Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi prezentuje Mi 5s oraz Mi 5s Plus

Xiaomi prezentuje Mi 5s oraz Mi 5s Plus

orson_dzi 27 Września 2016 13:24

5 1

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja Xiaomi Mi 5s oraz 5s Plus. Połączenie mocnej specyfikacji i niskiej ceny robi wrażenie.



xiaomi mi 5s xiaomi mi 5s xiaomi mi 5s xiaomi mi 5s

Xiaomi Mi 5s został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 5,15 cala i rozdzielczości 1080p. Jak informuje producent, ma on zapewnić kontrast na poziomie 1500:1 i 94,4% pokrycie RGB. Sercem smartfonu, zgodnie z zapowiedziami, jest najmocniejszy obecnie na rynku procesor Qualcomm Snapdragon 821 w parze z 3 GB lub 4 GB pamięci RAM, w zależności od wersji. Pamięć wbudowana, to 64 GB lub 128 GB. Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix (Sony IMX378, sensor 1/2.3", przysłona F/2.0), a przedni o rozdzielczości 4 Mpix. Na wyposażeniu znalazła się również łączność LTE (agregacja trzech pasm, brak LTE 800 MHz), NFC, USB typu C Bluetooth 4.2 i akumulator o pojemności 3200 mAh z technologią szybkiego ładowania Quick Charge 4.2. Zupełną nowością jest utrasoniczny czytnik linii papilarnych, umieszczony pod taflą szkła przedniego panelu. Całość została zamknięta w obudowie wykonanej ze szczotkowanego aluminium.




xiaomi mi 5s plus xiaomi mi 5s plus xiaomi mi 5s plus xiaomi mi 5s plus

Xiaomi Mi 5s Plus bazuje na takich samych podzespołach. Smartfon oferuje większy wyświetlacz (5,7 cala, 1080p), pojemniejszy akumulator (3800 mAh) i zupełnie inny aparat, o rozdzielczości 13 Mpix. Zastosowano tutaj dwa obiektywy i rozwiązanie identyczne jak w Huaweiu P9. Aparaty mają jednakowe ogniskowe, ale jeden z nich rejestruje obraz kolorowy, drugi czarno biały. Ma to pozytywny wpływ na ilość rejestrowanych szczegółów oraz jasność zdjęcia. W przypadku Mi 5s Plus czytnik linii papilarnych znajduje się standardowo z tyłu obudowy.

Xiaomi Mi 5s będzie dostępny w cenie 299 dolarów (3 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej) i 344 dolarów (4 GB i 128 GB), z kolei Mi 5s Plus w cenie 344 dolarów (3 GB i 64GB) oraz 389 dolarów (4 GB i 128 GB). W sprzedaży będą cztery warianty kolorystyczne - biały, srebrny, złoty i różowy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: Xiaomi; wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi 5s | xiaomi mi 5s plus | xiaomi

w sumie: 37
  • 1

    18. ~Bohyn  2016-09-27 15:55:26  host: 37.247.248.0

    @LuiN
    Telefon prezentowany na rynek chiński, wiec nie musi Twoich potrzeb zaspokajać. W przyszłym roku ma być wersja international, która będzie mieć lte800

  • -1

    19.  2016-09-27 16:28:48

    A świstak siedzi i zawija w sreberka... Bohyn

  • -1

    20.  2016-09-27 16:29:15

    @18 w przyszłym roku to ma być koniec świata.

  • 0

    21.  2016-09-27 16:33:25

    Cena?
    Dlaczego brak LTE800?
    Z oficjalnej dystrybucji telefony już miały obsługiwać ten standard.

  • -4

    22. ~aa  2016-09-27 16:52:27  host: 81-210-42-155.static.ip.netia.com.pl

    Lament ze na wsiach nie ma lte 800 czas zaczac za 3 2 1 ....... ;)

  • 0

    23. ~Hotelarz  2016-09-27 16:57:25  host: 5.174.24.143

    Xiaomi podbija rynek już mało kto kupi Huawei P8 Lite jak lepszą propozycją jest Xiaomi Redmi 3S.

  • 1

    24.  2016-09-27 17:32:27

    @9, Luin: Jeśli to prawda to sprzęt jest poważnie upośledzony, nawet nie warto o nim pisać.
    @11: Nie żartuj proszę... Jest wiele miejsc, gdzie LTE800 jest niezbędne. Weźmy np. takie Kowiesy przy S8. W Orange masz albo LTE800 i nawet 50-60 Mb/s, albo UMTS900 i max kilka Mb/s, w Plusie na LTE800 ze 20 Mb/s, na UMTS900 najwyżej kilka i to nie zawsze tak to jest zapchane.

  • 1

    25.  2016-09-27 17:37:41

    Nie mówiąc już o pingach na LTE i na 3G.
    Oczywiście LTE1800 tam nie uświadczysz, to nie miasto. Takich miejsc jest wiele.

  • 1

    26. ~  2016-09-27 17:41:52  host: d8.85.7a9f.ip4.static.sl-reverse.com

    kied jakies info o topowym srajfonie albo szajsung? tudzież przydało by sie zacząć publikować po 10 lokalizacji gdzie jest LTE-A playa. Akurat na rok wiadomości!

  • 0

    27. ~Hotelarz  2016-09-27 18:44:02  host: apn-46-77-141-242.dynamic.gprs.plus.pl

    3G - Przetestuje działanie zasięgu w Xioami Redmi 3S za około 1-2 tygodnie to ci powiem co łapie i jak :)

  • 0

    28.  2016-09-27 18:55:07

    To samo co w Mi5 tyle że ulepszone, a biedny MiNote... poszedł do lamusa..

  • 0

    29.  2016-09-27 18:57:54

    Brak LTE 800, choć procek na to pozwala to głupota, myślałem, ze go kupię, a tu znowu lipa.

  • 0

    30.  2016-09-27 19:00:08

    @29 Chińczyki nie padną bez twojej kasy kupisz coś innego albo i nie.

  • -2

    31. ~~  2016-09-27 19:08:17  host: dfj194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Note 3 ma lte800. Bedzie póżniej, chyba w sofcie odblokowane w mi5s też. Więc nie płacz kolego.

  • -4

    32. ~  2016-09-27 20:33:54  host: 89-67-180-247.dynamic.chello.pl

    Na LTE na 800MHz czekają entuzjaści, szaremu użytkownikowi zwisa czy telefon je obsługuje czy nie.

  • 2

    33.  2016-09-27 20:57:09

    32 następny żartowniś... Albo taki, który lubi się męczyć z mizernymi prędkościami, albo taki, który nie wychyla nosa poza swoje blokowisko.

  • 1

    34.  2016-09-27 21:07:54

    LTE 800 ma być na początku 2017 roku, jak zaczną produkować wersje Global.

  • 1

    35.  2016-09-27 21:08:01

    30 ale czy ja życzyłem im bankructwa? Zwyczajnie jeśli chcą konkurować na rynkach takich jak Europa czy USA to po flagowcu spodziewam się obsługiwania całej palety częstotliwości jak przystało. Armia fanboyow chińczyków jest chyba bardziej agresywna niż PS vs PC ;D

  • 0

    36. ~Xiaomi  2016-09-28 07:53:27  host: akh73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Xiaomi rules - ale brak lte w.800 to poważna wada

  • 0

    37. ~T1000  2016-09-28 10:44:54  host: user-164-127-140-16.play-internet.pl

    Juz sa prordery,wersia 64 gb mi 5s sa po 395 $.

Dodaj swoją opinię