Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperia XZ Premium i Internet 750 Mb/s

Xperia XZ Premium i Internet 750 Mb/s

orson_dzi 22 Sierpnia 2017 14:21

1 5

sony xperia xz premium

Xperia XZ Premium osiągnęła prędkość pobierania na poziomie 750 Mb/s w sieci LTE. Test został przeprowadzony na stadionie Wembley.




Podczas testu smartfon strumieniował film w rozdzielczości 4K z usługi Amazon Prime, pobierał pliki z Google Drive oraz muzykę w celu odtwarzania jej w trybie offline. Gigabitowy moduł LTE, w który został wyposażony układ Qualcomm Snapdragon 835 będący sercem Xperii XZ Premium, pozwolił uzyskać prędkość pobierania na poziomie 750 Mb/s oraz prędkość wysyłania 110 Mb/s. Podczas testu smartfon był podłączony do brytyjskiej sieci EE (Everything Everywhere).

Sony nie informuje o tym, czy sieć była specjalnie przygotowana na ten test, ale bądźmy szczerzy, bez tego osiągnięcie ponad 700 Mb/s podczas pobierania plików nie byłoby możliwe. W ramach kontrastu, ostatnio podczas połączenia z siecią LTE-A pomarańczowego operatora udało mi się za pomocą Motoroli Moto Z2 Play osiągnąć zawrotną prędkość pobierania ok 6 Mb/s i 11 Mb/s wysyłania. Oczywiście smartfon był podłączony do dosyć mocno zapchanego nadajnika, ale to tylko obrazuje jak bardzo różnią się wyniki podczas typowego, codziennego połączenia, a specjalnie przygotowanego w ramach różnego rodzaju testów.

Źródło tekstu: Sony; wł     

Dodaj do:

Tagi: sony

w sumie: 19
  • -2

    1.  2017-08-22 14:23:38

    Potwierdzam - mam Sony Z pierwszej generacji i tyle wyciąga na nadajniku koło domu u mnie. Wiadomo, jak Sony Z tyle wyciąga, to XZ nie może mniej :-)

  • -1

    2.  2017-08-22 14:25:07

    1. Kiepski żart

  • 0

    3.  2017-08-22 14:26:24

    Sprostowanie - nadajnik stoi w polu, nie koło domu.
    A tak na poważnie, kiedy osiągniemy takie zawrotne prędkości, raczej nigdy.
    Albo na LTE super hiper advance 38 G.

  • 0

    4.  2017-08-22 14:29:04

    @2 nie pracuje w kabarecie, żart nie zawsze musi się udać, zresztą jak te telefony Sony.
    Chodzi mi przede wszystkim o baterię. Totalna porażka.
    Ale to tylko moje zdanie.

  • 1

    5. ~Hotelarz  2017-08-22 14:31:50  host: user-46-112-6-80.play-internet.pl

    Play już dawno ma sieć 5G 1 Mb/s na sekundę.

  • 1

    6.  2017-08-22 14:32:35

    Zawsze mnie zastanawiało po co komu takie prędkości w telefonie? U mnie w telefonie jest ok. 130 Mb/s i szczerze nie wiem do czego mi to potrzebne? Co mam z tą prędkością w telefonie zrobić? Jak byłem w lesie, to prędkość spadła do 7 Mb/s i wiecie co? Strony ładowały się błyskawicznie, wszystko działało łącznie z YouTube HD, więc pytam się raz jeszcze: na co komu 750 Mb/s w telefonie?

  • 0

    7.  2017-08-22 14:35:06

    @6 ,,Wyścig Szczurów" ?

  • 0

    8.  2017-08-22 14:37:44

    5. Play takie prędkości to będzie miał na 10G gdy normalne sieci będą miały po 1000 Gb/s

  • 0

    9.  2017-08-22 14:41:57

    I pewnie po takim kilkunastominutowym pomiarze - nie było połowy baterii :P

  • 0

    10.  2017-08-22 14:48:07

    @6 Ja mam 20 mega po wifi z UPC, choć kabelek teoretycznie daje 60 mega. Nie zmieniam na nowszy router, bo i po co jak wszystko chodzi. Do płynnego youtuba 1080p starczy nawet 6 mega. W telefonie spokojnie mogli by przyciąć do 10 mega i nikt by nie odczuł różnicy. Jedynie upload w telefonie dobrze mieć lepszy.

  • 0

    11. ~  2017-08-22 15:50:50  host: out01.alior.pl

    S8+ na wyświetlaczu lte+ Malbork godz. 16 - 14Mbps
    Siec Play

  • 0

    12.  2017-08-22 16:10:32

    LTE cat 16 robi swoje. Siec owszem - byla przygotowana ale do tego tez potrzebny sprzet typu Xperia XZ Premium. Na t-m lub orange w xz premium regularnie idzie wyciagnac 80-100 mbps w downlinku.

  • 0

    13.  2017-08-22 17:01:16

    Na zwykłej xz w TM miałem rekord jak na razie 140Mb/s lte + cat.9

  • -1

    14. ~  2017-08-22 19:05:00  host: 89-64-26-138.dynamic.chello.pl

    Ponoć Play udostępnił do tych testów swoja infrastrukturę i słynny roaming 1,5Mbps!

  • -1

    15. ~kuba  2017-08-22 19:39:08  host: 188.146.101.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy test był przeprowadzany przy wykorzystaniu nadajników PLAY?:)

  • 0

    16.  2017-08-23 08:45:25

    Szczerze, moim zdaniem jest to sztuka dla sztuki, żeby ktoś o tym pisał. Jak ktoś wyżej zauważył, w telefonie starczy symetryk 10 Mb/s, Max 20. W domu to jasne, potrzeba więcej, ja teraz mam od Upc 120, wcześniej 60 i szczerze różnicy nie zauważam jakiejś ogromnej.
    PS. Nie zawiodłem się na komentujących: 1,5, 1,5, 1,5, 1,5, 1,5... Ludzie to jednak dużo czasu mają :)

  • -1

    17. ~  2017-08-23 09:33:15  host: user-94-254-163-8.play-internet.pl

    @10, a po co 10Mb?? Play przecież stwierdził, że 1,5Mb jest wystarczające i dlatego do tylu ograniczył prędkość transmisji w roamingu krajowym. Nawet są tacy, którzy twierdzą, że rzeczywiście tyle w telefonie wystarczy.

  • 0

    18.  2017-08-23 10:19:16

    @17 skoro korzystasz to musi ci starczyć, może zmień operatora po prostu?

  • 0

    19. ~Rodos  2017-08-23 10:57:29  host: user-94-254-149-8.play-internet.pl

    Wszystkiemu winna Motorola Moto Z2 Play! Gdybyś korzystał z Xperii XZ Premium to zawsze i wszędzie miałbyś te 750 Mb/s, bo ona ma przecież gigabitowy modem człowieku!
    ;-)

Dodaj swoją opinię