Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości XPERIA X1 jeszcze jesienią

XPERIA X1 jeszcze jesienią

LuiN 23 Lipca 2008 09:07

0 0

sonyericsson xperia x1 Na fali premier telefonów innych producentów przycichła nieco sprawa zaawansowanego telefonu Sony Ericsson XPERIA X1 pracującego pod kontrolą Windows Mobile 6.1. Znana jest już cena urządzenia i data premiery.

Wyposażona w klawiaturę QWERTY i ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli) XPERIA X1 dostępna jest już w przedsprzedaży na witrynie play.com. Cenę ustalono na 599,99 funtów, a podana data premiery to 30. października.

Czy warto czekać na Xperię? W specyfikacji urządzenia nie zabrakło GPS-u, HSDPA, akcelerometru, optycznego manipulatora kierunkowego, 256 MB pamięci RAM i dedykowanego akceleratora graficznego. Ten ostatni nie dość, że sprosta wielkiej rozdzielczości ekranu, to jeszcze zaoferuje zaawansowany wielopulpitowy interfejs. Wydaje się więc, że chętnych nie zabraknie.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2008-07-23 09:19:47  host: bzv191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo fajny telefon, ale za pozno ;| Wczoraj do sprzedazy trafil Samsung i900, ktory ma te same mozliwosci, a do tego naprawde niezly 5Mpix aparat. Jak XPeria wejdzie to bedzie kosztowac 2500, a lepszy od niej i900 pewnie cos kolo 1500. Nie mowie juz o tym, ze Touch Diamond praktycznie taki sam jak ten SE juz jest sporo czasu na rynku.

  • 0

    2.  2008-07-23 09:28:17

    To u nas z pewnością ta cena wyniesie ok 3 tys. zł jak znam realia

  • 0

    3. ~  2008-07-23 09:34:21  host: cmpc-089-239-078-142.cnet.gawex.pl

    xperia ma 256 ramu :)

  • 0

    4. ~zibi  2008-07-23 09:47:43  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Dostępne w internecie testy pokazują, że oszałamiająca rozdzielczość ekranu powoduje, że procesor nie radzi sobie z jego obsługą. Inaczej mówiąc, telefon jest koszmarnie wolny. I wysysa energię z baterii w ekspresowym tempie.

  • 0

    5. ~xxxx  2008-07-23 09:51:16  host: brzeziny.lewandow.net.pl

    telefon ogolnie ladnie wyglada . ale niestety chodzi 3 razy wolniej od htc tytn II. wiec zadna rewelacja. ogolnie lipa. nie ma sie czm podniecac

  • 0

    6.  2008-07-23 09:53:34

    3 - uuups, racja, poprawione - dzięki za czujność!

  • 0

    7. ~  2008-07-23 09:53:47  host: cmpc-089-239-078-142.cnet.gawex.pl

    https://developer.sonyericsson.com/getDocument.do?docId=100340 256 RAMU!! a o to oficjalny dowod ;P

  • 0

    8.  2008-07-23 09:54:26

    Jaki aparat??

  • 0

    9. ~  2008-07-23 09:56:45  host: cmpc-089-239-078-142.cnet.gawex.pl

    5. czemu takie herezje glosisz??

  • 0

    10. ~  2008-07-23 10:18:51  host: 85.11.106.95

    no właśnie xxxx skąd wiesz, jak chodzi? używałeś go pewnie i masz już od roQ :D

  • 0

    11. ~m  2008-07-23 11:42:52  host: 77-253-25-201.adsl.inetia.pl

    A Samsung ma klawiaturę qwerty, czy tylko dotyk?

  • 0

    12. ~PLANET  2008-07-23 12:30:49  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    xxxx ma racje, poniewaz wystarczy wgrac custom ROM z odpowiednim PagePoolem i Kaiser chodzi duuuzo szybciej - sterowniki 3D zasadniczo niepotrzebne (a mozna przeciez i wziac te z Diamonda/Touch Pro). Tylko nie kazdy chce tracic gwarancje, albo wie co robic. A na podstawie KAZDEGO filmu znajdujacego sie na sieci PLUS doswiadczen ludzi z powaznych serwisow zajmujacych sie powaznie PDA/WM wynika jednoznacznie - HTC postawil na hardware u SE i u siebie, ale z softem juz SE nie pomogl - i rozdzialka o 25 % wieksza (a nie o 400 %, jak w przypadku skoku QVGA -> VGA) oznacza niestety zbyt wolna prace urzadzenia. Powod ? Sterowniki ekranu ? Zle dobrany cache/pagepool czy inne parametry ROMu ? (co skutkuje mniejsza iloscia pamieci dostepnej dla usera, wiec trzeba znalezc zloty srodek) A moze jeszcze cos innego ? Pewne jest to, na papierze Xperia bije Touch Pro, ale w praktyce zapewne bedzie odwrotnie. Pozyjemy, zobaczymy... :)

  • 0

    13. ~PLANET  2008-07-23 12:40:04  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    A tal skadinad, na dniach cos sie rusza odnosnie driverow 3D wlasnie - polecam htcclassaction.org :)

  • 0

    14. ~TWDonald.webpark.pl  2008-07-23 15:16:23  host: ip-94-42-6-198.multimo.gtsenergis.pl

    SE dość długo zwleka. Od zapowiedzi do premiery tyle czasu, że inni już dawno mają podobne urządzenia w swojej ofercie.

  • 0

    15. ~  2008-08-02 01:54:16  host: 87-205-133-157.adsl.inetia.pl

    Omnia nie umywa się do XPERII. Śmieszny ekran 400x240 pikseli, niekompatybilne wtyczki Samsunga (ładowarka, TV-out, audio), brak jakiejkolwiek klawiatury i joysticka/d-pada (jest tylko touchscreen i mikro-touchpad pod nim, powodzenia w graniu na tym sprzęcie ;) Co do "wolnej pracy/nienadążającego CPU" w XPERII -- rozumiem, że widzieliście już końcowy produkt? Wszelkie dostępne (youtube itp.) video-rzuty oka dotyczą roboczej wersji systemu. Wersja, która trafi na półki sklepowe będzie bardziej dopracowana. Skoro nawet takiego muła jak Kaiser można "ożywić" nowym ROMem, to co dopiero sprzęt klasy XPERII :)

  • 0

    16.  2008-08-30 12:42:05

    XPERIA to nowy standart smartphone'a

  • 0

    17. ~apel_do _hamstwa_polskiego  2009-01-16 12:06:51  host: rtr-gw-7.mcon.pl

    chcąc kupic ten telefon rozglądam się po różnych forach. Czytając opinie ludzi któży piszą aby zapełnić listy bo akurat mama za internet płaci zamiast zostawić to miesce dla użytkowników i fachowców,zasmiecają swoimi wulgarnymi i obraźliwymi wypowiedziami listy tematami typu Nokia vs SE na które akurat tutaj nie ma miejsca. Człowiek który chce zasięgnąć informacji o dowolnym produkcie traci tylko czas na czytanie takich bzdur. Ludzie skąd w Was tyle chamstwa !!! Nigdy w polsce nie będzie dobrze jeżeli brak kultury chamstwo i zawiść będzie się w nas na każdym kroku burzyła. Ludzie zastanówcie się.

  • 0

    18. ~elo elo!!  2009-05-14 01:03:38  host: host-89-228-226-91.kalisz.mm.pl

    ~apel_do _hamstwa_polskiego to zrobiłeś ładny offtop i tylko straciłem czas przez ciebie ;P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-107-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Calm7 | 2017-05-26 18:44:09

23). Wypad, złodzieju


~marian | 2017-05-26 18:34:36

u nas może to będzie za 10 lat :)


~Hongkong | 2017-05-26 18:31:24

Mamy


Rogi | 2017-05-26 18:28:23

A roam like home w UE mają?


Antyfcb | 2017-05-26 18:23:52

Czekam na odpowiedź Play ☺️

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet