Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wzrośnie przewaga multimedialnych usług nad SMS-ami

Wzrośnie przewaga multimedialnych usług nad SMS-ami

Q! 24 Listopada 2009 20:22

0 0

idc apej sms0multimedia revenuePod koniec 2009 roku przychody operatorów w regionie APEJ (Azji i Pacyfiku, z wyłączeniem Japonii) z tytułu świadczenia usług wiadomości tekstowych będą niższe, niż w przypadku usług multimedialnych - wynika z prognozy przedstawionej przez firmę analityczną IDC.

W 2008 roku przychody operatorów w regionie APEJ z obydwu rodzajów usług były na bardzo zbliżonym poziomie. Wiadomości tekstowe generowały 10,3%, natomiast usługi multimedialne - 10,1% ich przychodów.




Jednak według firmy analitycznej IDC, trend ten ulegnie pod koniec tego roku zmianom. Podczas gdy przychody generowane przez wiadomości tekstowe nie ulegną zmianie i zatrzymają się na poziomie około 10%, o tyle usługi multimedialne z roku na rok odnotowywać będą wzrost.

Wpływ na to ma nie tylko coraz większa popularność treści multimedialnych, ale również rosnąca dostępność do bardziej zaawansowanych telefonów. Coraz większa liczba dostępnych dla nich aplikacji sprawia, że są one coraz większym generatorem przychodów dla operatorów. Jednocześnie jednak powodują one wyraźnie większy ruch na łączach, co zmusza operatorów do coraz poważniejszych inwestycji w infrastrukturę.

Źródło tekstu: IDC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Franziska Bronstein  2009-11-24 20:49:09  host: 212.2.99.194

    Na początku były SMS-y, potem WAP i MMS-y, aż w końcu doszliśmy do internetu w komórce. WAP i MMS-y chyba z tej listy powoli wypadną.

  • 0

    2. ~despera  2009-11-24 21:00:49  host: v01-15.opera-mini.net

    1. po tych "jazdach" ze zmianą MMS na "pokaz slajdów" to rzezcywiscie lepiej wyslac e-mail z komórki (więcej KB za te samą/mniejszą $) a pewność iż dotrze w nie zmienionej formie.

  • 0

    3. ~Ragner  2009-11-24 21:39:18  host: wapgw3.wapgw.era.pl

    Dla mnie MMSy górą! Pamiętam jaką furorę robił kiedyś Ericsson T68.

  • 0

    4. ~~Senator Swędzipies  2009-11-24 21:54:57  host: 95-mo7-4.acn.waw.pl

    Podstawą mojej egzystencji jest pakiet 1000 SMSów/MMSów w Pleju za 10 Złotych Polskich.

  • 0

    5. ~  2009-11-24 22:26:20  host: v02-12.opera-mini.net

    Polacy to smsiarze.badania E-sona od lat o tym mowia,co prawda od wejscia play mniej jednak zadziwia zgodnosc 3mno w zakresie mtr na sms-15gr.duzo.za duzo..mmsy to margines i zawsze tak bedzie-cena mms u 3mno zwykle 40gr w prepaid w abo podobnie skutecznie odstrasza.w play tanio20 gr ale to multimedialna siec.mirekb

  • 0

    6. ~wojtaszek  2009-11-24 23:12:15  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

    sms to praktyczny dodatek do rozmów -krótkie informacje, numery a reszta to przerost formy nad treścią.

  • 0

    7. ~  2009-11-25 00:41:26  host: v06-10.opera-mini.net

    A Orange nadal uważa że internet w telefonie nie jest potrzebny, że lepszych pakietów nie trzeba. Po tych wypocinach od Orange przeszedłem do Playa, mam internet w telefonie bez ograniczeń bo na telefon 500mb to bardzo dużo, sam wykorzystuje może połowę.

  • 0

    8. ~  2009-11-25 08:29:06  host: ip-89-174-83-60.multimo.pl

    wiec przeplacasz nie lepiej wziac ci plusa i mniejszy pakiet?

  • 0

    9. ~matt  2009-11-25 09:19:07  host: nat-ath-185-79.ath.bielsko.pl

    smsy są stanowczo za drogie! tym bardziej mmsy...ceny powinny być dużo niższe!!!mam nadzieję że wkrótce spadną ostro w dół!!!

  • 0

    10. ~matt  2009-11-25 09:21:15  host: nat-ath-185-79.ath.bielsko.pl

    Orange i Plus są drogie! w play jest już troche lepiej! ale i tak jest co obniżać...

  • 0

    11. ~bender  2009-11-25 10:38:18  host: public-gprs58296.centertel.pl

    kiedyś czytałem, że jakiś senator x w usa dążył do zniesienia opłat za sms ponieważ idą one kanałami technicznymi i nie robią zamieszania na łączach. ja bardzo lubię mms, z email korzystam w telu, nie pamiętam kiedy sprawdzałem przez kompa. sms, hmmm, nałogowo.

  • 0

    12.  2009-11-25 10:43:31

    kiedy w Play ceny smsów były w cenie mmsów, nikogo to nie obchodziło. Europie bardzo dużo brakuje do multimedialności azji. Tak było i będzie - ten raport to żadna rewelacja, da kogoś kto chociaż jeden dzień był w Tokio czy Seulu. Tam wszyscy bawią się video rozmowami, fotokody są nawet w kiblach itd.

  • 0

    13.  2009-11-25 11:05:47

    A Orange na to: Nam sie to w ogóle nie opłaca. Internet w prepaidzie jest potrzebny jak zającowi dzwonek:) !!!

  • 0

    14. ~  2009-11-25 11:13:20  host: v05-10.opera-mini.net

    bez Przesady , w praktyce mms są o wiele tańsze od sms Z racji nie ograniczonej długości i w tym ich ogromna siła. a w pre paid orange w sieci są po 2 grosze poza po 30 a nie 40 jak nie którzy piszą

  • 0

    15. ~bender  2009-11-25 11:25:48  host: public-gprs58296.centertel.pl

    @14. nie są nieograniczone bo limit to 100kb. fakt, że można pisać i pisać i faktycznie jest taniej.

  • 0

    16. ~ab  2009-11-25 13:24:44  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    Dokładnie tak będzie, najpierw smsy rozmowy pozniej mmsy internet dalej video i telewizja taka jest kolej rzeczy

  • 0

    17.  2009-11-30 17:33:14

    W Tak Tak Hot jest pakiet smsów wymiennych na mmsy, do tego pakiet na transfer danych. Heyah jako pierwsza wprowadziła tani internet. Ogólnie- coś zaczyna się dziać w kwestii usług multimedialnych, ale sam rzadko korzystam z videorozmów, które w Tak Taku są od dawna w cenie zwykłych połączeń głosowych. Najpierw musi zniknąć generacja starszych telefonów, uniemozliwiających korzystanie z tych usług. Są przymiarki do TV w telefonie, ale chyba długo ten scenariusz się nie ziści.

Dodaj swoją opinię