Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi blokuje instalowanie polskojęzycznych ROM-ów MIUIPolska

Xiaomi blokuje instalowanie polskojęzycznych ROM-ów MIUIPolska

LuiN 14 Marca 2016 19:10

9 2

Po 4 latach cotygodniowego udostępniania spolszczonych wersji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi, MIUI Polska nie jest w stanie już tego robić - Xiaomi zablokował nieautoryzowane aktualizacje.



Włączenie przez Xiaomi weryfikacji struktury systemu na poziomie kernela skutecznie zablokowało możliwość instalowania ROM-ów MIUIPolska. W dalszym ciągu natomiast można instalować inne niż MIUI modyfikowane wersje Androida, jak np. CyanogenModa, no i oczywiście oficjalne aktualizacje od Xiaomi.




Xiaomi nie ignoruje jednak zupełnie polskich użytkowników - język polski trafić ma 18 marca do ROM-ów Global. Taką wersję oprogramowania otrzymują jedynie telefony oficjalnie sprzedawane poza Chinami, a więc nie Mi4c czy MiNote Pro.

Jak będzie z Xiaomi Mi5? Telefon otrzyma ROM w wersji Global, a więc i język polski. Warto jednak pamiętać, że globalne wersje oprogramowania ukazują się z opóźnieniem względem ich chińskich odpowiedników.

Źródło tekstu: miuipolska.pl     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | miui

w sumie: 41
  • 0

    25.  2016-03-15 11:09:49

    Jasne że można zamówić u chińczyka i liczyć na szczęście że nie zapłacimy vatu. Nie znam się na tych wszystkich stronkach - gdzie i za ile w chwili obecnej najtaniej można zamówić MI5 ? Poniżej 400$ gdzieś się znajdzie ?

  • 0

    26.  2016-03-15 11:51:38

    Na Ibuygou jest za 397 USD z dwuletnią gwarancją na terenie UE. Wcześniej była przedsprzedaż za 373 USD.

  • 0

    27.  2016-03-15 12:29:19

    Przy przeliczniku 1$=1PLN oraz doliczeniu vatu dalej wychodzi 1900zł.

  • 0

    28.  2016-03-15 12:29:43

    1$=4PLN miało być.

  • 0

    29. ~xxxx  2016-03-15 12:42:11  host: nsithb13.blokowe.pl

    Widzisz po prostu robią dobre telefony. Ja jak kupowałem mi3 za tysiaka to miałem do wyboru lg g2, no ale 16 gb porażka, ja brałem wersję 64 gb, sony z1. Cala firma i ich wrocławski serwis to porażka. Samsung miał wtedy s4, ale to słabszy model, bo s5 to nawet dzisiaj trzeba wydać kasę niezla. A htc to znowu ceni się jak nie wiem co a też nic wielkiego nie robi.
    Nawet dzisiaj można kupić za 600 zl redmi note 2. I co w tej cenne oferuje konkurencja????? Grand prime, lg g4 c czy stylus, sony m4 aqua. No sorry tu masz 5,5 cala full hd, 2 ram. Tylko aparat 13 słabszy, ale te grandy, lg g4 c czy aqua to samo a nawet gorsze

  • 0

    30. ~xxxx  2016-03-15 12:54:07  host: nsithb13.blokowe.pl

    Wziąłem 600 do 700 w rtv euro agd. I same badziewie Grand prime, my infiniti, Motoroli g 3 gen, Kruger matz,Huawei y6.
    Wszystko snapek 410, 1 gb ramu, ekrany hd lub qhd. No sorry w takim redmi note 2 masz helio x10, bardzo wydajny, 2 gb, ramu, full hd, 2 karty sim lte, 5,5 cala i dopracowany soft od miui polska a nie jakiś badziwiasty touchwiz. Taka prawda.

  • 0

    31. ~xxxx  2016-03-15 13:00:19  host: nsithb13.blokowe.pl

    Zawsze człowiek potrzebuje taniej. Kiedys-chorzysta-dzisiaj-bohater Nexusy były tanie to kupowalo się Nexusy.Do niedawna huaweie były tanie, teraz ceny idą w górę Teraz meizu, xiaomi, oppo sa ciekawe. A zaraz będzie co innego.

  • 0

    32.  2016-03-15 14:46:02

    @27 nie każdy płaci VAT, większości się udaje bez. Poza tym nawet jeżeli dolicza ci VAT, to wychodzi 1890 zł, a za taki telefon to bardzo dobra cena. W końcu to nowość i najwydajniejszy telefon w całej ofercie Xiaomi.

  • 0

    33. ~lolek  2016-03-15 15:36:32  host: nat-i507.elomza.pl

    Trzeci czy czwarty producent smartfonów na świecie to "firma krzak" LOL.

  • 0

    34. ~~  2016-03-15 15:41:51  host: eev6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktoś z was chociaż miał kiedyś telefon xiaomi?

    czy to tylko głupie: "nie znam, ale się wypowiem?"

  • 0

    35. ~lolek  2016-03-15 15:44:35  host: nat-i507.elomza.pl

    @23
    Weź do ręki telefon z MIUI, potem coś od Samsunga i LG, porównaj te nakładki na androida. Najlepiej na telefonach o podobnych parametrach. Potem porównaj ich pracę (oraz cenę!) i powiedz: Który podoba Ci się najbardziej, działa najpłynniej i dlaczego jest to MIUI? :) :P

  • 0

    36. ~Calრ7  2016-03-15 15:50:41  host: n08-02-02.opera-mini.net

    ja mam Prestigio - typowy chińczyk, ale jest dość dobrze wykonany, działa jak trzeba. ...więc tym bardziej / lepiej będzie wykonany chińczyk tej znanej marki. Czego się bać?

  • 0

    37. ~xxxx  2016-03-15 15:53:59  host: nsithb13.blokowe.pl

    xiaomi, meizu, oppo to producenci a prestigio, maxcom, kiano to importerzy z Polski. Kiedy wreszcie zrozumiecie to?

  • 0

    38. ~~  2016-03-15 16:15:14  host: eev6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    prestigo to nie słowacka czy czeskie firma?

  • 0

    39. ~Svr  2016-03-15 18:26:19  host: 70.hosts212.ostrowski.pl

    Sorry za głupie pytanie... ale czy to oznacza że nie będzie można instalować nowszych wersji systemu np nakładek na android 6, N itp ale pozostanie np możliwość zainstalowania na Mi4 jakiejś ostatniej wersji z nadrukiem 5? Czy też w ogóle juz nie da się przeprowadzić aktualizacji (nie mam pojęcia jak to się odbywa ) 4ozwazam zakup Redmi 3 z 5.0" ale chciałbym miec polski język

  • 0

    40. ~Nich  2016-03-18 13:19:03  host: 77.65.88.37

    Nie wiem co to za idiota pisał ale Romy wychodzą normalnie. Dzisiaj wyszedł kolejny Polski http://tlp.is/9ej

  • 0

    41.  2016-03-18 13:37:03

    @40 - to komunikat miuipolska.pl, do którego podajesz link. Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem.

  • 0

    42. ~Xiaomi  2016-03-18 13:48:17  host: d88-37.icpnet.pl

    41@ to chyba autor tego właśnie newsa powinien przeczytać ze zrozumieniem to co podlinkowałam bo powtarzacie głupoty za głupotami co Portal to Wieksze idiotyzmy

  • 0