Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Mi 6: 80 tysięcy sztuk w kilka sekund

Xiaomi Mi 6: 80 tysięcy sztuk w kilka sekund

Isand 1 Maja 2017 18:13

4 3

xiaomi mi6

Trzy dni temu Xiaomi (cieszący się dużą i aktywną społecznością fanów w Polsce) ruszył ze sprzedażą pierwszej partii Xiaomi Mi 6. Telefon sprzedawał się lepiej niż ciepłe bułeczki. Mimo tego, że oferowano tylko czarną wersje kolorystyczną.

xiaomi mi6

Pierwsza partia udostępniona w sklepie internetowym producenta liczyła 80 tys. sztuk i rozeszła się w zaledwie kilka sekund. Chińczycy nie zamierzają jednak na tym poprzestać. Zachęceni swoim sukcesem, zaplanowali na 5 maja kolejną turę "wczesnej sprzedaży". Rozpocznie się ona o godzinie 10 czasu pekińskiego (o 4 czasu polskiego). Nie sprecyzowano jeszcze jakie wersje kolorystyczne będą dostępne tym razem. Ostatecznie Xiaomi Mi 6 ma pojawić się w wersjach czarnej, białej, srebrnej i niebieskiej.




xiaomi mi6

Smartfon wyceniono na 2499 juanów (około 1400 złotych) za wersję z 64 GB pamięci wbudowanej oraz 2899 juanów (około 1630 złotych) za wersję ze 128 GB. Oba urządzenia do kupujących trafią z najnowszą wersją MIUI - 8. Opiera się ona na Androidzie 7.0 Nougat. Oprócz tego Mi 6 ma podwójny aparat fotograficzny oferujący dwukrotne zbliżenie optyczne, dostajemy głośniki stereo, 6 GB pamięci RAM i potężnego Snapdragona 835. A wszystko to zamknięto w kompaktowej obudowie (ekran FullHD 5,15 cala) wraz z litowo-polimerowym akumulatorem o pojemności 3350 mAh.

xiaomi mi6

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Gizmochina, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi 6 | xiaomi

w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2017-05-01 23:54:21  host: user-94-254-162-67.play-internet.pl

    Ahhh wszyscy marzą o tym iPhone... Wszystko z nim porównują. Dobrze ze mnie stać kupić sobie iPhone a nie podróbke.

  • 0

    12.  2017-05-02 00:00:12

    @Tompson - tak jak Błażej się już zorientował - czas jest poprawny :)

  • 1

    13. ~ali  2017-05-02 08:40:44  host: a24-05-09.opera-mini.net

    Najmniejsza cena rynkowa na Ali to 480 UDS x 3,89zł + VAT + Cło,
    to daje około 2335 zł za telefon bez wsparcia na terenie PL.
    To bardzo drogo !
    Samsunga S8 kupimy już za niecałe 3100, a P10 za około 2000.

  • 0

    14. ~Ojciec_Mateusz  2017-05-02 09:24:40  host: 9391212130.rev.kpsi.pl

    Ludzie,poczekajcie 2-3 miesiące i zobaczycie jakie wówczas będą ceny. Pisanie, że 2300 zł za mi 6 to drogo, to jak pisanie, że niebo jest niebieskie. Każdy telefon w chwili premiery jest nieadekwatnie drogi, dlatego że na początku produkcji podaż jest niższa niż popyt...prawa rynku są oczywiste.

  • -1

    15.  2017-05-02 09:25:55

    @ali sam jesteś VAT+Cło :p
    Cła nie ma jest tylko, VAT którego możesz uniknąc kupując telefon na ibuygou, który obecnie jest w cenie 1688zł dodajmy ubezpieczenie od VATu i wysyłka, to daje nam 1750-1800zł. I niedlugo będzie pewnie wersja z B20, do kupienia w Polsce, za max 1900zł. Także tego :v

  • -1

    16.  2017-05-02 09:28:02

    Zapomniałem dodać, że kupując na ibuygou gwarancja jest w Polsce w Mi Center we Wrocławiu.

  • 1

    17. ~Jacek  2017-05-02 09:58:42  host: apn-31-0-46-234.dynamic.gprs.plus.pl

    Na allegro można kupić ten telefon

  • 1

    18. ~miro  2017-05-02 10:33:17  host: 91.199.246.106

    E tam, bez jack nie dla mnie, 80 tysi nie robi wrażenia, jak by pewnie mieli z milion to na pewno tyle by nie sprzedali nawet w ciągu jednego dnia.

  • 0

    19. ~Darek  2017-05-02 11:53:33  host: apn-37-249-100-71.dynamic.gprs.plus.pl

    Ładny, ale niekoniecznie będzie tani.
    @3 Kania - fani ogryzka to żaden autorytet. Gdyby mieli smak używali by czegoś innego.
    @4 a dlaczego z gorszym? W czym jest różnica, że tak to postrzegasz?
    @18 mistrz sprzedaży napisał po to żeby cos napisać :)

  • 0

    20. ~Tom  2017-05-02 12:56:57  host: 078088144159.jeleniagora.vectranet.pl

    Cena jak na razie wysoka. Trzeba trochę poczekać z zakupem. Coraz więcej telefonów ma lepsze bebechy co powoduje generalnie spadek cen na rynku smartfonów ze średniej półki cenowej. Ostatno nabyłem nowego Redmi 4a 2/32 gb za 599. Pewnie za rok w tej cenie kupi się smartfona 3/64.

  • 1

    21.  2017-05-02 14:02:44

    I co z tego jak nie jest to oficjalna dystrybucja.A jak Ci nie uznaja gwarancji w ibuygo to komu sie poskarzysz? To Chin napiszesz?
    Na forum miui polska nie ma skarg ,bo moderatorem jest acid, do którego nalezy tez mi center. Jestes na lasce i nielasce sklepu a wszelka korespondencja jest mailowa.

    To sklep decyduje czy możesz w Polsce czy musisz do Chin wyslac z ubezpieczniem ( 75 zł). Drobne naprawy robią ,ale grubszych nie.Skąd maja mieć cześci jak mi6 jest nowy?

  • 0

    22.  2017-05-02 17:42:27

    Mi6 będzie w Polsce, z polskiej dystrybucji, polską gwarancją i LTE B20: http://tlp.is/dcw Nie wiadomo tylko kiedy.

  • 0

    23.  2017-05-02 19:22:48

    A gdzie jest dostępny w tej cenie w Polsce z gwarancją na miejscu ? Nie ma :D Jak sprzedadzą więcej niż Samsung, Apple, LG czy Huawei płacąc podatki i za patenty to pogadamy ;)

  • 0

    24.  2017-05-02 19:27:14

    No i jeszcze jedno...jak za 2000zł jest Samsung S7...to 90% wybierze ten telefon ze względu na zaufanie do marki, gwarancję, rękojmie, wsparcie społeczności
    http://tlp.is/dcx xda

  • 0

    25. ~@Ojciec_Mateusz  2017-05-03 08:16:43  host: a25-06-09.opera-mini.net

    W dniu premiery (przedsprzedaż) ceny są dużo niższe od później obowiązujących... przykładem był cennik S8, gdzie w jakimś podstawowym planie firmowym Orange, urządzenie kosztowało około 1600 zł netto !

    Orange na tym zarabiał, to pokazuje ile MediaSmarki zarabiają na detalu !
    Q korpo handlowe !

  • 1

    26. ~xxx  2017-05-03 11:55:48  host: 185.137.18.242

    Wszystko pięknie ładnie, ale brak BAND 20 dyskwalifikuje ten telefon na rynku europejskim.

  • 0

    27. ~f  2017-05-04 10:43:43  host: 140.101.31.244

    Wszyscy bezmyślnie krzyczą LTE800 i B20. Ale u nas jest głównie (lub tylko) blok 5MHz = max. 20MBit. Więcej można mieć przez 3G, a zasięg przy 900MHz podobny. Mieszkam na wsi i... nie mam zasięgu LTE800, mam za to inne pasma LTE, a tam gdzie jest porównywałem prędkości Redmi Note 3 w wersjach Kate (ustawione tylko 4G i dostępne tylko LTE800 - max "kresek") i Kenzo (ustawione tylko 3G - sygnał 3 "kreski") - prędkości SpeedTest i jakiegoś innego pomiaru na korzyść 3G.

  • 0

    28. ~  2017-05-04 10:49:01  host: 140.101.31.244

    @24
    nie mam żadnego zaufania do Samsunga - sprzęt się często psuje (3/3); gwarancja - odmowa(3/3).
    Mam za to zaufanie do xiaomi - działają jak trzeba, aktualizacje systemu, ciekawe funkcje. A jak się zdarzy uszkodzenie z mojej winy, to np. nowy LCD kosztuje ok. 60-80zł i da się wymienić w 5-10 minut. W przypadku Samsunga więcej kosztuje wymiana, bo LCD klejony i cudowany, więc sam tego nie zrobię, a do tego łatwo rozbić czy porysować ich pseudo szkło.

  • 0

    29.  2017-05-04 11:04:10

    27: tiaaa. Będziesz miał więcej w budynkach, czy na wsi głębszej. Czyli tam gdzie B20 jest najpotrzebniejsze. Poza tym T i O mają po 10 MHz. Play tylko 5.

  • 0

    30. ~abc  2017-05-09 14:22:11  host: gug169.internetdsl.tpnet.pl

    Z tych 80tys połowę kupili jutuberzy którzy nakręcą unboxing recenzję itp po czym schowają do pudełka i wrócą do używania swoich S8 i iPhone 7 :)

Dodaj swoją opinię