Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

orson_dzi 30 Października 2014 09:10

5 0

Po trzech latach na rynku, chińskie Xiaomi stało się trzecim producentem smartfonów na świecie.




Jak informuje portal Strategy Analytics, w III kwartale 2014 roku sprzedano 320 mln smartfonów. 6% z nich posiadało logo Xiaomi, co dało chińskiej firmie trzecie miejsce. Dwa pierwsze miejsca, pomimo wyraźnych strat, pozostały bez zmian.


Drugie miejsce zajęło Apple z wynikiem 12%, a pierwszy pozostał Samsung, pomimo spadku o 10 p.p.. Wynik Koreańczyków spadł z 35%, do 25%, co odbiło się mocno na wynikach finansowych firmy.


Xiaomi najwięcej smartfonów sprzedaje w Chinach i w ostatnim czasie odważnie atakuje rynek w Indiach.

Źródło tekstu: reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | samsung | xiaomi

w sumie: 16
  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    1.  2014-10-30 09:28:32

    Chcemy Xiaomi w Polsce!! ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~  2014-10-30 09:34:43  host: apn-77-113-12-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Chcieć możecie - na razie pozostaje import prywatny, bo przy luźnym podejściu chińskich firm np. do prawa patentowego, oficjalnie mogą działać właśnie w Chinach czy innych Indiach. Gdzie, swoją drogą, i tak klientów zdobywają sporo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-10-30 09:57:15

    @1 i ceny 1,5x większe niż na Aliexpress? Nie ma problemu samemu sobie zamówić na Ali z darmową dostawą w jakieś 2 tygodnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    4.  2014-10-30 10:02:09

    Chiny i Indie to razem ponad 1/3 ludności całego świata. Nawet wziąwszy pod uwagę, że większość z nich to nędzarze i biedota, to i tak zostaje sporo ludzi wystarczająco majętnych, żeby zostali potencjalnymi klientami. Jak się ma taki rynek, to można długo się rozwijać, zanim stanie się on dla firmy zbyt ciasny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2014-10-30 10:04:49

    @3: Zamiast na Aliexpress lepiej kupować na Pandawill. Za kilka $ można mieć szybka przesyłkę holenderską pocztą, a do tego dużo większa gwarancja, że nie jest to podróbka lub imitacja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    6.  2014-10-30 10:07:51

    Jak by firma sprzedawała w innych krajach również w Polsce z 3 miejsca mogli by się wbić nawet może w 2 miejsce? smartphone ma dobrą cenę, dobrą jakość i dobrze zoptymalizowany system

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-10-30 10:51:36

    Mam ich produkt i przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-10-30 11:31:57

    @3: wszystko jest pięknie, póki coś się nie zwali i trzeba odesłać na gwarancję. Wystarczy poczytać na miuipolska jakie maja ludzie z tym problemy. Sam zamawiałem Mi2S z ibuygou i wszystko przeszło elegancko, ale wiadomo że mnóstwo osób boi się kupować bezpośrednio w Chinach.
    Ja chętnie zapłacę 1,5x więcej (VAT i tak odliczam) w zamian za serwis, gwarancję, szybką przesyłkę itd. Ale wejście na dany rynek to nie takie hop-siup: trzeba rozwinąć sieć sprzedaży, serwis, itd. Kupa załatwiania i kasy do zainwestowania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~pite85  2014-10-30 12:29:50  host: 109.207.98.162

    na ali 100% oryginału sprzedaje Honk Kong Goldwey, dodatkowo daje znizke na hasło Goldway_telchina.pl

    co do zakupów w chinach to nic trudnego, wszystko jest swietnie opisane http://tlp.is/4el też miałem za pierwszym razem cykora, a teraz więcej kupuje niż na allegro

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~mig  2014-10-30 13:10:15  host: 213.158.218.96.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Biedna Nokia/MS czy Sony..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Staszi  2014-10-30 15:10:58  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Z Ali polecam Chinatronic :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-10-30 19:09:28

    " pierwszy pozostał Samsung, pomimo spadku o 10%. Wynik Koreańczyków spadł z 35%, do 25%, co odbiło się mocno na wynikach finansowych firmy. "

    Powinno być "o 10 punktów procentowych", a nie "o 10%"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-10-30 20:03:32

    12, MarekAG - pełna racja, poprawione. Już piszę do Arka, by zwracał na to uwagę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~Ewa T  2014-10-30 21:28:24  host: apn-77-114-4-170.dynamic.gprs.plus.pl

    Jeżeli poszukujecie ciekawego i oryginalnego etui do waszych smartfonów to zajrzyjcie koniecznie na bewood.pl Mają tam piękne i niepowtarzalne drewniane obudowy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-10-31 12:04:22

    @8: To kwestia tego, co jest dla kogo ważne. Jeśli gwarancja, to lepiej kupić w kraju. Choć i tu czasami naprawa w autoryzowanym serwisie polega na stwierdzeniu zalania telefonu. Ja w promocji kupiłem za śmieszne pieniądze telefon, który mi w pełni odpowiada, a którego nie ma w naszym kraju. Kupując wiedziałem, że ryzykuję, ale z góry założyłem, że jak coś mu się stanie, to wyrzucam i szukam następnej promocji pozwalającej kupić mi telefon w podobnej cenie i o podobnych parametrach. Jeśli telefon pochodzi mi ponad rok, a aktualnie jest na dobrej drodze do tego, to jestem na tym do przodu w stosunku do zakupu czegoś podobnego u nas w kraju, jeśli nie, cóż, moja strata. Ale za to będę miał następną nietypową zabawkę.