Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi w Indiach - milion smartfonów w 18 dni

Xiaomi w Indiach - milion smartfonów w 18 dni

orson_dzi 19 Października 2016 20:02

9 2

Xiaomi informuje o sprzedaży miliona smartfonów na rynku indyjskim w ciągu 18 dni. W III kwartale 2016 roku firma była liderem miejscowego runku sprzedaży internetowej smartfonów.






W ciągu pierwszych trzech dni października na rynku indyjskim sprzedanych zostało 500 tys. smartfonów Xiaomi. Osiągnięcie dwukrotnie wyższego wyniku zajęło firmie 18 dni. Stało się to kilka dni po tym, jak model Redmi Note 3 stał się najlepiej sprzedającym się smartfonem na miejscowym rynku sprzedaży internetowej. 2,3 mln egzemplarzy rozeszło się w ciągu 6 miesięcy.

To nie koniec sukcesów Xiaomi w Indiach. Z informacji IDC wynika, że w III kwartale 2016 roku Xiaomi było liderem sprzedaży internetowej smartfonów na rynku indyjskim.

Źródło tekstu: Xiaomi; wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | indie

w sumie: 27
  • 0

    8. ~Szczery do bólu  2016-10-19 22:03:52  host: 83.143.240.37

    @7, Nie sądzę by się przekonali do Xiaomi, nawet Hotelarz chciał ich przekonać, ale oni nic nie reagują, jakby byli oślepieni.

  • -2

    9. ~Flagowiec  2016-10-19 22:08:21  host: customer.worldstream.nl

    Xiaomi to jedne z najlepszych i niezawodnych telefonów, każdy mój nowy telefon będzie od nich, nie obchodzą mnie już inni.

  • 0

    10.  2016-10-19 22:09:53

    W Indiach mieszka jakieś miliard trzysta milionów ludzi, sprzedaż miliona sztuk na tak dużym rynku to jakiś promil. Dla uproszczenia podpowiem, w jednej kieszeni spodni masz mieszkańców Indii czyli przyjmijmy jakieś 1300zł a w drugiej liczbę mieszkańców którzy kupili Xiaomi czyli 1zł. 100 do 1 to 1% a tu jest 1300 do 1 czyli nic...

  • -1

    11. ~Pelikan  2016-10-19 22:16:29  host: 162.244.80.245

    @10, W Polsce też dużo Xiaomi zostanie sprzedanych jak tylko wejdą do salonów operatorów trwają już z nimi rozmowy.

  • -2

    12. ~Kocham mówić prawdę  2016-10-19 22:29:28  host: 5.174.18.92

    Już się nie mogę doczekać jak Xiaomi podbije Polski rynek telekomunikacyjny i wystąpią w programie Witek nadaje :-)

  • 2

    13.  2016-10-19 22:33:18

    @11 - Na przelicznik mieszkańców Polski byłoby to w tym czasie 30 parę tysięcy sprzedanych urządzeń, faktycznie cool. Zważywszy na dynamikę sprzedaży łatwo policzyć że jeśli w ciągu pierwszych trzech dni na rynku Indyjskim sprzedano pół miliona to na następne pół miliona potrzebne było już 15dni to wskazuje że dynamika sprzedaży w okresie 3 miesiący byłaby żenująca.

  • 1

    14.  2016-10-19 23:12:04

    @13. Moim zdaniem wygląda to trochę inaczej. Dynamika sprzedaży rośnie, tylko telefony im się skończyły i są chwilowo niedostępne. Zobaczymy jak to będzie w kolejnych dniach.

  • 1

    15. ~1×÷q9  2016-10-20 05:39:57  host: n20-07-03.opera-mini.net

    czy bedzie trzeba uczyć sie alfabetu, źeby przeczytać info i obsłuźyć xiaomi?

  • -1

    16. ~//_/._/_._//  2016-10-20 06:06:18  host: n13-09-01.opera-mini.net

    Nie, wszystkie app po polsku

  • 1

    17.  2016-10-20 07:13:08

    @14- Przecież to sprzedaż internetowa, nie dostajesz towaru w czasie zapłaty do ręki, zamawiasz i czekasz aż przyjedzie. Dynamika leci na pysk...

  • 1

    18. ~Tket  2016-10-20 07:19:50  host: public-gprs352465.centertel.pl

    Ta, a menu po chińsku w gratisie? Jakoś mi nie leży te ciaomi.

  • -1

    19. ~Marek Czekaj  2016-10-20 08:25:49  host: n10-07-07.opera-mini.net

    Ludzie nie są głupi. Nikt nie zapłaci za przestarzały sprzęt sprzed trzech lat sprzedawany jako nowy tylko i wyłącznie że ma naklejone jabłko. Xiaomi to świetny sprzęt. Mam taki telefon o następny na pewno będzie xiaomi.

  • 0

    20.  2016-10-20 08:38:45

    Tani szmelc to kupują

  • -1

    21. ~abc  2016-10-20 08:54:42  host: 212.160.172.86

    Nokia i Xiaomi wkrótce będą wspólnie produkować super telefony. Dla ortodoksów pod nazwą Nokia, dla szukających nowinek Xiaomi.

  • -2

    22. ~Hotelarz  2016-10-20 09:54:12  host: apn-5-60-78-70.dynamic.gprs.plus.pl

    @20, mlody_pelikan - Nie wiesz co mówisz, już ci Apple albo Samsung łeb zryły flagowcami, tanie nie znaczy że jest gorsze.

  • 0

    23. ~Onn  2016-10-20 09:54:40  host: atn77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Osobiście nie mam nic do Xiaomi. Ale też nic za Xiaomi. Sam rozważam zakup... "na próbę". Ale jak mam się bawić w "osobiste odblokowywanie" żeby zmienić soft i mieć pewność, iż jakieś chińskie cwaniaki nie podejrzą mojego wejścia do banku, to sorry... Nie wspomnę o flagowcu Mi5 bez LTE 800. Firma wchodzi na rynek to powinna się trochę postarać. Niech dadzą wachlarz produktów (a nie 3) o specyfikacji odpowiadającej warunkom naszego rynku, z czystym softem, w cenie koszącej domorosłych "przedstawicieli". Cały szum wokół marki wydaje mi się czysto marketingowym biciem piany.

  • -1

    24. ~Radekkkkk  2016-10-20 10:36:38  host: 89-67-55-57.dynamic.chello.pl

    Taki wynik w kraju, w którym żyje ponad 1,5 miliarda ludzi nie jest niczym wybitnym...

  • 0

    25.  2016-10-20 11:19:03

    @17 No leci według sprzedaży, co wcale nie znaczy że zapotrzebowanie maleje. Sklepy internetowe też mogą wyczerpać zapasy magazynowe i czekać na kolejne. Podobna sytuacja była z marką Heyah w Polsce. Dynamika spadała, a kupić nowy starter było nadal ciężko przez pierwsze kilka miesięcy.

  • 0

    26. ~ciekawy  2016-10-20 13:41:30  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Mnie zadziwia obecna sytuacja. Na tym forum ściera się kilku entuzjastów Xiaomi i kilku, którzy mieli/niemieli tych telefonów i piszą, że szmelc - weź tu człowieku bądź mądry i dokonaj wyboru, czy to kupić, czy nie?!

    A dla srających się, że 1mln to nic, bo tam mieszka ponad 1 mld ludzi. W d... byliście i g... widzieliście. Skąd wiecie jak wygląda tam rynek elektroniki, a dokładniej telefonów komórkowych? Aby tu móc być obiektywnym trzeba było by znać dane:
    -ile telefonów komórkowych sprzedaje się rocznie w Indiach
    -ile z nich to smartfony
    -ile mln przez cały rok sprzeda Xiaomi

    I wtedy wyjdzie udział % wszystkich marek i będziemy wiedzieć, czy to g... ( w sensie ilościowym) czy nie :-)

  • 0

    27.  2016-10-20 13:47:49

    @23 - a ten soft w końcu nie jest czysty, czy jak to wygląda? Bo ceną jednak koszą, ale nie wiem jak z jakością? Widziałem, że są np. w takim x-kom i z polskim softem, co tam może być za niespodzianka?

Dodaj swoją opinię