Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi tłumaczy brak mini-jacka w Mi 6

Xiaomi tłumaczy brak mini-jacka w Mi 6

orson_dzi 5 Maja 2017 13:14

1 3

xiaomi mi6

Brak gniazda Jack 3,5 mm to żadna nowość w świecie smartfonów. Tłumaczenie Xiaomi również nie wnosi nic nowego do tematu.

Najpierw Moto Z, a później iPhone'y 7 pokazały, że w dzisiejszych czasach może brakować miejsca na standardowe gniazdo słuchawkowe. Dosłownie może go brakować zarówno wewnątrz obudowy, jak i na zewnątrz. W końcu trudno jest osiągnąć rekordową grubość urządzenia lub zmieścić pojemniejszy akumulator skoro cześć miejsca zajmuje dodatkowe gniazdo. Tak przynajmniej tłumaczono to do tej pory.




Wyjaśnienia Xiaomi nie wnoszą nic nowego do tematu. Jak informuje Android Central powodem rezygnacji z gniazda Jack 3,5 mm w Mi 6 była chęć zaoszczędzenia miejsca w obudowie. Dzięki temu udało się zmieść pojemniejszy akumulator (3350 mAh w porównaniu z 3000 mAh w Mi 5) oraz ułatwiło to zamontowanie podwójnego aparatu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: AndroidCentral; wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi 6 | xiaomi

w sumie: 25
  • 0

    6. ~wrrrrr  2017-05-05 13:50:41  host: 212.160.172.72

    A co z tymi co używają zegarków? BT łączy tylko 1 urządzenie, wiec słuchawka BT odpada, albo trzeba cały czas zmieniać połączenia :(

  • 3

    7.  2017-05-05 13:58:38

    Kolejna głupia moda i tyle.

  • 2

    8. ~~  2017-05-05 14:04:38  host: ajc129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Słuchawki Bluetoth? przecież to na baterie jest i wytrzymuje kilka godzin? jaki w tym sens, ładować telefon i słuchawki? a poza tym gorsza jakość dźwięku.

  • -2

    9.  2017-05-05 14:06:01

    8 - telefon mobilny? Przecież to na baterię jest... Raptem kilka godzin rozmów wytrzymuje...

  • 0

    10. ~~  2017-05-05 14:07:27  host: ajc129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 Da się kilka urządzeń podłączyć do jednego bluetooth.

  • 3

    11. ~Krzysiek  2017-05-05 14:22:15  host: 46.175.234.116.maxnet.net.pl

    "Brak gniazda Jack 3,5 mm to żadna nowość w świecie smartfonów." Eh, trochę smutne, jeszcze 2 lata temu taki pomysł wydawał się niedorzeczny.

  • 0

    12. ~JStG  2017-05-05 14:23:16  host: apn-31-0-33-152.dynamic.gprs.plus.pl

    @10 Mój rekord 12 do MacBooka i 6 do iPhona. I wszystko działało.

  • 1

    13.  2017-05-05 14:28:42

    Zamiast tych beznadziejnych prostokątnych microUSB i USB-C, mogli dać gniazdo USB-C w walcu, kompatybilne z minijack. Odnosi się to do wszystkich producentów. Wiele trudniej jest uszkodzić głębokie gniazdo minijack, jak płytkie micorUSB/USB-C.
    Starsi ludzie nie lubią telefonów z USB z uwagi na trudność włożenia wtyczki do ładowania. Kiedyś to ludzie mieli głowy jak wymyślali złącze jack. Dziś wszystko konstruuje się tak, aby sprawiało problem. Od gniazd w telefonach, po dwumasy, filtry cząstek stałych w samochodach. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

  • 2

    14. ~Macieq  2017-05-05 14:48:24  host: out01.alior.pl

    Jakoś 10 lat temu w smartfonach o grubości 3cm dawali microJacka i nie było płaczu. Kupowało się adapter mikro-mini i każde słuchawki banglały.
    Czemu teraz tego nie zastosują?

  • 0

    15. ~Xxx  2017-05-05 15:00:24  host: 217.91.49.110

    Zdjęcia nie powalają z Mi 6. Brak band 20. I jack 3.5mm coraz więcej tych braków

  • 1

    16. ~~  2017-05-05 15:03:46  host: ajc129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 Chodzi o baterie w słuchawkach bluetooth. Wytrzymuje max 4godziny przy słuchaniu muzyki. Telefon dużo dłużej.

  • -3

    17.  2017-05-05 15:10:46

    16 - kup lepsze słuchawki.

  • 1

    18. ~ML  2017-05-05 16:13:55  host: public-gprs377558.centertel.pl

    Słuchawek nie używam, ale gniazdo słuchawkowe jest mi przydatne przy robieniu zdjęć. Do tego telefonu, trzeba kupić selfie-sick z Bluetoothem :(

  • 0

    19.  2017-05-05 17:17:24

    5). Po to, że jak ktoś się śpieszy, to już wie, że nie musi czytać dalej.
    *
    Orson# cześć na część # (miejsca zajmuje)

  • 1

    20.  2017-05-05 17:22:26

    Coraz gdzies odloże słuchawki i jak cos to znajdę inne.Mam z 3 pary w tym bardzo fajne xiaomi pistony v3. Bluetooth juz jedno zgubiłem i nie zamierzam więcej kupować. Nawet jak miałem to czasami zapomniałem podładowac.Wystarczy zeby telefon pamietac a nie jeszcze bluetooth.

  • 1

    21. ~  2017-05-05 17:44:36  host: user-94-254-226-144.play-internet.pl

    Nie kupujcie telefonu bez jacka, z nie wymienna baterią i hybrydowym dual sim. Ja tak robie.

  • 0

    22.  2017-05-05 18:20:18

    21). Jeden jedyny raz - z tobą się zgadzam. To jedyne wyjście.

  • 0

    23.  2017-05-05 18:27:56

    cały ten pomysł, żeby nie było tego gniazda jest tak beznadziejny. zaraz wszyscy pójda tym tropem

  • 0

    24.  2017-05-05 21:33:24

    Prawda jest taka, że w ten sposób sztucznie napędza się sprzedaż słuchawek bluetooth. Dodatkowo producenci telefonów oszczędzają na komponentach w telefonie, a oczywiście sprzedają telefony po normalnych, wysokich cenach.

  • 0

    25. ~:)  2017-05-05 22:14:40  host: a04-07-03.opera-mini.net

    Coraz mniej błędów robisz łysa pało:)

Dodaj swoją opinię