Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi Mi 4c - potężny smartfon za zaledwie 200 dolarów

Xiaomi Mi 4c - potężny smartfon za zaledwie 200 dolarów

LuiN 22 Września 2015 15:56

6 1

Xiaomi Mi 4c ma metalowy szkielet, poliwęglanową obudowę i podzespoły, których nie powstydziłyby się telefony za 2000 zł, a kosztuje zaledwie 200 dolarów.



xiaomi mi 4c xiaomi mi 4c xiaomi mi 4c xiaomi mi 4c




Smartfon bazuje na sześciordzeniowym chipsecie Qualcomm Snapdragon 808, dokładnie tym samym, który zapewnia wydajność flagowemu LG G4. Do tego dostajemy 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, łączność LTE, aparat 13 Mpix z autofokusem opartym na detekcji fazy i dwukolorową lampą, przedni aparat 5 Mpix oraz najnowsze złącze ładowania USB-C. Nie zabrakło portu podczerwieni obsługującego ponad 2000 różnych urządzeń (nawet lustrzanki), z kolei funkcja Edge Tap sprawia, że dwukrotne puknięcie palcem w bok telefonu zastępuje przycisk wróć, a jednokrotne spust aparatu. Wszystkie te dobrodziejstwa udało się zmieścić w obudowie o grubości 7,8 mm z zachowaniem niskiej masy 132 gramów.

Akumulator o pojemności 3080 mAh (z Quick Charge 2.0) wydaje się dobrze dobrany do 5-calowego ekranu FullHD. Jakby dla kogoś było to nadal mało, dopłacając 35 dolarów liczyć możemy na 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfon będzie dostępny w Chinach w wielu wariantach kolorystycznych obudów. Sprzedaż rusza już jutro, 23 września.

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: snapdragon 808 | xiaomi mi 4c | xiaomi

w sumie: 55
  • 2

    36.  2015-09-22 21:19:28

    Posiadam Xiaomi MI3 i z tego co widzę duzo te urządzenia się nie różnią od siebie. Poza tym że MI3 nie ma LTE, ale moje ma 64 GB pamięci za 800 zł używany. Przy ofercie bez nielimitowanego LTE za to z wszystkim i 5 gb neta za 29 zł, to super opcja. Polecam Xiaomi, super marka, super wykonanie, stabilne, wszystko działa jak nalezy, minimalne problemy z rejestracja w ich systemie.

  • 1

    37.  2015-09-22 21:35:15

    36, Tarakum - różnic troszkę jest, chociażby właśnie to LTE i nowszy chipset. Poza tym nowszy model jest smuklejszy/mniejszy/lżejszy. Nie umniejsza to jednak niewątpliwych zalet MI3.

  • 1

    38. ~BRAKI  2015-09-22 21:57:33  host: d97-74.icpnet.pl

    skoro one (Xiaomi) sa od lat jednymi z najlepszych w super cenach to nie ma ich w tlepolis bazie telefonow?

  • -1

    39. ~Ewka  2015-09-22 22:03:17  host: d97-74.icpnet.pl

    No wlasnie jak ten model ma sie do MI4 (nie i tylko zwyklego zabójcy iphonow)?

    Jak to zamowic bez koniecznosci placenia vat+cla :(?

  • -1

    40. ~Ewja  2015-09-22 22:03:48  host: d97-74.icpnet.pl

    I tylko biale komunijne :( http://tlp.is/7mw

  • 1

    41. ~Ewka  2015-09-22 22:47:41  host: d97-74.icpnet.pl

    @35 ta cena 279$ to jeszcze 17$ za przesylke, plus opcjonalne 5% zabezpieczenia przed VAT :(
    Szukam dalej - szczegolnie ze ma tylko biale :(

  • 0

    42. ~SHIBBY  2015-09-23 00:30:02  host: staticline-31-182-72-189.toya.net.pl

    @41 Ewka, płacisz $279 plus koszt wysyłki DHL i to wszystko. Ibuygou posiada tylko oryginalne produkty, często dają z najnowszym, co ważne polskim softem, pakują wszystko w papier prezentowy i oznaczają jako "gift" o niskiej wartości. Przesyłka idzie ok. 4 dni, nie ma żadnych VATów, czy innych ukrytych kosztów. Fakt, da się kupić taniej, ale raz że jak pisano wyżej jest na rynku mnóstwo podróbek, a dwa darmowa wysyłka oznacza jakiś miesiąc czekania na paczkę i jak gdzieś po drodze zaginie to masz pecha. Z resztą jak chcesz kupić Xiaomi poczytaj sobie forum miuipolska i postępuj zgodnie z instrukcjami, radami tam opisanymi i będzie dobrze.

  • -2

    43. ~  2015-09-23 01:21:07  host: public-gprs353156.centertel.pl

    Ale brzydki ten telefon.

  • -1

    44. ~wawelski  2015-09-23 07:36:29  host: 87-206-222-212.dynamic.chello.pl

    Ransomware lub lub malware w promovji?

  • 0

    45. ~sxs  2015-09-23 08:43:58  host: 81.26.31.253

    @wawelski Robi Ci różnicę kto Cię kontroluje? Chińczyk (Xiaomi, Lenovo), Koreańczyk (Samsung) czy Hamburgeiros (Apple) ?
    Ktoś tam pisał o patelni... Na dzisiejsze czasy to 5,0 to rozmiar "mini", 5,5 to standard, a powyżej 5,5 to duży (phablet, patelnia czy co tam kto woli..). Niestety (a może stety) wiekszość dobrych telefonów dziś wychodzi w rozmiarze 5,5 cala... też byłem zwolennikiem małych (4,5 cala nosiłem) , ale odkąd mam 5,5 Fulhd to już nie zmienię na mniejszy. Rozmiar przeszkadza tylko w czasie biegania...

  • 0

    46. ~Ewa  2015-09-23 08:54:11  host: google-proxy-66-249-81-154.google.com

    @42 kupując na aliexpress masz 100 procent prędkości lub zwrot kasy.zawsze!

  • 0

    47. ~Ewka  2015-09-23 08:54:58  host: google-proxy-66-249-81-162.google.com

    @42 gdyby nigdy nie było VAT to nie dawałoby specjalnej opcji która kosztuje 5% ubezpieczenia przed Vat

  • 0

    48. ~sxs  2015-09-23 09:09:30  host: 81.26.31.253

    VAT to ruletka, 9/10 razy się uda, 1/10 trzeba zapłacić. Tak mówią statystyki. Choć bywają bardziej lub mniej upierdliwe urzędy celne, więc zależy to też od lokalizacji...

  • 0

    49. ~sxs  2015-09-23 09:10:50  host: 81.26.31.253

    Oczywiście żadnych DHL-i, bo wtedy vat niemal pewny... Tylko Singapore post itp. Nie zginie, a jak zginie to strata nadawcy nie Wasza...

  • 0

    50. ~Darek  2015-09-23 09:22:54  host: apn-5-172-252-14.dynamic.gprs.plus.pl

    Rewelacja. Czy będzie dostępny w Polsce?

  • 0

    51. ~RAFIKI  2015-09-23 11:06:02  host: static-87-101-68-192.leon.com.pl

    A gdzie można je kupić za 200 USD?

  • 0

    52. ~  2015-09-23 13:40:38  host: d97-74.icpnet.pl

    @Rafik w Chinskim sklepie. Na wspomnianej stonie 32GB:
    Subtotal: $278.99
    Shipping & Handling: $17.00
    Duty Insurance: $13.95
    Order Total: $309.94

    Lub na ali lekko taniej

  • 2

    53. ~RAFIKI  2015-09-24 14:45:10  host: static-87-101-68-192.leon.com.pl

    To dalej nie jest 200$
    prośba do Redakcji 0 skoro podajecie konkretną kwotę to podzielcie się źródłem skąd można nabyć sprzęt w tej cenie.
    100 USD to prawie 400zł różnicy!

  • 1

    54. ~ddd  2015-09-26 20:59:25  host: d97-74.icpnet.pl

    Rafiki mozna za tyle kupic w sklepie w Chinach.
    Ta cena jest wyssana z palca i nie dotyczy nas importerow.
    I tu pojawia sie pytanie czy po dodaniu nie bedzie nawet drozej? Jesli ktos ma firme to np. takiego Xiaomi nie odliczy wiec cena wzrasta mu o 40% :( czyli moze juz kupic normalnie spotykane markowe sluchawki a nie bawic sie w Chiny

  • 0

    55. ~Ric  2015-10-03 08:36:07  host: apn-95-40-106-147.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie ma przypadkiem lepszych parametrów od tego Xiaomi Mi 4c taki XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME ??? I jest tańszy.

Dodaj swoją opinię