Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Xiaomi: 2,12 mln sztuk smartfonów w 12 godzin

Xiaomi: 2,12 mln sztuk smartfonów w 12 godzin

LuiN 9 Kwietnia 2015 16:50

2 1

Xiaomi z okazji swoich 5. urodzin zorganizował wielką obniżkę cen smartfonów. W ciągu 12 godzin firma sprzedała rekordowe 2,12 mln sztuk urządzeń.



Chiński Xiaomi to ciekawe zjawisko na rynku smartfonów. Firma od samego początku stawia przede wszystkim na sprzedaż bezpośrednią poprzez swoją stronę internetową, z pominięciem operatorów czy dystrybutorów.

Ten model sprzedaży sprawdził się zaskakująco dobrze - w 2014 roku Xiaomi wspiął się ma 5. miejsce w rankingu największych producentów smartfonów (sprzedał 61,2 mln sztuk urządzeń). Tegoroczny Mi Fan Festival prowadzony był w sześciu krajach, z Chinami, Malezją i Indonezją na czele.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

2,12 mln sztuk smartfonów Xiaomi sprzedał za około 335 mln dolarów. W zeszłorocznej edycji akcji firmie udało się sprzedać 1,3 mln telefonów. Przy okazji, w tym roku znaleźli się też chętni na 38 tys. telewizorów, 200 tys. opasek Mi Band i 247 tys. listw zasilających Mi Power Strip, wyposażonych w trzy gniazda USB.

Xiaomi liczy na to, że w 2015 roku zwiększy sprzedaż o minimum 30%.

Zobacz: Xiaomi: Windows 10 w naszym telefonie z Androidem? Nie ma problemu
Zobacz: Xiaomi prezentuje Mi Note oraz Mi Note Pro

Źródło tekstu: MIUI, wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi

w sumie: 13
  • 4

    1. ~M  2015-04-09 18:36:25  host: host-31-6-130-151.dynamic.mm.pl

    Dlaczego w katalogu Telepolis nie ma żadnego telefonu tej marki?

  • 2

    2.  2015-04-09 19:06:59

    No właśnie na mgsm jest wg większy katalog telefonów

  • 2

    3. ~  2015-04-09 19:15:01  host: 81-219-69-203.adsl.inetia.pl

    Bo się nie chce redakcji uzupełniać i korygować danych o telefonach. Przykład Samsung Galaxy Ace 4 LTE, który jest bardzo popularny u operatorów w Polsce. A na telefonie dane od innego modelu.

  • 2

    4. ~stics  2015-04-09 20:05:29  host: xt2E2537.stansat.pl

    Telepolis kilka lat temu było najlepszym portalem o telefonach, bez którego nie wyobrażałem sobie dnia. Kilka razy dziennie chłonąłem wszystko co było napisane, wszystko mogłem znaleźć a teraz... same braki. O telefonach muszę czytać gdzie indziej bo tu ich nie ma. Jakby przestali się nimi interesować. Szkoda że po 10 latach muszę szukać gdzie indziej.

  • 1

    5.  2015-04-09 20:17:26

    1, M - w pierwszej kolejności dodajemy telefony dostępne oficjalnie w Polsce. 3, W przypadku tego modelu konsultujemy się z Samsungiem, bo są pewne niejasności w regionalnym nazewnictwie.

  • 2

    6. ~słabo  2015-04-09 20:25:50  host: google-proxy-66-249-81-248.google.com

    Marne tłumacze a o MILcza

  • 0

    7.  2015-04-09 22:48:07

    #3. a co konkretnie ci się z Ace 4 nie zgadza? Bo moim zdaniem dane w katalogu są poprawne.

  • 0

    8.  2015-04-10 00:41:14

    @7 Są dwie wersje tego telefonu SM-G310A i SM-G357FZ (ta druga zwana też Ace Style). Wy opisujecie drugą, a występuje też pierwsza, która ma dużo gorsze bebechy (ekran TFT, bliżej nieznany procek 2x1GHz). PS. Ace 4 z bazy ma chyba 8GB wbudowanej pamięci.

  • 1

    9. ~Marek  2015-04-10 03:05:59  host: 218.25.143.99

    używam xiaomi 3 jako zastępczego i jest to bardzo dobry sprzęt. procek, ram, wszystko to samo co w moim głównym telefonie jakim jest LG G2. jedynie myślę, że xiaomi robi błąd nie wprowadzając double sim. Tu gdzie mieszkam czyli w chinach to bardzo popularne mieć numer ze swojego miasta rodzinnego oraz drugi lokalny. aha dodam, że xiaomi 3 ma update softu raz na tydzień i root-a na życzenie, więc nie trzeba się bawić w flashowanie itd.

  • 1

    10.  2015-04-10 09:07:29

    @5: "w pierwszej kolejności dodajemy telefony dostępne oficjalnie w Polsce" - A kiedy przychodzi ten czas na telefony dodawane w "drugiej" czy "trzeciej kolejności"? Mi2 czy Mi3 pojawiły się kilka lat temu, więc jeśli przez 2 czy 3 lata od premiery się nie załapały to już raczej marne szanse na to, że się tutaj pojawią, prawda?

  • 1

    11. ~Heniio  2015-04-10 09:20:21  host: 91.231.71.43

    "w pierwszej kolejności dodajemy telefony dostępne oficjalnie w Polsce"
    Mam rozumieć, że Golclever nie istnieje?
    A taki Mitac jak najbardziej...

  • 0

    12.  2015-04-10 11:43:14

    penguino: z Ace 4 to Samsung wprowadził jeszcze więcej zamieszania niż się wydaje. Ace 4 LTE czyli SM-G357FZ jest w katalogu dobrze opisany, i nie jest on zwany Ace Style jak twierdzisz. Ace Style to SM-G310HN, ale to całkowicie inny model niż Ace 4.

  • 1

    13. ~Darek  2015-04-11 18:16:28  host: apn-31-0-0-158.dynamic.gprs.plus.pl

    I tutaj wierze, że wielkość sprzedaży jest realna, a nie jak u innych producentów zazwyczaj są to złożone zamówienia, o których się krzyczy, że to sprzedane sztuki. Zamówienie zawsze można zmienić, zredukować , odwołać :)

Dodaj swoją opinię