Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Mi 5S - producent podkręca atmosferę przed premierą

Xiaomi Mi 5S - producent podkręca atmosferę przed premierą

LuiN 23 Września 2016 07:09

3 2

Już 27 września poznamy nowego flagowca chińskiego Xiaomi, model Mi 5S. Producent zdradza część szczegółów specyfikacji jeszcze przed premierą.



xiaomi mi 5s teaser

Wczoraj do sieci trafił plakat zawierający jedynie logo producenta i liczbę 164119. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o wynik w benchmarku AnTuTu, który robi spore zamieszanie w rankingu najwydajniejszych na rynku smartfonów.




Co stoi za tak dużą wydajnością? Telefon dostać ma najnowszego Snapdragona 821 (podkręcone rdzenie procesora i chipu graficznego względem 820-stki), 6 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej i 5,15-calowy ekran. Całość zasilać ma akumulator o pojemności 3490 mAh.

Z kolei dzisiejsza zapowiedź Xiaomi zdradza inny z sekretów telefonu - podwójny aparat fotograficzny. Nie wiemy jeszcze jaka będzie konfiguracja obiektywów, które mogą mieć zarówno jednakowe ogniskowe (Huawei P9, Honor 8), jak i różne (LG G5, LG V20 czy Apple iPhone 7 Plus). We wszystkich przeciekach natomiast mowa jest o matrycy 16 Mpix.

Dla polskich użytkowników największą zagadką jest jednak inna kwestia - czy tym razem smartfon obsłuży LTE 800 MHz? Oby.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi mi 5s | xiaomi

w sumie: 22
  • 0

    3.  2016-09-23 08:12:30

    Firma zaprzecza, że 27 zadebiutuje Xiaomi Mi 5S
    http://tlp.is/b82

  • 0

    4. ~  2016-09-23 08:22:37  host: n25-01-09.opera-mini.net

    1@bierz biorę odmiana się kłania

  • 0

    5.  2016-09-23 08:27:42

    Jedynie brak LTE na 800MHz powstrzymał mnie przed zakupem Xiaomi Mi5 :-)

  • 0

    6.  2016-09-23 08:32:14

    3, Heniio - wielkie S w nazwie się pojawiło (jeszcze jeden z plakatów). Jest druga teoria, że będzie to Mi Note S. Za kilka dni przekonamy się.

  • 0

    7. ~padaw  2016-09-23 09:03:13  host: wan.teleinvention.pl

    Spokojna głowa mi5s będzie miał na 100 % band 20 (lte800). Na miuipolska pisali

  • 1

    8. ~Alex  2016-09-23 09:05:35  host: 89-71-72-170.dynamic.chello.pl

    Były pogłoski o wersji Mini, oby to się ziściło.

  • -1

    9. ~Ola  2016-09-23 10:33:14  host: 89-74-34-124.dynamic.chello.pl

    "Jedynie brak LTE na 800MHz powstrzymał mnie przed zakupem Xiaomi Mi5 :-)" seriooo w Polsce nie odczujesz różnicy z jakiego pasma będzie działać LTE, to nie Chiny ,tam średnia prędkość to 40-60 /30-50 a u nas nie ma jednej 10 z tego .

  • 0

    10.  2016-09-23 10:37:18

    @9, Ola - bardzo ciekawa teoria. Ciekawe po co operatorzy wydali tyle kasy na pasmo 800 MHz. PS. Średnia prędkość LTE w Chinach to 14 Mb/s, a w Polsce 13 Mb/s według danych za luty 2016.

  • -1

    11. ~Ola  2016-09-23 10:41:12  host: 89-74-34-124.dynamic.chello.pl

    Luin bajeczki piszesz , jestem średnio raz na kwartał w Chinach i widzę jak działa i rozwija się u nich rynek .14 to według oficjalnych danych było w 2015 roku

  • 0

    12.  2016-09-23 10:45:13

    @11, Ola - przejrzyj sobie dane z Open Signal.

  • 0

    13.  2016-09-23 10:52:29

    @3, Heniio - i jednak to Xiaomi Mi 5s - CEO Xiaomi potwierdził nazwę.

  • 0

    14.  2016-09-23 11:04:59

    @10 To średnia z czego? Nabrzeżnych Chin, kontynentalnych? Ten kraj jest wielki jak Europa, prowadzi politykę dwóch systemów, jak można go porównywać do Polski? :P

  • 0

    15. ~Marcin  2016-09-23 11:19:19  host: 188.146.68.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe informacje Ola piszesz, bo ja w Chinach nigdy nie spotkałem się z tak szybkimi prędkościami, a już najgorzej było w Szanghaju. W miejscowości której mieszkam (mała wieś na południu Polski) mam prędkości 30-40/10-15. B20 akurat ma co raz większe znaczenie przy wyborze telefonu.

  • 0

    16. ~Qx  2016-09-23 11:23:30  host: 83.230.121.2

    LTE 800 mogli by dać .. choć w sumie od kilku miesięcy mam Mi5 i jeszcze nie zdarzyło się by mi w czyś brak tego pasma przeszkodził.

  • 0

    17.  2016-09-23 12:02:28

    4 dałeś się strollować :D

  • 0

    18.  2016-09-23 12:15:14

    @14, laston - całych Chin, jak i całej Polski. Na tej samej zasadzie nie mogę powiedzieć, że średnia szybkość LTE w Polsce to 40 Mb/s, pomimo, że taką osiągam. Wiadomym jest, że duże chińskie metropolie będą miały lepsze wyniki niż tereny nisko zurbanizowane. Tak się jednak składa, że LTE w Polsce ma się całkiem dobrze na tle innych państw.

  • 0

    19.  2016-09-23 13:42:08

    O internecie w Chinach nie mają prawa wypowiadać się osoby, które go na własnej skórze nie używały. Z drugiej strony niech się cieszą, że go nie musiały używać...

  • 0

    20.  2016-09-23 15:49:02

    Nagle wszyscy wyjeżdżają do Chin i intensywnie korzystają z Internetu tamteż ; ) Oh well ; )

    Bebechy imponujące... ciekawe, jaka będzie rozdziałka. Od tego zależy realna wydajność, a także w pewnym stopniu czas życia baterii.. pewnie będzie 4K znając życie.

    BTW, czy Snap 821 potrafi nagrywać 4K w 60 fps?
    No i co mniej bardziej interesuje, slow motion FHD (czyli 120 bądź 240 klatek)?

    A pogłoski o wersji mini... wolę się nie napalać, bo znowu będzie rozczarowanie. Ale... jeśli poszliby w dobrą stronę... to patrząc na zapowiedzi dużej wersji, to mogłoby być coś...

  • 0

    21. ~domell98  2016-09-23 21:15:18  host: srv-isp.danex.net.pl

    LTE 800 Mhz w wersji International będzie napewno, telefony sprzedawane przez ABC Data(x-kom) od kilku dni mają obsługe LTE 800 :)

  • 0

    22. ~Nixkk  2016-09-25 00:05:05  host: apn-37-7-16-9.dynamic.gprs.plus.pl

    A potwierdzili już obecność backdoor-ów Analitics oraz MSA/MSE ukrytych w firmware? :D

Dodaj swoją opinię