Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xperia X2 potwierdzona

Xperia X2 potwierdzona

Q! 27 Kwietnia 2009 18:23

0 0

Do tej pory wszelkie informacje na temat następcy telefonu Sony Ericsson Xperia X1, modelu X2, opierały się na domysłach i przewidywaniach. Jak możemy się dowiedzieć z informacji przedstawionych przez serwis GigaOM, prace nad tym właśnie telefonem trwają jednak już od jakiegoś czasu.

Serwis ten zamieścił artykuł traktujący o aplikacjach i usługach opartych o określanie położenia użytkowników telefonów. Jedną z osób, która zabrała głos w tej sprawie, był Ted Morgan, założyciel i właściciel firmy Skyhook, twórcy takiej właśnie aplikacji, wykorzystywanej w telefonach iPhone.




Stwierdził on, że jego firma starała się wejść w porozumienie z Sony Ericssonem na temat wdrożenia jej rozwiązań w telefonie określonym przez niego jako wersja X2 telefonu Sony Experia X1, pracującego pod kontrolą systemu Windows Mobile. Jednak według jego słów większe uznanie w oczach decydentów szwedzko-japońskiego koncernu znalazło udostępniane bezpłatnie rozwiązanie Google, Lattitude.

Słowa te mogą oznaczać, że prace nad następcą Xperii X1 są już na zaawansowanym etapie. Co więcej, smartfon ten będzie pracować pod kontrolą systemu Windows Mobile. Niestety na chwilę obecną nie są znane żadne bliższe oficjalne informacje na temat telefonu Xperia X2.

Źródło tekstu: GigaOM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~niezadowolony z Samsunga  2009-04-27 20:04:26  host: 94.254.132.212

    jakiś miesiąc temu przesiadłem się z SE na Samsunga. Samsung okazał się zabawką z mnóstwem bajerów natomiast pod względem menu i obsługi - totalne dno, obsługa nieintuicyjna, funkcje pochowane w menu że nie sposób znaleźć, szybko zużywa baterię także trzeba nosić ze sobą ładowarkę, często gęsto gubi zasięg w miejscach w których nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów itp. mam nadzieję że SE się podniesie i wróci z fajnymi telefonami :)

  • 0

    8.  2009-04-27 20:06:04

    6, piksel - zgadzam się z Tobą - X1 to jeden z najlepszych telefonów na rynku z WM na pokładzie. Bardziej przypadł mi do gustu niż którykolwiek smartfon HTC.

  • 0

    9. ~  2009-04-27 20:14:31  host: 188.33.3.143

    Jakby byl tam sensowny procesor to bym zamienil Omnie na X1, bo o ile caloksztalt produktow SE mi sie nie podoba, to akurat Xperia jest naprawde udanym modelem. Gdyby X2 miala sensowny procesor to czemu nie.

  • 0

    10.  2009-04-27 20:36:49

    do 5 blu!!! WOW !! mania Słonych Mericssonów się odezwał

  • 0

    11. ~do 9  2009-04-27 20:37:07  host: 77-253-102-32.adsl.inetia.pl

    i tak xperia jest lepsza pod względem hardware od omni. Omnia nie może pochwalić się akceleratorem graficznym tak jak xperia ma mniej ramu niż xperia o pamięci wewnętrznej nie wspominając tak samo o klawiaturze qwerty.

  • 0

    12. ~  2009-04-27 20:40:04  host: 188.33.3.143

    Pamiec do instalacji programow jest wystarczajaca - i tak zostaje polowa wolna, pamiec ram tez spokojnie wystarcza, a na szybkosc systemu wplywa glownie procesor i ten niestety jest w Xperii kiepski. Nie pojdzie nawet film DivX w VGA, a na Omni pojdzie w rozdzialce 800x480.

  • 0

    13. ~szajsung  2009-04-27 20:41:12  host: 77-253-102-32.adsl.inetia.pl

    A szajsungowiec lepiej niech się nie wypowiada. Ech te wasze marne odtwarzacze muzyki, zarządzanie plikami na karcie pamięci, wiadomościami w szajsungu szkoda gadać. Już Alkatel lepsze telefony robił od samsungów. Niech lepiej wróci do produkcji lodówek.

  • 0

    14. ~do 12  2009-04-27 20:44:52  host: 77-253-102-32.adsl.inetia.pl

    Niezłe herezje głosisz :D. Moje mio z prockiem 400 mhz radzi sobie spokojnie z filmem w 720x540 wyciąga 29 fpsów w tmpc i nie ma akceleratora graficznego, a xperia z prockiem 528 mhz + akcelerator grafiki ?. Ciekawe czemu tną się dvix skoro xperia nagrywa filmy w vga@30fps w kodeku mpeg-4 ? skoro dvix ma mniejsze zapotrzebowanie na procesor ?

  • 0

    15.  2009-04-27 20:50:23

    ja nie jestem fanem marki Samsung a NICK sobie dałem ta o ! Najbardziej lubię Nokie a te Sony Ericssony i te denne wyświetlacze maksymalnie 256 tysięcy kolorów więcej nie umią dać!

  • 0

    16. ~do 15  2009-04-27 20:52:31  host: 77-253-102-32.adsl.inetia.pl

    Czytaj dithering na wikipedia zrozumiesz jak są uzyskiwane te pseudo 16 mln kolorów a później się wypowiadaj. Problem w tym że taka xperia lepiej wyświetli obraz od takiej noki z 16 mln n95, n96 czy szajsunga omni. Zapytaj nawet luina. Bardziej liczy się rozdzielczość kontrast i czas reakcji.

  • 0

    17. ~do 12  2009-04-27 21:00:13  host: 77-253-102-32.adsl.inetia.pl

    A jak kupisz dysk 500 gb też Ci połowa miejsca zostanie ?. Chyba żartujesz z tymi 128 mb ramu w p1i czy w nokii n95 8 gb pootwieraj kilka stron na kilku kartach w operze mobile to wolnego będziesz miał z 15 mb trzeba do tego doliczyć te wspaniałe dodatki do wm od samsunga które też ramu potrzebują nie mało.

  • 0

    18. ~  2009-04-27 21:20:12  host: user-89-108-247-70.mobile.playmobile.pl

    do 13: Jak nie masz pojecia o czym piszesz to nie pisz. Omnia podobnie jak wszystkie PDA jest oparta na WM i nie ma nic wspolnego z normalynm telefonem Samsunga. do 14: Problem, ze Mio ma procek intela, ktory jest szybszy niz QUalcom w Xperii. Niestety procki Qualcoma to najwolniejsze uklady - duzo Mhz, ale slaba wydajnosc. Xperia odtwarza wideo VGA, ale tylko nagrane przez siebie. Dlaczego? Bo jest w nich bardzo niski bitrate, czyli slaba jakosc. Wrzuc jakiegos divXa i polegnie odrazu. Xperia mi sie podoba, ale fakty mowia same za siebie. Otwieranie pliku excela o wielkosci 1MB trwa jakies dwie minuty dluzej na Xperii niz na Omni.

  • 0

    19. ~Fefe  2009-04-27 21:25:51  host: host-89-167-18-54.nplay.net.pl

    Ciekawe czy tutaj SE zdecyduje się uderzyć z grubej rury i da jakiś mocny procek, powiedzmy 1Ghz Qualcomma jak w TG01 Toshiby :D Fajnie by było jeszcze mieć dobre 8Mpx zgodne z ISO1600 lub więcej i możliwość nagrywania filmów w 720p z 30 klatkami nasekunde (60 mile widziane xD) lepiej jak to jest w omni. QWERTY obowiązkowe i jakieś 8-16Gb (nawet 32Gb jak w N97) pamięci wewnętrznej z 256Mb ramu (mile widziane 512) :D ekranik i tak już był dobry jednak te 16mln kolorów nie za szkodzi, tylko nie wiem czy WM6.5 obsługuje tyle (bo to przez jego wcześniejszą wersje X1 miało tylko 65tyś kolorów).

  • 0

    20.  2009-04-27 21:27:15

    20: w pewnych językach jest to norma, na pewno nie w polskim ;) To co, SE upada prawie, a tu nagle wypuszcza kolejny telefon, który pewnie będzie kosztował 2x więcej niż odpowiedniki?

  • 0

    21. ~do 18  2009-04-27 21:37:38  host: 77-254-47-66.adsl.inetia.pl

    To ty jakiś nie doinformowany bo mio które mam ma procek philipsa dokładnie 399 mhz ;] a intel xscale jest gorszy od arm9 to tak na przyszłość. Jak chcesz to wrzucę za dwa dni film z xperi. I jestem przekonany że nikt nie powie że jest słabej jakości. Co do pliku na excelu to mój p1i otwiera w 1 minutę. Wrzucę zaraz screen z mio jaki ma procek i jak radzi z filmami

  • 0

    22. ~xxxx  2009-04-27 21:40:39  host: 77-254-47-66.adsl.inetia.pl

    PS: Wątpię że procek philipsa 400 mhz jest lepszy od quallcoma 520 mhz z akceleratorem grafiki.

  • 0

    23. ~  2009-04-27 21:48:24  host: user-89-108-247-70.mobile.playmobile.pl

    do 21: Problem, ze Xperia X1 nie ma wcale arm9ki, ale Qualcoma. Filmiki z Xperii są kiepskie - nie widziales chyba nagranych przez chociazby stara N95. Co do Mio to nie wiedzialem, ze ma Phillipsa - jesli tak to phillips robi niezle procki :)

  • 0

    24. ~zzzz  2009-04-27 22:56:09  host: 77-254-47-66.adsl.inetia.pl

    Układ Qualcomm MSM7201 bazuje na procesorze o architekturze ARM11 z zegarem 528 MHz. Za komunikację odpowiedzialny jest procesor ARM9. MSM7201 posiada posesory sygnałowe QDSP4000™ i QDSP5000™. Układ wspiera takie technologie multimedialne jak: * Qtv™ - pełne wsparcie dla kodeków audio i video, z szybkościa odtwarzania do 30 fps dla rozdzielczości VGA * gpsOne® - wsparcie dla technologi GPS * Wsparcie dla Bluetooth, Wi-Fi, MDDI * Wsparcie technologi komunikacyjnych WCDMA (UMTS)/HSUPA i GSM/GPRS/EDGE (EGPRS) Za grafikę odpowiada ATI Imageon 2D/3D, którego wydajność to 4 mln wielokątów (polygons) na sekundę, 133 milionów teksturowanych pikseli na sekundę.

  • 0

    25. ~  2009-04-28 13:34:00  host: 94.254.178.7

    zzzz, takie wklejki z katalogu sa nic nie warte. Podajesz mi tutaj suche dane z katalogu reklamowego, a ja Ci podaje fakty. Odpalam TCPMP na XPerii i wlaczam film DivX w VGA - obraz nie jest idealnie plynny. Odapalam film w 800x480 i jest slideshow, a jak nie wierzysz ze Qualcom jest wolnym procesorem to wejdz sobie na specjalistyczne fora i posluchaj narzeniania na te procki wsrod uzytkownikow wiekszosci PDA od HTC.

  • 0

    26. ~;Domelo  2009-06-04 21:04:33  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    kowcio napisał : a tu nagle wypuszcza kolejny telefon, który pewnie będzie kosztował 2x więcej niż odpowiedniki? Od wypuszczania telefonów 2xrazy drozszych od odpowiedników jest nokia :P

Dodaj swoją opinię