Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi z patentami od Microsoftu ruszy na podbój świata

Xiaomi z patentami od Microsoftu ruszy na podbój świata

LuiN 1 Czerwca 2016 21:53

5 1

Microsoft sprzedaje Xiaomi około 1500 patentów i rozpoczyna długoterminową współpracę z chińskim producentem. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Po spadkach sprzedaży w Chinach, Xiaomi coraz bardziej łakomie zerka w kierunku rynków zachodnich. By jednak ekspansja była możliwa, firma musiała zaopatrzyć się w niezbędne prawa patentowe.




W ramach podpisanej z Microsoftem umowy, Xiaomi nie tylko zakupił duży portfel patentów, ale też zadeklarował instalowanie aplikacji Microsoftu na urządzeniach producenta (w tym Skype i Office).

Do 3700 już posiadanych przez Xiaomi patentów doszła pula od Microsoftu zawierająca m.in. patenty związane z komunikacją głosową, multimediami i chmurą obliczeniową. Zdaniem analityków, może to już wystarczyć by smartfony chińskiego producenta mogły oficjalnie trafić do Europy czy USA.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | microsoft

w sumie: 17
  • 0

    1.  2016-06-01 22:19:16

    Dogadali się już z Ericssonem w sprawie 2G i 3G?

  • 4

    2. ~  2016-06-01 22:23:36  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

    1. z playem sie doagadali i w polsce wpradza od razu 7G

  • 1

    3. ~MS  2016-06-01 22:43:53  host: d157-11.icpnet.pl

    syf sie zrobi
    MS udupil Nokia a teraz chce porzadnego Xiaomi

  • 1

    4.  2016-06-01 22:51:21

    @3, MS - od Microsoftu prawa patentowe nabywa mnóstwo firm... i jakoś nie padły. Spokojnie.

  • 0

    5. ~  2016-06-02 01:22:41  host: user-94-254-225-120.play-internet.pl

    Podobno fejsbuj nas podsłuchuje

  • 1

    6. ~~~~  2016-06-02 02:02:45  host: aeau20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech w końcu wprowadzą lte800

  • 1

    7. ~Ola  2016-06-02 05:42:26  host: 217.96.253.198.ipv4.supernova.orange.pl

    Jednak może być cos na rzeczy z tym pozbyciem się patentów bo w Polsce w Microsofcie ludzie którzy pracowali przy komórkach dostali wypowiedzenia i nie wiadomo co dalej....

  • 1

    8. ~arjadiush  2016-06-02 08:03:15  host: public-gprs350598.centertel.pl

    @7. Roboty niech poszukają nowej...

  • 0

    9. ~arkadiush  2016-06-02 08:04:20  host: public-gprs350598.centertel.pl

    @5 toś Amerykę odkrył...

  • 1

    10.  2016-06-02 08:24:54

    Elop już w boeingu ? Szkoda Xiaomi, te ich ostatnie Mi5 są nawet nawet :/

  • 0

    11.  2016-06-02 08:25:51

    Tyle że jak Siałmi wejdzie na Europę to już nie będzie to samo, cenowo jak i pewnie jakościowo.

  • 2

    12. ~Destro  2016-06-02 08:29:37  host: n16-02-05.opera-mini.net

    Microsoft całkiem się ich pozbywać pewnie nie będzie bo z nich jeszce korzysta czy będzie czy surface.
    Nokia nigdy nie powinna być sprzedana, KE dała ciała. Teraz hameryka ma 100% systemów mobilnych, 100% komunikacji. No, ale jak Merkel jest podsłuchiwana i ...nic ?! Pomysł przyjmowania uchodźców i imigrantów to też pewnie pomysł USA. Skoro to Stany wywołują wojny, skoro ISIS działa tam gdzie USA zniszczyły struktury państwowe to niech oni i ich sojusznicy przyjmują imigrantów.
    Co do tych patentów to ciekawe co na to inne firmy, Microsoft ułatwia chińskiej konkurencji wejście na rynek.

  • 1

    13. ~  2016-06-02 08:29:38  host: d157-11.icpnet.pl

    @11 plus bedzie pewnie deska ratunkowa Microsoftu bo to co robia z WinPhone to zupelna plajta

  • 1

    14. ~  2016-06-02 08:36:34  host: d157-11.icpnet.pl

    @12 to nie jest bezinteresowne. Z nokia im nie wyszlo a z xiaomi juz od 2-3 lat wspolpracuja robiac z MI4 dualbota chocby

  • -1

    15. ~.  2016-06-02 08:57:14  host: user-94-254-176-67.play-internet.pl

    CZYŻBY CHCIELI WYKOŃCZYĆ CIOAMI CIO ???

  • 0

    16. ~  2016-06-03 23:18:27  host: chaos.tpnet.pl

    > Xiaomi z patentami od Microsoftu

    Telepolis z artykułami od Luina.

  • 0

    17.  2016-06-03 23:41:43