Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Mi 6 wydajniejszy od Galaxy S8+

Xiaomi Mi 6 wydajniejszy od Galaxy S8+

orson_dzi 14 Kwietnia 2017 09:01

6 2

xiaomi mi6

Testy nadchodzącego Xiaomi Mi 6 w programie Geekbench pokazały, że smartfon jest wydajniejszy (w teorii) od Samsunga Galaxy S8+.

Xiaomi Mi 6 będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835, układ graficzny Adreno 540, 6 GB pamięci RAM (w słabszym wariancie 4 GB) i Androida 7.1.1. W teście programu Geekbench smartfon uzyskał 2006 punktów przy sprawdzeniu wydajności jednordzeniowej oraz 6438 dla wielordzeniowej. Samsung Galaxy S8+ uzyskał odpowiednio 1929 i 6084 punkty.




Za lepszy wyniki Mi 6 odpowiada więcej pamięci RAM - 6 GB przeciwko 4 GB w Galaxy S8+ oraz niższa rozdzielczość ekranu - 1080 x 1920 przeciwko 1440 x 2880 pikseli.

Premiera Xiaomi Mi 6 odbędzie się 19 kwietnia.

Źródło tekstu: Geekbench; wł     

w sumie: 21
  • -2

    2. ~Clown7  2017-04-14 09:17:52  host: user-94-254-164-149.play-internet.pl

    6 GB na androidzie to za mało, i tak będzie się ciął:-D

  • 0

    3.  2017-04-14 09:25:18

    @1: Twój tok rozumowania dotyczący wydzielania się ciepła i zużycia baterii jest słuszny. Tylko zapominasz, że Xiaomi ma rozdzielczość ekranu 1080 x 1920, zaś Samsung 1440 x 2880 pikseli. Co może "rozrywkowych" zastosowaniach dać efekt podobny jak obniżenie taktowania, bo to w końcu obsługa coraz wyższych rozdzielczości przyczynia się do drenażu aku. Dopiero realne użytkowanie, a nie syntetyczne testy, pokaże które podejście jest lepsze.

  • 0

    4.  2017-04-14 09:29:27

    Chyba jednak Samsunga. Po wyjęciu z pudełka renderuje wszystko w 1080p. Wyższą rozdzielczość trzeba ustawić w opcjach. Wybór jest lepszy niż brak wyboru.

  • 0

    5. ~XiaomiFan  2017-04-14 09:35:51  host: apn-31-0-39-156.dynamic.gprs.plus.pl

    Xiaomi nokautuje Samsunga. To oferta dla ludzi myslacych ktorzy nie chca przrpalcac za znaczek na obudowie i wola zaplacic MNIEJ za LEPSZY produkt. Z reszta od dawna czesc osob tutaj o tym pisala w komentarzach za co byla hejtowana przez samsungowo-applowych lemingow.

  • -1

    6.  2017-04-14 09:41:26

    Lepszy? Ekran, aparat, obudowa, oficjalne wsparcie producenta - jakie xiaomi ma lepsze niż leciwy Galaxy S6? Rozumiem, jest tańszy, ale nie istnieje xiaomi obiektywnie lepszy od S7. Ja uważam, że nie ma lepszego xiaomi niż S6. Rozumiem tok twojego myślenia - Samsung jest czasem 2x droższy i niewiele lepszy. Ale lepszy.

  • 0

    7.  2017-04-14 09:48:29

    I żeby nie było - znajomym szukającym telefonu w dobrej cenie polecam xiaomi. Sam kupuję topowe Samsungi. Podobnie znajomym robię lewe nawigacje - sam używam kupionej. To samo tyczy się Netflix, Tidal/Spotify itp. Tani sprzęt jest ok, jeśli masz czas żeby przy nim grzebać. I godzisz się, że nie zawsze wszystko działa. Xiaomi z oficjalnym oprogramowaniem i gwarancją już tak dobrze nie wypadają, i według mnie przegrywają w kategorii cena/jakość z LG czy OnePlus. W kategorii jakość od lat istnieje tylko Samsung i Apple. LG jest blisko, ale co rok coś uwalą, podobnie HTC. Huawei szedł jak burza, ale w tym roku przysnął.

  • 1

    8. ~  2017-04-14 11:50:44  host: 168.235.197.52

    bogie idz sie wyspac bo piszesz bzdury,bez sensu składasz literki chłopcze

  • 0

    9.  2017-04-14 12:51:44

    Co konkretnego jest bez sensu? Chętnie posłucham. Tylko Apple i Samsung od lat oferują we flagowcach topowe aparaty, wydajność, ekrany, jakość dźwięku, wykonanie (Samsung od S6, wcześniej plastiki nie zachwycały). Do tego brak durnych wpadek jak np. żenująca wydajność wbudowanej pamięci, brak diody powiadomień, brak warstwy antyodblaskowej, niehartowane szkło, słaba widoczność w słońcu. Oczywiście, antenagate, łamiące się telefony czy wybuchające akumulatory im się zdarzały, ale były to wpadki a nie zaplanowane decyzje projektantów - i kolejne modele już były wolne od tych wad.
    Miałem w rękach iPhone, Xperie, LG. Dla mnie najważniejszy w telefonie jest wyświetlacz, wydajność i aparat. Od lat najlepsze wyświetlacze to amoledy Samsunga. Na drugim miejscu Apple. Wydajność? Najlepsza w Apple, potem wszystko na najnowszym snapdragonie/exynos. Wykonanie - od S6 Edge (który mam teraz) najlepszy na świecie jest Samsung, drugie Apple (tu kwestia gustu). Aparaty Samsunga od lat dzielą i rządzą. Huawei w zeszłym roku zrobiło dobry aparat, ale dyskwalifikowało go nagrywanie filmów. Dlatego Pierwszy Samsung, drugie LG/Apple - ale chyba w tym roku LG znowu dało ciała.
    I tak - zamówiłem S8 w przedsprzedaży. Już się nie mogę doczekać ;)

  • 0

    10. ~xiaomi  2017-04-14 13:27:08  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Wszystkie xiaomi robią słabe zdjęcia i niestety tu będzie podobnie.
    Mi5 było 100 lat za g4 czy s6 jeśli chodzi o foto, nagrywanie i glosnik.
    To taki polflagowiec.

  • 0

    11. ~Ja  2017-04-14 13:56:41  host: 46.166.148.176

    Pytanie zasadnicze - po co ten wyscig na punkty w benchmarkach? Chyba tylko dla prestizu! A moze o czyms nie wiem?

  • 1

    12. ~Preza  2017-04-14 14:52:16  host: apn-46-77-76-176.static.gprs.plus.pl

    @bogie - miałem rok s6 edge. Wszystko prócz baterii było w nim ok, ale nie miałem jeszcze żadnego Samsunga w którym nie musiałbym grzebać, by działał porzadnie (od s1 po s6 + nexusy od samsunga). Żeby było smieszniej jak kupiłem pierwsze Xiaomi, to nawet go nie zrootowałem. Ma wszystko co potrzeba i nie zamula się po czasie. Jak kupowałem MiMix to mogłem wybrać S7 edge, ale prócz aparatu nie widzę jakiś róznic specjalnych (subiektywnie). Full HD jest w zupełności wystarczające. A jak weźmiesz oba do ręki, to stwierdzisz, że to MiMix jest "bardziej" premium niż S7 Edge. Generelnie Mix jest dla mnie przeciwnikiem S7 Edge, nie Mi5. Mi5 ma być po prostu tani. A aparaty pomimo dobrych sensorów Xiaomi partaczy niemiłosiernie od lat.

  • 0

    13.  2017-04-14 15:37:17

    Nad Mi MIX się też zastanawiałem, ale gwarancja a raczej jej brak i słaby aparat mnie odstraszyły. S6 Edge to mój pierwszy telefon na którym mam oryginalne oprogramowanie - głównie ze względu na VoWifi, ale po prostu nie mam zastrzeżeń do działania. Generalnie się zgadzam z @Preza, ale Mi Mix już nie jest tańszy od Samsunga. Biorąc pod uwagę wsparcie producenta na terenie Polski (a raczej jego brak) jest znacznie droższy. Miałem cichą nadzieję, że Mi6 będzie mniejszą wersją Mixa (może z normalnym głośnikiem i przednią kamerą w rozsądnym miejscu), ale Xiaomi dało ciała jak Huawei i postawiło na zeszłoroczne rozwiązania.

  • -2

    14. ~medyk Suisse  2017-04-14 16:18:27  host: bbcs-112-82.pub.wingo.ch

    tak co do jakosci- kupuje nalogowo rozne smartfony - Xiaomi kupilem raz i nigdy wiecej ze wzgledu na syf w sofcie (ok, Szwajcaria to nie EU ale mi oddali pioeniadze i dali potem inny smartfon w ramach przeprosin).

    Co do Apple i jakosci - to loteria. Mam 4 tego SE - w pierwszym w 4 dniu padl wyswietlacz, w drugim bateria, w trzecim bateria, w czwartym bateria. Wymieniaja na Refurby. Skonczy sie zwrotem pieniedzy.

    Z ta jakoscia to nie ma za wiele dzis jesli Foxconn robi wszystko. Owszem, oficjalne wytyczne wytycznymi ale ...

    a Xiaomi wylecial np. z brack.ch

  • 0

    15. ~Preza  2017-04-14 17:11:12  host: apn-46-77-76-176.static.gprs.plus.pl

    @bogie Obawiam się, że pójdą tą samą drogą. Mi6 tańszy i następny Mix zrobiony konkretnie i też za konkretne pieniądze.

  • 0

    16. ~jojo  2017-04-14 23:19:25  host: 77-253-179-255.adsl.inetia.pl

    Szkoda ze niepoprawia nakladek.to menu jest slabe troche

  • 0

    17. ~aa  2017-04-14 23:20:40  host: host-31-135-161-121.inm.net.pl

    Jakie to ma znaczenie wyjdzie nowy iPhone będzie miał połowe mniej rdzeni połowe mniej ramu i pozamiata.

  • 0

    18. ~Ralf  2017-04-15 01:13:31  host: apn-46-76-142-22.dynamic.gprs.plus.pl

    Jeśli cena będzie atrakcyjna a wsparcie gwarancyjne będzie dobre to nie kupię więcej samsunga dla znaczka. Niech telefon ma sobie nawet rozdzielczość 1920-1080 bo większe różnice widać ale na 50 calowym i większym telewizorze a nie na 5-6 calowym wyświetlaczu. 6GB Rama zrobi swoje plus dobry procek i sprzęt będzie na 2-3 lata jak znalazł. Dla tych co się dziwią jak to można kupować takie cudne FLAGOWCE odpowiedź jest prosta. Sprzedaje stary telefon i dopłacać tylko trochę ponad 1000zlotych inwestując w telefon który wystarczy na 3 lata. Miesięcznie uczyni mnie to kosztem 30-40 złotych. Głupiec kupi jednak w salonie nowy abonament z telefonem i zapłaci tyle samo i będzie miał telefon który po roku będzie tak mulił że nawet klawiatury nie odblokuje. No chyba że smartfonach używa do dzwonienia i smsow.

  • 0

    19. ~erektor  2017-04-15 13:00:16  host: user-94-254-227-95.play-internet.pl

    Póki co nie widziałem apartu ktory zbliżył sie zdjeciami do lumii 1020. Fakt, nowsze telefomu lepiej obrabiaja softowo ale sprzetowo to jeszzvze pare lat.

  • 0

    20.  2017-04-15 14:04:24

    Erektor - flagowce z poprzedniego robią lepsze zdjęcia. Wszystkie (no poza HTC może).

  • 0

    21. ~Tak  2017-04-22 16:55:53  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    Czytając te niektóre wypociny aż się żółć cofa. NAJLEPSZE TELEFONY TYLKO APPLE I SAMSUNG... Na prawdę? Aż tak są niektórzy ogarniczeni że poza tymi innych marek nie widzą? W cenie 600zł kupisz Redmi Note 4 który zjada chociażby SG J7. A wyższe półki ? Nie chę mieć dużych ramek - Mi mix zamiast S8. Zakrzywiony ekran - Mi Note 2 zamiast S8. Wiem że są ludzie którzy chcą wyjąć telefon z pudełka i go używać bo nie potrafią nawet zmienić tapety i dla takich ludzi zapraszam po buble od Apple, bo czemu by nie płacić więcej za coś gdzie mamy ogarniczenia. A jeśli chodzi o wydajność ? Prosże was, mój leciwy LG G2 (!) na systemie który działa 2 lata przetwarza WSZYSTKIE operacje szybciej niż Iphone 6s, ale przecież ile osób powie że Ajfonik to najlepsza rzecz na świecie. Po śmierci Jobsa to już tylko syf który albo się psuje, albo ma problemy i to już od wyjęcia z pudełka. Także żyjcie dalej w waszym świecie i szkalujcie inne marki bo nie potraficie sobie poradzić.

Dodaj swoją opinię