Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperia Z5 wchodzi do USA, bez czytnika linii papilarnych

Xperia Z5 wchodzi do USA, bez czytnika linii papilarnych

LuiN 15 Stycznia 2016 22:17

3 7

Sony postanowił w końcu wprowadzić na rynek amerykański swoje nowe flagowe smartfony: Xperię Z5 i Z5 Compact. Będą wybrakowane.

Dwie najistotniejsze nowości, które przynosi linia Z5 to nowy aparat fotograficzny i czytnik linii papilarnych ukryty we włączniku. Jak się okazuje, Japończycy dosyć długo ociągali się z premierą nowych telefonów w USA i ostatecznie wprowadzą je bez jednej z tych kluczowych cech.




Trzeba przyznać, że czytnik linii papilarnych w europejskich wersjach Xperii Z5 jest jednym z najbardziej udanych na rynku. Jego skuteczność jest zaskakująco duża, a odczyt odbywa się w już w czasie wciskania przycisku odblokowania telefonu. Zupełnie nie czuje się momentu autoryzacji.

I tej wygody pozbawieni będą mieszkańcy USA. Dlaczego? No właśnie póki co nie znamy przyczyny. Sony poinformował jedynie The Verge, autora wiadomości o premierze Xperii w USA, że czytnika nie będzie.

Źródło tekstu: The Verge     

w sumie: 27
  • -2

    8. ~adorr  2016-01-16 11:25:42  host: 89.174.81.114

    @7 Organy ścigania już dawno mają moje odciski i jakoś się nie boję. A Ty co masz na sumieniu że się tak obawiasz?

  • 0

    9. ~  2016-01-16 11:26:59  host: 8.37.225.118

    Bez lub z - oby każdy miał wybór.

  • 1

    11.  2016-01-16 12:57:43

    Dokładnie tak jak wcześniej napisało parę osób, wycięcie czytnika linii papilarnych to nie wada tylko zaleta. Tak powinno być w każdym .. telefonie : )

  • 1

    12.  2016-01-16 13:11:30

    Dla mnie czytnik jest niezwykle wygodny. Można zaszyfrować telefon i autoryzować dostęp czytnikiem. Tak samo w przypadku LastPass. Osobiście mam konto w banku BPH. Jak idę do placówki, to nie muszę mieć ze sobą żadnych dokumentów, nawet dowodu osobistego. Nie muszę składać żadnego podpisu. Wystarczy, że przyłożę palec do czytnika i w ciągu sekundy wszystko jest potwierdzone (sprawdzają układ żył w palcu). Oczywiście przez to bank ma mój wzór układu żył w palcu ale... co z tego?!

  • 3

    13.  2016-01-16 13:34:21

    Można dywagować co z tego. Wygoda i zabezpieczenie na wysokim poziomie z jednej strony wygląda dobrze, z drugiej strony do danych ma dostęp nie tylko producent, nie tylko NSA i inne tym podobne, ale i firmy trzecie - te z początku miały dostęp tylko na Androidzie, potem dodano ten fjuczur także na iOS. Następny krok to skaner siatkówki.
    Co jak co, ale prywatność ma się jedną - można z nią postępować w różny sposób..

  • 0

    14.  2016-01-16 14:12:09

    Wiem o tym, ale co z tego, że bank/rząd/służby/firmy trzecie (w to wątpię) mają dostęp do mojego układu żył w zaledwie jednym palcu (w zasadzie końcówce palca)? Co im to daje? W jaki sposób narusza to moją prywatność? W żaden, a ułatwia życie do tego stopnia, że w ten sposób można by się autoryzować w każdym urzędzie i płacić w każdym sklepie.

  • 0

    15. ~franco baresi  2016-01-16 16:59:02  host: agej69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zbigniew Ziobro też pewnie będzie niebawem miał dostęp do twojego czytnika i linii papilarnych. Uważaj żeby do spółki z Prezesem nie zamówili Ci budzenia na 6-tą rano. Winien czy nie winien, siedzieć powinien ;)

  • 0

    16. ~+++  2016-01-16 17:28:22  host: n05-01-06.opera-mini.net

    Treść wiadomości@15. musza podporzadkowac sie. Bo inaczej beda klopoty. Nie on wymyslil to prawo.

  • 0

    17. ~mm  2016-01-16 17:47:33  host: user-94-254-145-208.play-internet.pl

    @7
    Przy wyjeździe do USA (a nawet przy składaniu wniosku o wizę) pobierają odciski. W Polsce przy wniosku o paszport także. Więc już dawna rządowe instytucje mają nasze odciski.

  • 0

    18. ~~~  2016-01-16 18:37:20  host: acrj191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe ciekawe czy byście odblokowali telefon z uszkodzonym palcem. haha, ale jaja by były, jakty telefon się wypiął na was.

  • 0

    19.  2016-01-16 19:10:50

    @18, Po prostu wprowadzasz do pamięci telefonu dwa palce (zwykle dwa kciuki) i gdy jeden jest np. skaleczony, co powoduje utratę linii papilarnych na max kilka dni, śmiało odblokujesz telefon drugim palcem. W ostateczności po staremu, czyli kodem PIN

  • 0

    20. ~  2016-01-16 19:19:50  host: n10-09-01.opera-mini.net

    przeciez blokowanie tel. mozna wylaczyc.

  • 1

    21. ~dj czytnik  2016-01-16 19:27:39  host: 77-45-52-94.sta.asta-net.com.pl

    ojejuuuu bez czytnika!!!! czyli nie mozna dzwonic, klepac smsow ani bzdur na fb ogladac :((, brak czytnika!!! juz slychac ze ludzie sobie zyly tna z tego powodu, TRAGEDIA....

  • 1

    22. ~  2016-01-16 20:22:45  host: gaja.tpnet.pl

    12. To z tego, że za rok, dwa, pięć, dziesięć lat przestępca wejdzie w posiadanie Twojego układu żył i będzie się nim autoryzował. Jak to zrobi? Pojęcia nie mam, ale jestem pewien, że to zrobi.

  • 0

    23. ~  2016-01-16 20:24:56  host: gaja.tpnet.pl

    15. O szóstej rano to wpadali komandosi Bula do gościa, co prowadzi w sumie mało popularny blog satyryczny.

  • 1

    25. ~Templariusz  2016-01-16 21:26:14  host: staticline23090.toya.net.pl

    #8 - czyli rozumiem, że nie widziałbyś także nic złego w tym, że każdy Twój sms i rozmowa jest nagrywana i przechowywana, bo nie masz nic na sumieniu?

  • 0

    26.  2016-01-16 22:03:22

    Czyli Z5 pozbawiona najfajniejszej i najciekawszej funkcjonalności i innowacyjności względem starszych modeli. Tak, używałem Z5.

  • -1

    28. ~  2016-01-17 00:21:38  host: n27-04-08.opera-mini.net

    a ekrany dotykowe w kontekście prywatności/papilarności/danych zbieralności Was nie zastanawiają?

  • -1

    29. ~  2016-01-17 08:18:47  host: public-gprs374896.centertel.pl

    Osobiście nie jestem entuzjastą czytników liń papilarnych w telefonie (wolę normalny kod PIN), ale śmiać mi się chce z tych osób co podnoszą lament, że będą przez niego śledzeni, szpiegowani, inwigilowani, przy dzisiejszej technice nie trzeba do tego czytnika lini w telefonach! Kto ma czyste sumienie i tak będzie spał spokojnie (czasy nalotu na dom osoby prowadzącej stronę satyryczną na byłego prezydenta mamy już na szczęście za sobą).

  • 0

    30. ~  2016-03-28 19:04:30  host: 178-36-27-87.adsl.inetia.pl

    czytnik linii papilarnych to prosty sposób na założenie teczki każdemu obywatelowi z jego odciskami palców. Czym tu się podniecać czytnikiem linii papilarnych? czy naprawde uważacie że to aż takie osiągnięcie techniki że zwykły kowalski traci na tym że nie ma tego w telefonie?? WTF?!

Dodaj swoją opinię