Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperia Z4 w dwóch wersjach

Xperia Z4 w dwóch wersjach

LuiN 7 Stycznia 2015 20:44

4 0

sony xperia z4 spectre Jak donosi tajwański serwis ePrice, Sony będzie sprzedawał Xperię Z4 w dwóch wariantach - z ekranem FullHD i QHD.



Jeszcze nie tak dawno Sony otwarcie krytykował pierwsze próby wprowadzania ekranów QHD (2560 x 1440 pikseli) do smartfonów. Późniejsze przecieki dotyczące Xperii Z4 pokazały jednak, że najwyraźniej japoński producent szybko ze swojej opinii się wycofa i już do wiosennej edycji flagowego smartfonu trafi właśnie ekran QHD (2K).

Zobacz: Sony: Ekran 2K w smartfonie jest bez sensu, szkoda akumulatora




Teraz sprawa jeszcze bardziej komplikuje się - USA dostać mają wariant QHD, a reszta świata FullHD (1920 x 1080 pikseli). Wygląda więc na to, że Amerykanom trafi się mniej wydajny wariant urządzenia.

Wśród innych nowości warto wymienić wodoszczelne, odsłonięte gniazdo microUSB - koniec udręki z zaślepkami. Producent nie zapomni też podobno o miłośnikach selfies - dostaną lepszy przedni aparat (szczegóły nie są jeszcze znane).

Sony Xperia Z4 dostać ma 4 GB pamięci RAM, ośmiordzeniowego, 64-bitowego Snapdragona 810, łączność LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s), nowy aparat fotograficzny i 5,2-calowy ekran.

Źródło tekstu: ePrice, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | sony xperia z4

w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2015-01-07 21:07:34  host: apn-95-41-159-109.dynamic.gprs.plus.pl

    "Sony Xperia Z4 dostać ma 4 GB pamięci RAM, ośmiordzeniowego, 64-bitowego Snapdragona 810, łączność LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s) [...]"
    I jak to wykorzystać?
    W sumie trochę zbędne. Dotychczasowe parametry Z3 są ok . Mogli by dać lepszą baterię :)

  • 0

    2.  2015-01-07 21:22:42

    Ja wymieniłem LG G3 na Z3 i jestem mega zadowolony. Już Z2, a nawet Z1 były na wystarczającym poziomie. Nie wiem jaki będzie sens zakupu Z4. No chyba taki, że ktoś ma za dużo kapusty i chce wydać te 3000 :P

  • 0

    3.  2015-01-07 21:56:10

    @2: dla maniaków gier, benchmarków i cyferek. Tak jak z komputerami. Ja kupiłem 3 lata temu lapka z i7, nie gram, więc pewnie będzie mi służyć aż zdechnie. A znam takich co co pół roku zmieniają kompy bo "nie wyrabiają".

  • 0

    4. ~gosc  2015-01-07 22:10:36  host: apn-46-169-80-66.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam nadzieje ze bedzie cos w rozsadnych wymiarach z ekranem max 5"

  • -1

    5. ~andi  2015-01-07 22:14:29  host: c59-197.icpnet.pl

    Ciekawe czy pojawi się Z4 dual? Miałem Z3 dual, przesiadłem się na niego z Samsunga S5 No i niestety wiele mu brakowało z Samsunga :-( przede wszystkim ciche dzwonki :-(

  • 2

    6. ~4D  2015-01-07 22:26:13  host: n20-01-03.opera-mini.net

    Jeśli Xperia Z4 w wersji na Europę faktycznie będzie miała ekran FullHD i Snapdragona 810 to stanie się moim faworytem wśród flagowców.

  • -1

    7. ~4D  2015-01-07 22:32:21  host: n20-01-03.opera-mini.net

    Oby tylko czegoś nie zepsuli - jak na przykład zbyt cienka, podatna na pękanie obudowa, czy też na dodatek przegrzewająca się.

  • 0

    8.  2015-01-07 22:32:39

    mrozik1990, kupi ten, kto zmienia telefon.

  • 0

    9. ~glowny rurkowiec portalu  2015-01-08 00:43:44  host: host86-146-250-254.range86-146.btcentralplus.com

    dali by 5", duala, reszte jak w opisie i jutro jade do prowidenta.

  • 3

    10.  2015-01-08 08:22:08

    @1 Jak to wykorzystać? Android sobie z tym szybko poradzi, ten system nie marnuje zasobów, wykorzysta wszystko co mu dasz.

  • 2

    11. ~f643  2015-01-08 08:35:23  host: 212.160.172.84

    Z3 i przez kolejne 2 lata mam spoko z telefonem. To najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie. POLECAM!!!

  • 0

    12.  2015-01-08 10:47:54

    A czy w tym modelu będzie sensor IMX230?

  • 0

    13. ~Socket  2015-01-11 08:09:46  host: staticline-31-182-80-86.toya.net.pl

    Parametry ciekawe. Pytanie czy czerń nadal będzie tak blada jak w pozostałych smartfonach z serii Z.

Dodaj swoją opinię