Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Mi S z ekranem 4,6 cala i Snapdragonem 821

Xiaomi Mi S z ekranem 4,6 cala i Snapdragonem 821

LuiN 21 Grudnia 2016 20:00

4 0

Do sieci trafiają doniesienia o Xiaomi Mi S - kompaktowym flagowcu z 4,6-calowym ekranem i potężnym Snapdragonem 821. Czyżby Chińczykom wyszło to, co nie udało się Sony w X Compact?

xiaomi mi s xiaomi mi s

Jak często zauważają to w komentarzach nasi Czytelnicy, na rynku mamy deficyt telefonów z Androidem, które gabarytowo byłyby zbliżone czy nawet mniejsze od iPhone'a 7 i jednocześnie nie odstawały wydajnością od najlepszych flagowców. Do niedawna taką ofertę miał Sony, jednak w modelu X Compact widzimy już inną ideę serii.

Z pomocą przychodzi jednak Xiaomi, który podobno w najbliższym czasie zaprezentuje flagowe urządzenie z 4,6-calowym ekranem FullHD o jasności 600 nitów i szkłem ochronnym 2.5D. Mowa tutaj o Xiaomi Mi S, który pomimo niewielkich gabarytów (128,3 x 64,2 x 8,2 mm, 138 g) w swoim wnętrzu kryje najnowszego Snapdragona 821, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.




Za zdjęcia odpowiadać ma aparat 12 Mpix z sensorem Sony IMX378, obiektywem o przysłonie F/2.0, autofocusem opartym na detekcji fazy, dwukolorową lampą błyskową i filmami 4K. Z przodu obudowy znajdziemy natomiast kamerkę oferującą rozdzielczość 4 Mpix i filmy FullHD.

Telefon zasilany jest akumulatorem o pojemności 2600 mAh i wspiera standard Quick Charge 3.0. Czytnik linii papilarnych prawdopodobnie zaszyto w dużym przycisku podekranowym.

Cena jak i termin premiery nie są jeszcze znane, ale patrząc na dotychczasową politykę cenową firmy, będzie to prawdopodobnie wydatek poniżej 2000 zł.

Źródło tekstu: Android Pure, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi s | xiaomi

w sumie: 21
  • -1

    2.  2016-12-21 21:26:15

    Allview P5 Energy daje radę. Teraz są wydajniejsze fony ale 300 zł rok temu to była okazja ;)

  • 1

    3. ~♥~  2016-12-21 21:29:51  host: 8.37.225.46

    Reszta też niech ,,kopiuje'' takie pomysły (±4.5 ekranowe)
    :-) :-) :-)

  • 0

    4. ~  2016-12-21 21:39:16  host: user-94-254-146-141.play-internet.pl

    piekny ! Zapewne pare mies pozniej pojawi sie cos z nizszej półki w tym rozmiarze i bedzie komplet : ) kto ma kase wybierze tego a kto ma mniej kasy wybierze tanszego

  • 0

    5.  2016-12-21 21:44:31

    @1
    Szukaj dalej bo za 900zl to go nie kupisz. 300$ na początek to minimum.

  • -1

    6. ~  2016-12-21 21:45:00  host: user-94-254-146-141.play-internet.pl

    chcoiaz z dolnej półki mozna kupic jeszcze MOTO G XT1032 ktore jest male zgrabne i niezle wykonane. Ale juz troche starawe.

  • 0

    7.  2016-12-21 21:53:59

    TAK! Konkurencja dla iPhone SE. Oby tylko miał NFC i polskie częstotliwości LTE, to uroczyście przysięgam, że będzie to mój następny telefon. Nareszcie!

  • 0

    8.  2016-12-21 21:58:45

    W Internetach piszą, że to fejk, bo jeszcze w grudniu Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że nie będzie produkować telefonów z ekranem poniżej 5 cali :(

  • 0

    9.  2016-12-21 22:13:36

    @8, TomecekGD - póki co źródła idą w zaparte. Za chwilę CES, potem Mobile World Congress - będzie okazja do pokazania takiego maleństwa.

  • -2

    10. ~tor  2016-12-21 23:31:53  host: cfx13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przy tak "pojemnej" baterii ... śmiech na sali :)

  • 0

    11.  2016-12-22 01:47:53

    Szkoda że tak późno bo S7mka w drodze, ale nie będę rozczarowany jak widzę : )
    Niezależnie, dobrze by było żeby wyszedł na rynek, może by to było małym kopem dla pozostałych producentów z kraju smoka.. i kto wie, może też reszty. Jeśli będzie to prawda, to może być miły początek i oby nie koniec : ) Na papierze wygląda to dobrze, mimo że tak, DAŁOBY radę spokojnie zastosować 720p (i wtedy byłby to demon wydajności). Szerokość 64,2 mm - nawet nieco mniej niż w serii Compact, jest dobrze (mimo że taki iPhone SE ma 58,6, więc trochę brakuje ścięcia ramek do zbliżenia się do tego wyniku). Jako że to Xiaomi, można obawiać się braku LTE 800 Mhz, a poza tym praktycznie na pewno pamięć nie będzie rozszerzana. Przy 128 GB nie powinno to robić dużej różnicy, ale jednak dobrze mieć taki komfort, z różnych względów. Nie ma się do czego poza tym przyczepić, aczkolwiek mam trochę wątpiwości czy wyjdzie. Design na renderach/whatever jest trochę.. słaby.
    Tył obudowy, głośnik z przódu na górze i rogi z iPhone'a 4/4S, dół z Galaxy S7, przód też trochę Samsungowy, choć są i inne akcenty, klawisze po prawej strony z Sony (rozkład), kształt z innej firmy. Jestem mocno sceptyczny czy to wyjdzie.. byłoby dobrze gdyby się pojawił. Ile to już zapowiedzi było wcześniej, które się nie sprawdziły... Silne małe flagowce miały wydać już Meizu (ale im p*eprznęły fabryki), HTC (ale to był żart na prima aprilis), Samsung (gdzie po pierwotnych przeciekach nic nie wyszło), o ile pamiętam też i inne firmy. Pozostaje być optymistą, chyba : P

  • 0

    12.  2016-12-22 01:48:18

    @10: zobacz sobie jak trzymał przy takiej samej baterii Z3 Compact, a potem się odzywaj.

  • -3

    13. ~  2016-12-22 04:15:29  host: 89-72-158-28.dynamic.chello.pl

    mam P9 Lite i nie uważam, aby był taki wielki - fakt, że wydawał mi się ogromny po 6 letnim HTC Diamond [jeszcze z Windows Mobile 5], ale po paru dniach był już ok. Nie rozumiem czemu chcecie koniecznie poniżej 5 cali - czy różnica pół cala robi Wam taką różnicę? Ok te 6" wydaje się paletka, ale pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia tak jak to ja miałem po zmianie na te 5 cali

  • 1

    14.  2016-12-22 07:22:50

    @13 - Jeśli lubisz możesz sobie sprawić nawet 12" smartfona, ja wolę coś poniżej 5" bo mam taki kaprys i ochotę wygodnie obsługiwać to jedną dłonią. Każdy wybiera co mu bardziej pasuje...

  • 0

    15.  2016-12-22 08:50:19

    Jeśli to prawda, to będzie mój pierwszy Xiaomi od czasu Mi2.
    Oby!

  • 1

    16. ~  2016-12-22 09:31:10  host: 212.160.172.85

    @13 wiesz nie lubię specjalnie powiększać kieszeni żeby móc swobodnie i wygodnie nosić tel.(nie lubię uczucia jak paletka "przykleja" Ci się do uda) więc jak najbardziej Compacty przez wielu ludzi są pożądane już się bałem że będę musiał kupić rumpla z nadgryzionym jabłkiem :P

  • -1

    17. ~Master Chief  2016-12-22 10:27:53  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    A kiedy konkurencja dla iPhone SE? :(

  • -1

    18. ~Ghk,  2016-12-22 11:35:55  host: 89-72-100-22.dynamic.chello.pl

    Te komentarze mają tyle wspólnego z rzeczywistością, co KOD z demokracją

  • 0

    19. ~  2016-12-22 15:06:09  host: apn-37-248-165-63.dynamic.gprs.plus.pl

    @6 ale mówimy tu o telefonach z LTE

  • -2

    20. ~Tom  2016-12-22 21:00:29  host: user-94-254-146-239.play-internet.pl

    do @18 - spadaj w pis_duuu

  • 0

    21.  2016-12-25 12:06:25

    :O rewelka, gdyby jeszcze tylko norme IP spelnial i mam nowy telefon :)

Dodaj swoją opinię