Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi: Windows 10 w naszym telefonie z Androidem? Nie ma problemu

Xiaomi: Windows 10 w naszym telefonie z Androidem? Nie ma problemu

LuiN 18 Marca 2015 11:49

6 1

xiaomi mi 4 windows 10 Firmy Xiaomi i Microsoft podpisały porozumienie w sprawie udostępnienia Windows 10 Technical Preview dla flagowego Xiaomi Mi 4.



Do tej pory Xiaomi Mi 4 pracował pod kontrolą Androida 4.4.3 KitKat z nakładką MIUI 6.0. Niebawem użytkownicy otrzymają narzędzia do wgrania do telefonu rozwojowej wersji Windowsa 10, a finalnie zapewne też jego ostatecznej wersji.




Tym sposobem chiński producent ma od teraz w ofercie najpotężniejszy na świecie smartfon z mobilnym Windowsem, o ciekawszej specyfikacji niż nawet oferowana przez Lumię 930. Xiaomi Mi 4 bazuje na 4-rdzeniowym Snapdragonie 801 z rdzeniami Krait taktowanymi zegarem 2,5 GHz, grafiką Adreno 330 i 3 GB pamięci RAM, ma 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (brak czytnika), 5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), HSPA+, LTE, GPS, GLONASS, Beidou, radio FM, port podczerwieni, Wi-Fi a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 4.0, główny aparat 13 Mpix (sensor 1/3", Sony IMX214), z jasnym jak w Galaxy S6 obiektywem F/1.8 i filmami 4K (HD w 120 klatkach) oraz przedni aparat 8 Mpix (obiektyw też F/1.8, ilmy FullHD). Całość zaszytą w obudowie ze stali nierdzewnej (grubość telefonu to 8,9 mm) zasila akumulator o pojemności 3080 mAh z funkcją szybkiego ładowania (Quic Charge 2.0 - 60% naładowania w 30 minut).

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Telefon w wersji z 16 GB pamięci kosztuje 320 dolarów, a z 64 GB - 400 dolarów.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | microsoft | windows 10

w sumie: 15
  • -1

    1. ~Tadeusz Lolecki  2015-03-18 12:35:34  host: mail.aminocom.com

    dadza do tego dual sim i dual boot i jestem ich klientem.

  • -5

    2. ~ZnawcaAndroida  2015-03-18 12:37:09  host: 81.219.84.18

    Kiedy firma Android podpisze umowe z Microsoftem ?
    Od kiedy wiem nigdy sie obie firmy nie lubiły ale mozna by zrobic cos dla abonamentek i abonentów jak np Fifa z PESem mogłaby sie polaczyc albo MCDonald z KFC ale nei bo liczy sie pieniądz i nie mozna uruchomic takiej usługi, a pewnie mogla by byc drozsza i tez by zarobili .

  • -4

    3. ~Jonasz Szesnasty  2015-03-18 12:48:44  host: marcuse-1.nos-oignons.net

    No Microsoft już nieźle musi być zdesperowany, skoro decyduje się na taki krok żeby tylko wepchnąć gdzieś tego swojego Windows Phone, którego nikt nie chce.

  • 0

    4.  2015-03-18 13:29:03

    Snapdragon 801 to przecież architektura ARM czyli niezgodna z x86.

  • 3

    5.  2015-03-18 13:45:30

    4, rcicho - chodzi o mobilnego Windowsa. Od tego roku wszystkie systemy Microsoftu mają jedną nazwę - Windows 10. "Phone" z nazwy wycięli.

  • 0

    6.  2015-03-18 14:02:46

    Nawet to widać na obrazku...

  • 0

    7. ~Adas  2015-03-18 14:12:25  host: 195-241-163-16.ip.telfort.nl

    Gps, glonass, beidou - fajnie jest miec duzo wszystkiego, ale np.taki beidou ma dzialac od...2020. Glonass odpalili chyba dopiero w zeszlym roku, a poza tym,to te 3 niewiele roznia sie parametrami(dokladnosc do 10m). Fajnie by bylo, jakby w koncu ruszyli cos z europejskim galileo(ten ma miec dokladnosc do 1m), ale poki co sa jeszcze daleko za chinczykami... No ale przede wszystkim darmowe mapy offline - szkoda, ze nikt nie chce zrobic konkurencji dla navi nokii :(

  • 1

    8. ~  2015-03-18 15:12:52  host: apn-46-76-34-77.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo dobry ruch, MS wie że Nowy windows 10 bije na głowę androida i dając możliwość instalacji obu systermów klienci będą mogli się sami o tym przekonać.

  • 1

    9. ~cyanoone  2015-03-18 15:41:07  host: 91.224.47.100

    @7
    Wydaje mi się, że są darmowe mapy Nokii również na Androida. Co do innych to są jeszcze mapy OSM.

  • 0

    10. ~jarko  2015-03-18 16:33:21  host: 178.180.213.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe, kiedy pojawi się Beta Windows 10 na resztę kompatybilnych Lumii :) Wie ktos cos na ten temat? :)

  • 1

    11. ~Tadeusz Lolecki  2015-03-18 17:24:17  host: mail.aminocom.com

    7 i 9: oczywiscie ze HERE jest na Androida i to od dawna.

  • 2

    12. ~Tadeusz Lolecki  2015-03-18 17:24:48  host: mail.aminocom.com

    8: bawilem sie windowsem na lumii i szczerze powiedziawszy to odnioslem raczej wrazenie, ze to taka wczesna wersja androida.

  • 1

    13. ~  2015-03-18 21:00:24  host: 80.51.106.180

    xiaomi kombinuje inaczej... ze wzgledu na patenty softwarowe bedzie im ciezko sprzedawac to oficjalnie na calym swiecie z androidem... za to sprzedadzą to z windowsem i mozliwoscia wgrania andka...
    oczywiscie jesli dobrze mi sie wydaje ze patenty w windowsie leza po stronie MS.

  • 0

    14. ~skalarek  2015-03-19 00:55:27  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    #8: zainstalowałem developer preview na 3 dni... WP10 bije... ale po głowie sam siebie... (na razie tyle o nim można powiedzieć)

  • 0

    15. ~skalarek  2015-03-19 00:57:15  host: static-46-238-243-121.awacom.net

    Jeśli MS zależy tylko na popularyzacji systemu to to jest dość dobry ruch ale oni jeszcze produkują smartfony - za chwilę okaże się że nie wiadomo po co :) Choć w cenie 300-400 zł to telefon z WP jako kafelki do dzwonienia są OK.

Dodaj swoją opinię