Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Phone 2, czyli potężny telefon prosto z Chin [wideo]

Xiaomi Phone 2, czyli potężny telefon prosto z Chin [wideo]

Q! 16 Sierpnia 2012 12:41

0 0

W Chinach zaprezentowany został następca telefonu Xiaomi, Xiaomi Phone 2. Czego możemy się po nim spodziewać?

Xiaomi Phone 2 jest następcą modelu, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Xiaomi Phone 2 ma ekran IPS TFT o przekątnej 4,3 cali i rozdzielczości HD 720p (720 x 1280 pikseli, 342 PPI). Wbudowany tylny aparat ze wsteczną iluminacją (BSI) i obiektywem o jasności f/2.0 pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 Mpix. Przedni, do wideorozmów, przekaże obraz w jakości 2 Mpix.






Sercem urządzenia jest czterordzeniowy, 1,5 GHz procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064, który wspomaga układ graficzny Adreno 320 GPU. Do pomocy otrzymały one 2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna to 16 GB. Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 4.1 Jelly Bean przybrany w nakładkę graficzną MIUI.

Energii dostarczy ogniwo o pojemności 2000 mAh, które zamknięte zostanie w obudowie o wymiarach 126 x 62 x 10,2 mm. W sprzedaży pojawić ma się również wersja z 3000 mAh baterią, która zwiększy grubość urządzenia o 2 mm.

Telefon pojawi się na rynku w październiku. W ofertach sieci China Unicom oraz China Telecom pojawi się również wersja telefonu obsługująca transmisję danych w technologii HSPA+ DC (do 42 Mb/s).

Za telefon w podstawowej wersji trzeba będzie zapłacić tyle samo co za poprzednika w momencie premiery, czyli około 310 dolarów.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2012-08-16 12:54:16

    @Peter - 1280, thx.

  • 0

    3. ~mati  2012-08-16 13:01:48  host: evw70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehhh, gdyby u nas tak kosztował 1000PLN... pomarzyć można

  • 0

    4. ~Peter  2012-08-16 13:22:35  host: 81.219.84.18

    A ajk wyglada kupienie takiego telefonu zza granicy z apobraniem? Ktos ogarnia temat? Co po kolei trzeba zrobic i w ogole?

  • 0

    5.  2012-08-16 13:55:41

    Peter ja nie ryzykowalbym. Nawet nie chodzi o sam zakup i problemy i niepewnosc zwiazana z zakupem ale o przykladowy SERWIS. Nie daj Boze cos sie zepsuje i ??? Odsylasz do Chin? Nie warto imho.

  • 0

    6. ~Darkeners  2012-08-16 13:57:35  host: 89-78-255-156.dynamic.chello.pl

    Zapłacić cło, lub liczyć, że jak wyślą jako gift, to nie trzeba będzie. Poza tym jest extreemdeal.com (czy jakoś tak, sklep z HongKongu, wysyła za free, ma podróby itp. ale też "normalne" rzeczy, ale trzeba uważać.) Generalnie telefonik fajnie się prezentuje, na prezentacji, choć na engadget.com były foto z hand-on i szczerze mówiąc wygląda jak badziewna plastikowa zabawka i jakość ekranu (przejrzystość i kolory) nie powalała na zdjęciach. Nie mniej... konkurencja to konkurencja, oby wbili do europy.

  • 0

    7. ~MIKU  2012-08-16 13:58:54  host: 178.219.120.38

    nie zła reklama ROZŁOŻYLI TELEFON na czynniki pierwsze szkoda ze tylko 4.3 cala MAM SAMSUNGA NOTE Z ANDROIDEM 4.03 nie sadzę czy bym na takie maleństwo się przesiadł

  • 0

    8.  2012-08-16 14:07:41

    Specyfikacja jak na chińskiego producenta KOSMICZNA!:) Dodatkowo cena fantastyczna, życ nie umierać. Podczas prezentacji telefonu mówiono o mocy porównywalnej do XBOX'a! .....ale mnie interesują dwie rzeczy: 1. Czy jest wbudowany GLONASS? 2. Jak będzie ze wsparciem na XDA? P.S. Ja jednak sobie poczekam na premierę i dostępność dwóch chińskich telefonów JiaYu G3 (2 rdzenie, 1GB RAM, 4.5 calowy ekran IPS HD 720x1280, Gorilla Glass, bateria 2750mAh i cena 150$!!!) oraz Beidou Quad-core Little Pepper (tania Tegra3!)

  • 0

    9. ~Arayan  2012-08-16 14:52:20  host: public-gprs537306.centertel.pl

    @miku zrób update bo andek 4.0.3 to straszne badziewie było.

  • 0

    10. ~n8  2012-08-16 18:26:57  host: 83.238.201.25

    8: pisza $210 przecenione na $180. gdzie widziales ze bedzie za $150?

  • 0

    11.  2012-08-16 22:24:45

    10: www.7.ly/ndR Trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie!:)

  • 0

    12. ~32GB w ZEGARKU  2012-08-16 23:56:07  host: 37.31.37.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    W maju kupiłem w Chinach Android Watch, po 10 dniach już miałem (wysłany EMS). Obyło się bez cła i VAT mimo iż nie był to git.

  • 0

    13. ~32 GB w ZEGARKU  2012-08-16 23:57:46  host: 37.31.37.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ...gift oczywiście (ach ta autokorekta w iPadzie).

  • 0

    14. ~  2012-08-17 09:42:44  host: user-164-126-33-178.play-internet.pl

    Podejrzewam, że nie mamy szansy na zakup xiaomi 2. Będzie pewnie tak jak z pierwszą jego wersją, kolejki w chinach a producent nie będzie wyrabiał z produkcją. Też miał kosztować ok 300$ ale chińczycy sprzedawali je po około 500$ na swoich portalach sprzedażowych. Na allegro jedynka nadal sprzedawana jest za około 1500zł.

  • 0

    15. ~adam  2012-08-17 11:12:40  host: 178-37-16-221.adsl.inetia.pl

    @4 - nie ma czegoś takiego jak pobranie z za granicy. Płacisz, wysyłają towar, jak masz gift o niskiej wartości to może przejdzie, jak się doczepią to nie przejdzie, zażądają dowodu wpłaty i zapłacisz najwyżej vat i cło i tyle.

  • 0

    16.  2012-08-17 13:43:46

    Ja zawsze zamiawiam z aliexpress . Kupowałem boxy do serwisowania telefonow i nie przyczepili sie (cena podana 50$). O ile paczka nie będzie bardzo duża nie powinni naliczać opłat.

  • 0

    17. ~n4t  2012-08-18 16:35:10  host: 89-69-123-91.dynamic.chello.pl

    Pojawiły się ciekawe doniesienia, że w przyszłym roku Xiaomi jako firma chce wejść do europy (bo Chiny są dla nich za małym rynkiem ;) ). Oczywiście produkty podrożeją - unijne certyfikaty, atesty, vat i cło, ale nie zmienia to faktu, że reszta producentów dostanie w końcu konkurenta, który nie szczypie się i używa samych sprzętowych nowości. Reszta się grzebie i montuje tańsze w zakupie stare edycje cpu. I jeszcze jedna rzecz, jeśli się mylę - niech ktoś mnie sprostuje - to chyba pierwszy telefon wychodzący od producenta od razu z najnowszym softem ;)

  • 0

    18. ~wziuuuu  2012-08-18 18:36:11  host: c47-247.icpnet.pl

    @17 - ale Xiaomi Phone 2 jest kwadratowy :( nie wejdzie tutaj bez opłat za patent sześcianu z zaokrąglonymi rogami, więc dojdzie kolejna opłata.

  • 0

    19. ~n4t  2012-08-18 20:29:38  host: 89-69-123-91.dynamic.chello.pl

    @18 faktycznie, zapomniałem. W dodatku pewnie odblokowuje się go smyrnięciem palca, co też jest opatentowane ;(

  • 0

    20. ~JustMe  2012-08-19 22:47:52  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Apple nie wpusci go do EU,zbyt powazna konkurencja...

  • 0

    21. ~spinecki  2013-02-21 12:03:34  host: 94-75-122-87.home.aster.pl

    Apple nie musi nic robic, sami go wpuscimy prywatnym importem :P http://chinasmart.pl

Dodaj swoją opinię