Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi nie zarabia na smartfonach

Xiaomi nie zarabia na smartfonach

orson_dzi 28 Listopada 2016 19:30

4 2

Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi przyznał, że firma nie zarabia na sprzedaży smartfonów.






W 2014 roku Xiaomi było wyceniane na 46 mld dolarów, ale później z kwartału na kwartał sprzedaż smartfonów chińskiego producenta spadała, w samych Chinach aż o 45%. Jak poinformował wiceprezes firmy, Xiaomi wcale nie zarabia na smartfonach - Moglibyśmy sprzedać 10 mld smartfonów, a i tak nie przyniosłoby nam to ani centa zysku.

Xiaomi niewiele mówi o tym skąd czerpie zyski, ale ich lwią część stanowi sprzedaż urządzeń gospodarstwa domowego i inteligentnego domu. Oczyszczacze powietrza, filtry do wody, czy nawet specjalne urządzenia do gotowania ryżu. Sprzedaż tego typu urządzeń ma przynieść w tym roku firmie 1,5 mld dolarów.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

Dodaj do:

Tagi: hugo barra | xiaomi

w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2016-11-28 19:38:51  host: 8.37.225.66

    No to juz po Xiaomi....

  • 3

    2.  2016-11-28 19:39:49

    czyli sprzedają po kosztach aby wykosić konkurencję a potem wywindują cenę,

  • 1

    3. ~X  2016-11-28 19:41:08  host: apn-46-215-22-64.dynamic.gprs.plus.pl

    Marketingowa papka budująca grunt do podwyższenia cen urządzeń

  • 1

    4.  2016-11-28 19:49:28

    @2 Dokładnie tego się po nich wszyscy spodziewają. Mają zabezpieczenie, więc po kosztach zdobywają rynek, a później dobiją ceną. Podobało się, to teraz płać.

  • 1

    5. ~medyk Suisse  2016-11-28 19:53:08  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    Dla mnie marka skreslona za bloatware, za blokowanie bootloadera i pproszenie sie odblokowanie, za szukanie romow i za to ze przy kupnie trzeba grzebac. Ludzie zarabiajacy kilkadziesiat tysiecy PLN miesiecznie maja czas zbyt cenny zeby sie w tym grzebac. To raczej zabawka dla gimbazy.

    Ale fajnie ze jest -niech ludzie ktorzy maja czas na grzebanie grzebia.

  • -1

    6. ~fd  2016-11-28 20:30:30  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Mam ich telefon, ale widać, że chyba za ten rok czy dwa nie będzie kolejnym ich firmy.

  • 1

    7. ~rio  2016-11-28 20:48:45  host: user-94-254-128-98.play-internet.pl

    Zbierają dane ze smartfonów dla chińskiego rządu jak huawei i zte. Rząd chiński ich subsydiuje, stać ich na to i opłaca im się to.

  • 2

    8.  2016-11-28 20:49:19

    "W 2014 roku Xiaomi było wyceniane na 46 mld dolarów,
    ale później z kwartału na kwartał sprzedaż smartfonów chińskiego producenta spadała,
    w samych Chinach aż o 45%."

    Co ma wartość przedsiębiorstwa do wielkości sprzedaży?
    Mogę prosić o łapatologię?
    Za chiny nie widzę sensu w tym zdaniu.

  • 1

    9. ~zxc  2016-11-28 22:31:04  host: 89-72-182-63.dynamic.chello.pl

    Telefon dobry dla Chinskiej biedoty i ułomków pokroju Hotelarza cala reszta zlewa ta marke. Moga sprzedawac telefonu nawet za 50zł i tak nie kupie ich sprzetu

  • 2

    10. ~.  2016-11-28 22:36:02  host: user-94-254-145-237.play-internet.pl

    @9 Wystarczyłoby napisać "cześć jestem debilem" a nie rozpisywać się niepotrzebnie !

  • -1

    11. ~tomek  2016-11-28 23:42:06  host: ip212w2.clubnet.pl

    xiaomi redmi note 3 super telefon ;) nie wiem jak reszta sprzetu w tym agd ? nigdy nic nie mialem

  • -1

    12. ~piter71  2016-11-29 00:26:02  host: 137.111.13.125

    Mam mnóstwo sprzętu od xiaomi, od redmi note 3, przez sluchawki (kilka różnych dousznych - genialne), power banka, pierdółki typu lampka i wiatraczek na usb, kamerkę xiaomi yi i pewnie kilka innych. Właśnie zamówiłem kolorowe żarówki ledowe i termometr z wilgotnością powietrza bo był tani (podwaliny pod smart home system). W zależności od tego co to jest, albo jestem super zadowolny, albo są to sprzęty z jakimiś ustępstwami, ale porównując je do tych NAJlepszych na rynku. Za ułamek ceny. Także xiaomi robi naprawdę masę doskonałych rzeczy.
    Bloatwearu raczej się nie obawiam - byłoby o tym głośniej już teraz gdyby był z tym problem (jeśli elephony ludzie prześwietlają) - jedyne co to podejrzewam, że firma może być dofinansowywana przez rząd chiński przez co stanowi nieuczciwą konkurencję. Ale dla mnie jako konsumenta - uwielbiam.

  • 0

    13. ~Pip  2016-11-29 00:26:21  host: 176.99.48.51

    Smart Home Xiaomi to zabawka. Jeśli ktoś chce prawdziwy system to teraz na topie jest grenton.pl

  • 0

    14. ~Hotelarz  2016-11-29 00:46:39  host: 5.174.61.31

    @9, Sam jesteś ułomkiem, po drugie nie polecam już Xiaomi, tak samo ja zlewam miastowych, jak przyjadą do mnie na wieś.

  • 1

    15. ~medyk Suisse do 12  2016-11-29 05:37:57  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    Wybor smartfona obecnie jest chyba coraz trudniejszy bo mamy 2 opcje. Albo Apple albo Android. Ludzi jak ja uzywajacych martwych rozwiazan typu BB Passport czy obecnie Lumia 640XL Dual SIM oraz rownolegle 950XL Dual SIM pominmy.

    Decyduje raczej cena i dodalbym - wlasnie to czego Xiaomi nie ma - a wiec serwisu na poziomie, a nie ma tego dlatego, ze serwis i wsparcie kosztuja. Efekt skali daje oszczednosci - dlatego cukierkowa firma moze sobie pozwolic na Apple Care i salony w najdrozszych lokalizacjach i ma najwieksze przychody ze smartfonow a inni- rozdrobnieni i mali - maja ochlapy.

    Przy tej wielkosci sprzedazy i obcieciu kosztow - bo Xiaomi po pierwsze nie ma wlasnej sieci sprzedazy tylko wiadomo jak dziala, - powiedzialbym ze dzialaja jak MVNO.

    Kibicuje kazdej konkurencji bo pamietajmy, ze w latach jeszcze 80tych smiano sie z japonskiej motoryzacji. Jak jest dzis...

    Natomiast konsumenci jak konsumenci - ja ich produkt kupilem i nigdy wiecej. Strata czasu i nerwow - owszem -byl to note 3 pro - z jakims syfem, ktory nawet po odblokowaniu bootloadera (dwa tygodnie czekania) i wgraniu europejskiego ROMU wyswietlal bloatware, serwis mial z nim problem i summa summarum jako reklamacje dostalem zwrot pieniedzy i inny telefon w ramach naprawienia relacji z klientem.

    niech robia telefony, niech ludzie dlubia w bootloaderach, ROMach etc .- ja wiem - nigdy wiecej.

  • 0

    16.  2016-11-29 11:26:34

    patrzcie państwo instytucja charytatywna... żenująca jak pelikany łykają czerwona propagandę MAO-mi

  • 0

    17.  2016-11-29 12:39:46

    dumping cenowy, aby wykonczyc tych, których się da a potem stopniowe ale sukcesywne podnoszenie cen?

Dodaj swoją opinię