Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości XPERIA Arc vs. Nokia N8 - czyje HD jest bardziej HD?

XPERIA Arc vs. Nokia N8 - czyje HD jest bardziej HD?

LuiN 21 Marca 2011 16:31

0 0
Holenderska witryna Beste Product przygotowała ciekawy film porównujący możliwości Sony Ericssona XPERIA Arc i Nokii N8 gdy chodzi o jakość nagrywanego wideo.

Sony Ericsson reklamuje swój produkt jako nagrywający w jakości HD nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Obraz z Arc jest rzeczywiście jaśniejszy niż ten z N8, jednak ten z N8 wygląda dużo naturalniej.

Oba telefony oferują dość dobrej jakości dźwięk w nagraniach wideo. Czy Waszym zdaniem nowa XPERIA pokonała topową Nokię?






Źródło tekstu: Beste Product, wł     

Dodaj do:
w sumie: 105
  • 0

    93. ~@Kamil_K  2011-03-23 10:57:11  host: public50815.xdsl.centertel.pl

    Znowu schodzisz z tematu. Forum to rzeczywiscie wiarygodne zrodlo informacji i statystyki z jednego salonu :) Moze tak umiesc jakies przykladowe filmy HD z Sony, Samsunga albo N8.... bo wlasnie o tym powinna byc dyskusja a nie o awaryjnosci telefonow!!!!

  • 0

    94. ~  2011-03-23 13:41:30  host: 212.45.5.172

    >84.: cosmicdave, nie przesadziłem, wierz mi. Masz rację pisząc, że SONY J5 miał kilka funkcji więcej niż Nokia 3310, ale również wielu funkcji i elementów obecnych w Nokii 3310 nie miał. Jednak o żadnej przepaści technicznej i "rozwalaniu na łopatki" nie było mowy. Trochę przesadziłeś z wychwaleniem bardzo przeciętnego jak na swoje czasy telefonu SONY J5, który na dodatek nie odniósł na rynku żadnego znaczącego sukcesu na rynku. W mediach branżowych też się jakoś specjalnie nie wybił. Porównanie go z tak kultowym modelem jak Nokia 3310 jest niesprawiedliwe, gdyż Nokia 3310 ma nad Sony J5 zbyt duża przewagę :-). Nokię 3310 kojarzy większość użytkowników telefonów komórkowych, natomiast jakiegoś tam Sony J5 mało kto - no Ty kojarzysz i może jeszcze trochę osób odwiedzających telepolis, ale to portal tematyczny, więc i tak wskaźnik ten jest zawyżony wobec występowania tej cechy w populacji. Innymi słowy spytaj swoich znajomych, którzy są przeciętnymi (statystycznymi) użytkownikami telefonów komórkowych, kto z nich kojarzy Nokię 3310, a kto Sony J5 to sam się przekonasz, że na Nokię 3310 nie ma mocnych, a Sony J5 pod względem popularności do pięt jej nie dorasta. W tym miejscu możesz napisać: "No dobrze, Tiger N. ma rację jeśli chodzi o popularności i sprzedaż to Nokia 3310 miażdży Sony J5, ale ja pisałem też o jakości, technologi i zaawansowaniu!". Spokojnie, już ci odpowiadam: Co do jakości to ani Ty, ani Ja na 99% nie potwierdzimy obiektywnie, jasno i bezsprzecznie, który telefon reprezentował wyższą jakość - czy Sony J5, czy Nokia 3310. Na to jest za późno o co najmniej 10 lat (np. ciężko dokopać się teraz do jakiś miarodajnych statystyk dotyczących jakości i awaryjności obu modeli). Ponadto dochodzi tu kluczowa kwestia, a mianowicie diametralnie różna popularność obu modeli - Nokia 3310 to telefon "wielkoseryjny", przy którym Sony J5 prezentuje się jak "egzotyczny wynalazek" ;-) ...

  • 0

    95. ~Tiger N.  2011-03-23 13:49:22  host: 212.45.5.172

    >84.: ...ciąg dalszy: Dlatego też w przypadku Nokii 3310 można jeszcze znaleźć wiele opinii (pozytywnych, jak i negatywnych) na różnego rodzaju forach i systemach komentarzy. W przypadku Sony J5 jest z tym o wiele gorzej. Co się zaś tyczy "technologi i zaawansowania" To już na pierwszy rzut oka wdać, że Nokia 3310 jak na tamte czasy prezentuje się znacznie nowocześniej niż Sony J5. Wygląd obudowy Nokii 3310 jak na 2000 rok należał do jednych z najbardziej nowoczesnych tymczasem obudowa Sony J5 utrzymana była w stylu telefonów z połowy lat 90 XX wieku (np. Nokia 2110 z 1995 roku). Oprócz tego przejawem nowoczesności w tamtych czasach było rozwiązanie stosowane do dnia dzisiejszego – czyli wewnętrzna antena, którą ma właśnie model 3310 i miała ją już Nokia 3210 z 1999 roku (zresztą Nokia 3210 była właśnie pierwszym telefonem z wbudowaną anteną i ze słownikiem T9 i ona również wygląda znacznie nowocześniej niż Sony J5). Tymczasem Sony J5 ma jeszcze stary typ anteny, sterczącej na zewnątrz telefonu. Nokia 3310 miała też między innymi: Smart Messaging, zawieszanie połączeń, stoper, przelicznik walut, wymienna obudowy, a tego wszystkiego nie było w Sony J5. Zresztą co niby ten Sony J5 ma takiego nowoczesnego jak na 2000 rok?? Praktycznie nic! > przeglądarkę WAP? – miała ją już wcześniej Nokia 7110 z 1999 roku, która była pierwszym telefonem w nią wyposażonym; Tryb danych i faksów? oraz Faksmodem hardware'owy? – obie funkcjonalności miała wcześniej np. Nokia 6130 z 1998 roku; Klient e-mail? – przed Sony J5 miało tą funkcję sporo telefonów, np. Nokia 9000 z 1998 roku; Dyktafon? – wcześniej miała go już np. Nokia 8810 z 1998 roku, Sony J5 nie wniósł do branży telefonów komórkowych żadnej nowinki technicznej! ...

  • 0

    96. ~Tiger N.  2011-03-23 13:57:52  host: 212.45.5.172

    >84.: ...ciąg dalszy: Co więcej Sony J5 brakowało wiele funkcjonalności, które były już wtedy stosowane w telefonach, na przykład: łamana obudowa (tzw. Clamshell) - miała ją Motorola StarTac z 1996 roku (Sony nigdy takiego nie wyprodukowało); kolorowy wyświetlacz – miał go Siemens w modelu S10 już w 1997 roku (w Sony J5 - brak); OS - miał go już Ericsson R380 z 1998 roku i był to właśnie Symbian! (w Sony J5- brak); Rozsuwana obudowa - miał ją Siemens SL10 już w 1999 roku (Sony w żadnym z telefonów do tego nie doszło). Zresztą jak się ogląda różnego rodzaju zestawienia przełomowych telefonów to w żadnym z nich nie ma ani jednego modelu Sony! I o tym właśnie pisałem mówiąc, że: "Marka Sony w branży telefonów komórkowych praktycznie nie istnieje, a ich "przygoda" z telefonami nie ma większego znaczenia dla historii i postępu w branży telefonicznej". Trochę się rozpisałem, ale może wielu młodym ludziom przydadzą takie retrospekcje i podróż do historii telefonów komórkowych ;-)

  • 0

    97. ~Tiger N.  2011-03-23 14:20:31  host: 212.45.5.172

    >85.: bahni, ciekawe jaka ty masz tą "specyfikę pracy"?? chyba "dyskredytowanie" Nokii za pieniądze ;-) Wszystko co napisałem w komentarzu nr 69. ty jeszcze raz potwierdziłeś we wpisie 85. Co więcej zaczynasz kopiować zachowanie "komórka55" - bezczelnie każesz komuś szukać dowodów na potwierdzenie swoich bzdurnych tez! Jeśli twierdzisz, że Nokia jest niby ponadprzeciętnie awaryjna to sam zdobądź na to wiarygodne i miarodajne dowody i je tu przedstaw, a nie każ komuś dzwonić do serwisu i zadawać infantylne pytania w stylu: "które tele się teraz psują najbardziej?" przecież to jakaś totalna dziecinada! ;-) Ja na miejscu takiego serwisanta odpowiedział bym ci, że takie tele z tarczowym wybieraniem i na korbkę się szybko psują, bo korbka nich odpada ;-P

  • 0

    98. ~Tiger N.  2011-03-23 14:47:02  host: 212.45.5.172

    >90. Twoi znajomi pracownicy salonu robili statystyki powsiadasz?? buuuahahaha A to dobre! Oni to sobie mogli co najwyżej jakiś spis telefonów zrobić, któremu do statystyki tak daleko jak z ziemi na księżyc. Żeby tworzyć statystyki to trzeba mieć chociaż podstawy wiedzy o statystyce! Trzeba między innymi - właściwie określić badane zjawisko; wybrać populację statystyczną; wyodrębnić próbę, która odzwierciedli rozkładu cech populacji; wybrać odpowiedni estymator; dokonać estymacji, dokonać weryfikacji hipotez statystycznych itp. Kamilku takie pseudo-statystyki zrobione przez twoich znajomych pracowników z salonu to sobie dziecko możesz włożyć... w buty, będziesz wyższy! ;-D

  • 0

    99. ~Tiger N.  2011-03-23 15:01:59  host: 212.45.5.172

    >91. Informacje znalezione po wklejeniu twojego linku nic nie "obalają"! :-) Są podobne do tych pseudo-statystyki zrobionych przez twoich znajomych pracowników z salonu. Przedstawiają jakieś niezweryfikowane i w związku z tym niemiarodajne dane, wyrwane z kontekstu i wrzucone na forum przez anonimową osobę - nie dość, że nie wiadomo skąd pochodzą to jeszcze nie ma pewności, że przed ich wklejeniem ktoś przy nich nie "majstrował". Na forum można przecież napisać dowolną ilość bzdur i informacji wyssanych z palca. Poza tym nie wiadomo też jak takie dane zostały utworzone, jaka metodę wykorzystano i czy nie są obciążone błędami statystycznymi. Po prostu są niewiele warte.

  • 0

    100. ~  2011-03-23 16:41:27  host: z30-03.opera-mini.net

    Tiger weź ty se zrób zimny okład na głowę.Amen

  • 0

    101.  2011-03-23 19:07:25

    @100 ale on ma rację, a nawet jeśli nie ma to potrafi pisać konstruktywne argumenty.

  • 0

    102.  2011-03-23 20:47:11

    Nie ma o czym dyskutować - obraz z N8 jest znacznie lepszej jakości. I mam w nosie na jakim systemie działa ten telefon. Efekt końcowy nie budzi wątpliwości. Na marginesie chciałem dodać, że jeszcze nie posiadam smartfona, więc nie jestem "wyznawcą" jakiegokolwiek systemu operacyjnego.

  • 0

    103. ~Kaj  2011-03-24 15:43:30  host: aauq177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cóż, oczywiście nie można stwierdzić, że Nokia robi najbardziej awaryjne telefony, ale z obserwacji w ostatnich 3 miesiącach w mojej rodzinie padły 3 telefony nokii. w bialy ekran n70, po 2 dniach padła nowa c3-01 a po 2 tygodniach nowiutka c7. do N70 nic nie mam bo to stary telefon, ale 2 nowe telefony padają i oba są nokii? niestety ta firma dla mnie odpadła.

  • 0

    104. ~bond  2011-03-24 17:15:58  host: dsx7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie mam pojęcia jak sobie radzą inne modele SE- Xperia x10, Vivaz, Satio, jednak w tym zestawieniu Nokia N8 wygrywa z SE Arc, bo w tym ostatnim obraz wygląda jak w moim bloku na siłowni. Kupa dymu papierosowego, że siekierę można zawiesić... A to idę zapalić. ;)

  • 0

    105. ~cosmicdave  2011-03-24 20:21:12  host: aejf127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No Panowie :)))!!! Naprawdę wielki szacunek dla ostatnich wypowiedzi Tiger N.'a!!! Tak jak opisałeś Nokię 3310 Vs. Sony J5, po ponad 10 latach od ich premiery robi wrażenie!!:) Ewidentnie temat znasz:)! Ja skracałem wypowiedź, ale Ty odpowiedziałeś naprawdę merytorycznie! Panowie czapki z głów. Właśnie takie winny być wypowiedzi na forum - rzeczowe i konkretne argumenty:))Pzdr.

  • 0

    106. ~netJa :)  2011-03-24 20:25:28  host: 87-205-28-173.ip.netia.com.pl

    @103. "Kaj" powiedz mi jaką mamy pewność, że nie zmyślasz? - nie obraź się, ale niestety żadnej pewności nie ma. Ktoś może równie dobrze napisać, że ma trzy telefony Samsung, które mu się akurat w ciągu 3 ostatnich zepsuły, inny napisze, że ma trzy telefony Sony Ericssony, które mu się w ciągu 3 ostatnich zepsuły itd. A twoje stwierdzenie na końcu - "niestety ta firma dla mnie odpadła" sprawia wrażenie jakby cały twój post był napisany pod z góry założona tezę, jakoby telefony Nokia się nagminnie psuły. Natomiast dobór środków i przykładów był podporządkowany tej tezie, a nie opisaniu rzeczywistości. Takie są moje przemyślenia na ten temat. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

  • 0

    107. ~  2011-03-25 07:55:51  host: 095160149113.rudaslaska.vectranet.pl

    Nokia powoli schodzi w dol SE tez ale bynajmniej ten 2 stara sie walczyc i wprowadza cos nowego i juz ma w planach nastepne. Wsród smartfonow zadzi jednoglosnie HTC!! Przez 7 lat mam SE i nigdy ani nikomu w mojej rodzinie sie nie zepsol. A Nokie moich kumpli ulegaly szybko jakims usterkom.

  • 0

    108. ~marcin78  2011-03-28 11:48:48  host: cmts.tvk-wolczyn.pl

    ja od poczatku miałem tylko Nokie i powiem szczerze,zadna mi sie nie popsuła. Teraz mam N8 i takze jestem zadowolony. Co do HTC,mmm,wiem ze to masowka i czesto sie psuja np.HD2,bez porownania z n8....A HD w n8 jest chyba obecnie najlepsze wsrod telefonow...

  • 0

    109. ~ambroży  2011-03-31 14:01:05  host: dpu201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    N8 jest jednym z lepszy obecnie dostępnych smartfonow na rynku. Warta uwagi jest też, najnowsza wersja E7 Communicator, którą póki co oferuje tylko Orange (przez e-sklep). Wymagający użytkownicy, nie powinni raczej narzekać na brak dobrych modeli na rynku. Przynajmniej, tak mi się wydaje.

  • 0

    110.  2011-03-31 18:02:41

    Nie bede obiektywna, bo Nokii nie mam i nigdy nie miałam ( kwestia wyglądu tylko i wyłącznie), miałam natomiast przyjemnosc być na pierwszym pokazie N8 i widzieć jej możliwosci, szczęka rzeczywiscie odpada jesli chodzi o zdjęcia i filmy, natychmiast po premierze wziął ją mój kolega, który akurat zdjęć wiele nie robi, natomiast zawiódł się na niej pod kątem Symbiana ( poprzednio uzywał kultową wg mnie E51) i pozbył się jej zaraz po powrocie z reklamacji.W trakcie testów Nokii ( okolo tygodnia uzytkowania) potwierdzam rzeczywiscie częste zawiechy tego systemu w N8.Więc po prostu kazdy musi ocenić ją pod kątem swojego profilu uzytkowania, a nie generalizowac.

  • 0

    111. ~adam  2011-03-31 18:46:59  host: bertelsmann.pl

    Czytałem na ipmarcie opinie i nikt się nie skarżył na zwiechy systemu, ale za to jest masa telefonów z prawdopodobnie wadliwymi wyświetlaczami(nie wiadomo do końca, czy to wina sprzętu, czy softu). Co mnie zdziwiło, to w jakimś porównaniu zdjęć bez użycia lampy N8 wypadła gorzej, niż n95! Ale już z użyciem flasha, to ta nokia póki co nie ma konkurencji.

  • 0

    112.  2011-04-07 14:08:24

    a czy są może, dostępne gdzieś porównania Nokii N8 z jej następcom, Nokią E7 Communicator, która jakiś czas temu trafiła do oferty sieci komórkowych (m.in Orange)?

Dodaj swoją opinię