Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości XPERIA X1 w praniu

XPERIA X1 w praniu

LuiN 25 Kwietnia 2008 13:19

0 0

sonyericsson xperia x1 Witryna The Unwired opublikowała w sieci ciekawą prezentację wideo pierwszego przedstawiciela nowej linii XPERIA, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku - Sony Ericssona XPERIA X1.

Zaprezentowane urządzenie nie jest jeszcze komercyjną, ostateczną wersją telefonu. O ile sprzętowo XPERIA X1 jest już gotowa, o tyle wciąż trwa walka z Windows Mobile 6.1, a dokładniej - próby przyspieszenia jego działania.

Mimo potężnej specyfikacji, zawierającej między innymi procesor taktowany z prędkością 528 MHz i 128 MB RAM, ekran o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli) poważnie spowalnia system. Tak wysoka rozdzielczość, to konieczność przetworzenia pięciokrotnie większej ilości informacji niż w przypadku, zastosowanego chociażby w HTC TyTN II, ekranu QVGA (320 x 240 pikseli).






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: unwired, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2008-04-25 21:51:14

    #15: taaa, daj od razu 20, na pewno bedziesz mial lepsza jakosc ;) Interpolowac zdjecie to ci moge bez problemu - ale jakosci zadnej z tego nie bedzie. Na tym samym gownianym malutkim sensorze przy plastikowej optyce, braku dedykowanego procesora do przetwarzania obrazu (redukcja szumow, ISO etc.) i wielu innych ulomnosciach - taaak, na pewno beda swietne zdjecia. Co do oswietlenia - prawie wszystko robi przyzwoite zdjecia w normalnym swietle dziennym, najlepiej kiedy skapane gesto w sloncu :) Poza tym wybacz, N95 robi lepsze zdjecia od jakiej cyfrowki 3,2M ? Chyba firmy HP czy tez jakiejs podrobki z Chin co najwyzej... :> Bo wybacz, ale ewidentnie nie wiesz, o czym mowisz - albo po prostu jestes totalnym laikiem i ci wystarcza taka jakosc - tylko w takiej sytuacji nie dawaj osadow o rzeczach, o ktorych nie masz zielonego pojecia :) Co do Xperii - to jest platforma dedykowana bo biznesu, tam marketing produkuje sie w innych kwestiach, niz ilosc megapikseli :> Wiec nic sie w tej kwestii nie zmieni, zostal juz opublikowany White Paper i raczej nie ma szans na nawet kosmetyczne zmiany hardware'owe.

  • 0

    17.  2008-04-25 21:54:36

    Psion: racja... aczkolwiek starutkie Pockety - choc oczywiscie nie wszystkie - na WM 2003 SE/FE i nawet 2002 oraz 2000 (sic) mialy bardzo wysoka wydajnosc - do dnia dzisiejszego kroluja Delle Aximy i Acery 50tki (choc nie tylko, bylo wiele szybkich modeli i HP i Asusa, i nie tylko zreszta) - i jak najbardziej mowimy o VGA.

  • 0

    18.  2008-04-26 08:37:17

    Wprawdzeie od wczoraj już jestem posiadaczem nowego telefonu ale coś czuję, że Experię warto mieć na oku, przynajmniej do czasu premiery :) Kto wie, może w końcu przekonam się do touch screenów...

  • 0

    19. ~oko  2008-04-26 11:26:17  host: host-133.91.174.89.cable.satra.pl

    jali ma patologiczny kciuk

  • 0

    20.  2008-04-26 11:36:33

    Parametry i wyglad Xperii sa swietne, ale szybkosc pracy to jakies nieporozumienie. Ciekawe czy zdąrzą do premiery, zeby przyspieszyc jej dzialanie. Planet cos mi sie wydaje, ze jak nie zaprzegna tego procka graficznego do pracy to bedzie kiepsko. Z taką szybkością pracy to nie wróże im sukcesu

  • 0

    21. ~SE Shit  2008-04-26 12:29:34  host: 213-92-179-221.serv-net.pl

    tak najeżdżają na nokie za te mulące symbiany a tu sie okazuje ze SE jeszcze bardziej zamulony i przez system operacyjny i przez ogromna (jak na telefon) rozdzielczość wyświetlacza... ciekawe czy to rozwiążą... jak na moje premiera tego badziewia będzie przesuwana w nieskończoność +za ładny wygląd i funkcjonalność, telefon wizualnie sprawia mile wrażenie...

  • 0

    22. ~puffa  2008-04-26 19:12:06  host: cbn88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak zaprzegna procek graficzny to telefon bedzie chodzil pewnie 3 razy krocej na bateriach.

  • 0

    23. ~  2008-04-26 20:59:45  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Sone erycson powinien sie podzielic.Juz teraz lepsze fony na rynek japonski a europa to tanie pseudo walkamany czy cyfdrowki porazki k850i :)

  • 0

    24. ~nick  2008-04-26 21:42:57  host: bzk202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Procesorowi należy się solidne OC.

  • 0

    25. ~Rafiki  2008-04-27 00:15:22  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    No nie porównujcie K850 to X1 :_ Przecież to zupełnie inna półka oraz inny klient. Jednak po K850 mozna spodziewać się, że SE nie poradzi sobie zbyt dzielnie z tym problemem zaraz po premierze i będzie trzeba czekać pół roku zanim soft przyśpieszy. Inna sprawa, że WM6 jako taki to jeszcze świeżak i nie słyszałem nic o 'uniwersalnych' (słabe określenie, ale wiadomo o co biega) sterownikach do infineonka.

  • 0

    26. ~pikaczu  2008-04-27 20:04:32  host: cbe207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SE lezy i kwiczy. Praktycznie wszystko(procz paru drobiazgow) co bedzie w tym cudzie techniki jest juz w takim starym telefonie jak N95. Odpowiedz Nokii na ten telefon bedzie znow zostawiala SE o pare lat z tylu.

  • 0

    27.  2008-04-27 23:22:22

    #20 @Vincenzo: ano moze byc, oby to dopracowali... maja jeszcze troche czasu, ale nie jestem pewien, czy podolaja zadaniu. Pozyjemy, zobaczymy. #22 @puffa: w ogole nie wiesz, o czym mowisz. Akcel graficzny tam jest, tylko sterowniki znow moga byc nie zoptymalizowane... zreszta nawet gdyby go nie bylo, a go zaimplementowanli, to by zuzycie energii na pewno nie bylo 3 x wieksze... #24 @nick: nie o sam procek tutaj chodzi... Raczej o jego typ (Intel 624 Mhz dalby rade), ale i tak przede wszystkim najwazniejszy jest uklad graficzny. #25 @Rafiki: racja, w tej chwili z Qualcommowych tylko LG KS20 ma te sterowniki - i to tez niepelne, jak sie okazalo... innymi slowy trudniejsza sprawa, niz sie moglo wydawac. #26 @pikaczu: lubie i Nokie, i SE i HTC, ale to, co mowisz, to czyste pierdolenie. N95 nie ma ekranu dotykowego (ktory robi DIAMETRALNA roznice), nie ma WM, ktory od Symbiana rozni sie chocby znacznie lepszym bezpieczenstwem i 10x wieksza iloscia aplikacji, ma w porownaniu do tego telefonu zalosnie mala rozdzielczosc (5x mniejsza ilosc pikseli), duzo mniejsza ilosc RAMu dostepnej dla programow (i ROMu) nie pozwalajaca na normalny (nie mowiac o bardziej rozbudowanym) multitasking - karta pamieci nie rozszerza pamieci operacyjnej, tylko zwieksza miejsce na dane, slabsza baterie (o bagatela pareset mAh), brak pelnej klawiatury QWERTY (dla laika to zapewne drobiazg ;), HSUPA to oczywiscie tez detal ;) No i poza tym jeszcze pare innych drobnych elemtentow :) Oj, dziecko neo, zmien ty lepiej miejsce wypowiedzi :)

  • 0

    28. ~robertnik  2008-04-28 18:39:01  host: 213-238-111-31.adsl.inetia.pl

    Eeeeee no nie jest tak źle z tą prędkością... Poza tym jak by się uprzeć to nie musi być WM. Coraz bliżej do Androida, Ubuntu coś tam mobilnego robi... To było by coś OS i źródła do XPERI, czy też do TUXPERI ;) Linxys udostępnił źródła do AP i na nich można robić niesamowite rzeczy. To było by naprawdę coś Automapa przez Wine ;)

  • 0

    29. ~Psion  2008-04-29 00:38:12  host: 77-253-149-43.adsl.inetia.pl

    O ile systemy to jak o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad... itd. O ile do premiery można sporo procesorowo/graficznie/softowo dopracować - To mnie najbardziej niepoki coś na co nikt nie zwrócił uwagi - KLAWIATURA (oby nie powtórzyli designerskiego błędu Nokii np. w E51, który dopiero naprawili w E51 - kto mał oba fony w ręku wie dobrze o co chdzi, tak jak ładna i funkcjonalnie do d... jest klawiatura w E50 tak super w E51), jednak uwzględniając klasę telefonu nie uśmiecha mi się kupować Xperii X1 a za parę miesięcy "X2" tylko z tego powodu :( Zwracam na to uwagę bo palmtopów uzywam od dobrych kilkunastu lat, a to ważny problem. Pozdrawiam Wszystkich

  • 0

    30. ~Psion  2008-04-29 00:43:16  host: 77-253-149-43.adsl.inetia.pl

    ...i oczywiście ideałem byłoby dla nas (klientów) zastosowanie gniazda CF (w tym oczywiście microdrive), a nie SD itp., ale tego nie należy się spodziewać, bo nie o nas chodzi tylko o zyski koncernów/trustów.

  • 0

    31. ~Psion  2008-04-29 01:16:43  host: 77-253-149-43.adsl.inetia.pl

    Z zapowiedzi na simserwis.pl/sklep wynika, że telefon SonyEricsson XPERIA X1 będzie sprzedawany w cenie 2999,00zł od 22 lipca br.

  • 0

    32.  2008-08-15 12:39:43

    bawił się ktoś już tym telefonikiem?? ciekaw jestem na wypada na tle konkurencji a szczególnie samsunga, którego jeszcze nie ma:/

  • 0

    33.  2008-08-16 17:49:14

    o jakim samsungu mowisz?

  • 0

    34.  2008-08-17 22:05:40

    jakiś i900 czy coś takiego... miał być już w Polsce ale coś opóźniają jego premierę:/

  • 0

    35. ~aaaa  2008-09-03 20:26:38  host: 49-goc-10.acn.waw.pl

    Mam canona A75 - 3,2 Mpix. Robi o wiele lepsze zdjęcia niż N95, N82 i każdy inny telefon. Moi drodzy... pierwszym podstawowym problemem jest wielkość przetwornika montowana w telefonach, a drugim fatalna optyka. Tego się nie da przeskoczyć.

Dodaj swoją opinię