Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości X dziecięcy turniej piłkarski o Puchar TP

X dziecięcy turniej piłkarski o Puchar TP

WitekT 21 Kwietnia 2005 19:59

0 0

Po raz trzeci Telekomunikacja Polska wspiera największą w Polsce akcję piłkarską, Puchar TP w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa.

Dziesiąta edycja imprezy rozpoczyna się 22 kwietnia. Pierwszym etapem rozgrywek będą kwietniowe eliminacje. Następnie finały wojewódzkie wyłonią 96 najlepszych drużyn z całej Polski, które w czasie wakacji wyjadą na letnie obozy piłkarskie. W ich trakcie rozgrywane będą kolejne fazy turnieju. Ogólnopolski finał odbędzie się w dniach 16-18. września.

W piłkarskim pucharze im. Marka Wielgusa mogą uczestniczyć dziewczynki i chłopcy do 12 lat, zrzeszeni w uczniowskich klubach sportowych lub reprezentujący macierzyste szkoły podstawowe. Telekomunikacja Polska umożliwi zwycięskim drużynom dziewczynek i chłopców wyjazd do Manchesteru na mecz polskiej reprezentacji piłkarskiej z drużyną Anglii, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Niemczech. Mali piłkarze zmierzą się również na boisku ze swoimi rówieśnikami z Anglii.
Organizatorem turnieju o Puchar TP jest Polski Związek Piłki Nożnej. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent UEFA Lennart Johansson, Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki oraz Prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej Zbigniew Koźmiński.

W ubiegłorocznej edycji turnieju wzięło udział blisko 15 tys. młodych piłkarek i piłkarzy reprezentujących 1423 drużyny. W finale rozegranym na stadionie we Wronkach najlepsze okazały się zespoły dziewcząt: UKS Stilon Gorzów oraz chłopców: UKS Niedźwiadek Chełm. W nagrodę zwycięskie drużyny pojechały do Wiednia kibicować drużynie narodowej podczas meczu z reprezentacją Austrii.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet