie 'o jaki cieniutki i lekki' ale jednoczesnie odczuwam wrazenie obcowania z delikatna zabawka. Dziwne, ale prawdziwe :)

  • 0

    13. ~Sony xperia xz Premium  2017-08-12 07:34:54  host: 213162068069.public.t-mobile.at

    Osagi

  • 0

    14.  2017-08-12 13:28:13

    Każdy mój telefon miał większą przekątną i z każdego korzystało się co raz lepiej. Pisanie, że 5,5 cala jest niewygodne do rozmów to pieprzenie bez sensu. Póki co jestem wierny Sony, więc na Note'a się nie przesiądę. Ale jakby Sony wydało jakiś phablet z flagowymi podzespołami to biorę od razu!

  • 0

    15. ~totak  2017-08-12 15:24:25  host: a03-01-04.opera-mini.net

    do redakcji :
    coraz wiecej tu informacji plotkarskich,że cos ma byc ,cos ktos gdzies słyszał,juz chyba jest,prawdopodobnie będzie itp .wezcie piszcie co juz jest ,a nie co moze bedzie ,a w sumie moze nigdy nie bedzie .inaczej tak na prawdę stajecie się plotkarzami.

  • 0

    16.  2017-08-14 11:11:52

    jeżeli ktoś ogląda video na telefonie, jestem w stanie uwierzyc że ekran 5,5 jest dla niego minimum. W innym przypadku do 5 cali jest wielosćią idelaną

Dodaj swoją opinię