Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wzmożona, wakacyjna przenośność numerów

Wzmożona, wakacyjna przenośność numerów

WitekT 21 Sierpnia 2009 11:47

0 0

Od początku lipca do połowy sierpnia najwięcej numerów przeniesiono do P4, bo prawie 40 tys. To prawie dokładnie tyle samo, ile w tym samym czasie stracił Polkomtel - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

P4 pozyskało najwięcej i straciło najmniej - w półtora miesiąca operator przyjął 40 tys. numerów, a oddał około 700. To oznacza, że przez półtora miesiąca P4 zanotowało taki wynik, jak w ciągu całego I półrocza. Od początku roku na poziomie netto operator uzyskał wzrost bazy o 85 tys. numerów.

Z trójki największych operatorów jedynie Centertel jest na plusie, choć niewielkim - przyjął 17 tys. numerów oddając 14 tys. Od początku roku jest to jednak na poziome netto minus, choć też na stosunkowo niskim poziomie na tle PTC i Polkomtela - operator stracił niecałe 5 tys.

W półtora miesiąca PTC przyjęła ponad 7 tys. numerów, a oddała aż 16 tys. Na koniec I półrocza miała najgorsze wyniki - na poziomie netto straciła 25 tys. numerów. Jednak w ciągu półtora miesiąca mocno przegonił ją Polkomtel, z minus 14 tys. do minus 47 tys.




Polkomtel oddał w półtora miesiąca aż 40 tys. numerów, więcej o 20% niż w całym I półroczu. Przyjął tylko 6 tys., co stanowi jedną trzecią pozysku z całego I półrocza. Statystyki te obejmują tylko skuteczne migracje. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że z racji ostatnich problemów z przenośnością, migracja jeszcze co najmniej kilku tys. numerów z Polkomtela jest w zawieszeniu. Marcin Gruszka, rzecznik Play, na swoim blogu wspominał, że samo P4 wie o około 4 tys. numerów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Na wyniku Polkomtela z pewnością zaważyła zmiana regulaminu. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że codziennie umowę z tego powodu rozwiązywało nawet 3 tys. klientów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Wyłączanie kart i przenoszenie numerów następowało właśnie w ciągu opisywanego przez nas okresu.

Migrację od i do poszczególnych operatorów wirtualnych od początku roku można liczyć zaledwie w dziesiątkach. Wyjątkiem jest mBank mobile oraz zlikwidowane WP Mobi, ale ciągle jest to skala poniżej 500 numerów.

Przypomnijmy, że od 6. lipca obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które określa, że numer w sieci komórkowej ma być przenoszony w ciągu jednego dnia roboczego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Dodatkowo, od tego samego dnia, ale w związku z nowelą Prawa Telekomunikacyjnego, przenośność jest darmowa. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 252
  • 0

    233.  2009-08-23 20:22:37

    tricki owszem jest inny sygnał, ale jeśli telefon korzysta z własnego zasięgu jeśli jest na roamingu krajowym Plusa to wtedy jest normalny sygnał.

  • 0

    234.  2009-08-23 20:27:41

    ~neo - mi dual np. nie jest potrzebny - tajk się dziwnie skłąda, ze czy do Play czy do Orange, mam te samą cenę ;-)

  • 0

    235.  2009-08-23 20:29:11

    ~CYCOLIZ - może i ciekawe to jest rozwiązanie, ale nie każda firma obowiązek produkować to co sciekawe ;-) Nie ma Nokia takiego telefonu? Kp sobie myphone'a albo samsunga - zawsze to wybór. Tym bardziej, ze każdy z nich ma po kilka modeli tego typu.

  • 0

    236. ~dodek  2009-08-23 20:35:23  host: public-gprs130028.centertel.pl

    ciągle mało osób zmienia sieć, jednak ważniejsze jest pozyskanie nowych klientów, niż przejęcie ich od konkurencji

  • 0

    237. ~CYCOLIZ  2009-08-23 20:55:25  host: dru253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pozyskiwanie nowych klientów ? Rozumiem, że tych, którzy jeszcze nie mają komórek ? Ja chcę Nokię lub Sony Ericssona z dual simem, bo rajcuje mnie Orange - pop i Mobilking/ Era. Takie trudne ? Czekam na Nokię i Sony Ericssona dualnego bardziej niż to całe LTE !!!

  • 0

    238. ~C  2009-08-23 20:58:38  host: dru253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie piszę list do polskiej siedziby Nokii i Sony Ericssona z pytaniem kiedy wypuszczą na rynek konkretne telefony- dualne 3G. Niech se dadzą na spokój jakieś tam xpressy czy xperie, bo to przesyt

  • 0

    239.  2009-08-23 22:12:01

    @238 Napisz im przy okazji, żeby obniżyli marżę. A nuż się uda.

  • 0

    240. ~  2009-08-24 01:45:32  host: c189-28.icpnet.pl

    Sieci do "rajcowania". Hm. Czy aby to normalne jest?

  • 0

    241. ~road  2009-08-24 09:40:07  host: doj125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hm mnie może w3 nie rajcuje, ale mam tam większość kontaktów i jakoś przenosiny nie sprawią, że radykalnie obniżą mi sie rachunki w play, no takiego cudu nie ma. Raczej więcej zachodu niż to warte.

  • 0

    242. ~CYCOLIZ  2009-08-24 14:35:14  host: cmo183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiadomości już wysłałem z pytaniami do Nokii i Sony Ericssona, czekam cierpliwie na odpowiedź. Gdy odpiszą odnośnie planowanych telefonów z dualsimem to notkę umieszczę na tym forum bądź tematycznym- technikalia ?

  • 0

    243. ~moonlight  2009-08-24 14:47:56  host: apn-77-114-88-197.dynamic.gprs.plus.pl

    @ 242 cycoliz - trzyma za Ciebie kciuki, też czekam na takiego SE, ale akich modeli to pewnie możemy się spodziewać jak im jeszcze bardziej spadnie sprzedaż albo wyjdzie, że samsung ma jakieś megawyniki sprzedaży duali :(

  • 0

    244.  2009-08-24 16:20:12

    W jakiej cenie jest najtańszy starter który trzeba kupić przy przenoszeniu numeru do Play?

  • 0

    245.  2009-08-24 17:40:06

    Davka (244) - obecnie taki starter kosztuje 9 zł. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej w niektórych punktach Play były problemy z przenoszeniem numeru na ten właśnie starter (np. ja miałem z tym problem). Pewnym starterem jest natomiast ten za 30 zł - jednak jednocześnie jest on niestety najdroższy.

  • 0

    246. ~matteo  2009-08-24 18:54:50  host: aaqg153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chce powiedzieć, że mimo zapewnień plus nie chce przenieść mojego numeru do play. Czekam od 3 sierpnia. SIC!!! co za shit!

  • 0

    247. ~Adek  2009-08-24 23:12:27  host: dro18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy możliwe jest przeniesienie numeru z Ery do Heyah ? Odbywa się to w taki sposób jak np. Play-Era, Orange-Plus, Play-Orange itp. czy ,,od ręki,, numer jest przeniesiony do NH lub HP ?

  • 0

    248.  2009-08-26 10:17:38

    246# złóż pisemko do UKE - potrafią działać cuda.

  • 0

    249. ~neo  2009-08-26 20:34:09  host: emu81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    neo, ten od dual sim > CYCOLIZ. Fajnie, że wysłałeś zapytanie do Nokii kiedy wreszcie zaczną robić dual-simy chociaż jeden. Ja mam "niestety" myPhone ale jak na razie kilkanaście tygodni po prostu działa bez zarzutu, 2 lata pełnej gwarancji d-d i oczywiście jednocześnie działają 2 karty sim, cały czas w zasięgu a dzwonię albo z jednej albo z drugiej, jedna do Play a druga do pozostałych tak więc w ogóle nie znam stawki ponad 70 gr. do Play :)) Baaardzo się dziwię Nokii, że jeszcze nie wypuściła dual-sima podobno w Chinach to już standard, mieliby duży zbyt.

  • 0

    250. ~mati  2009-08-28 16:30:15  host: aapw218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dzisiaj w playu w końcu udało mi się przenieść numer z plusa. ale od godziny 12 do teraz karta dalej nie może zalogować się do sieci. czy ktoś miał już podobny problem?

  • 0

    251. ~Adam  2009-09-03 11:19:37  host: csknet-84-234-36-211.csk.pl

    A ja przenosiłe z Tak-Taka 2 numery jeszcze przed zmianą prawa. Do Play oczywiście. Zajęło mi to 3 czy 4 dni. Naprawdę szybko to trwało. Teraz w Play Fresch jest super. Tanio no i tych SMS-ów masa za darmo do wszystkich.

  • 0

    252. ~zxcv  2009-09-18 00:53:04  host: ara74.internetdsl.tpnet.pl

    Ja też przenosiłem numera przed zmianą przepisów tyle że z ERY abonamentowej, a trwało to 2 i pół miesiąca! Teraz chciałbym jeszcze przenieść numer żonie z HEYAH ale z tego co wyczytałem to karta musi być zarejestrowana. Widziałem formularz rejestracyjny, a tam miejsce na tyle danych jakbym co najmniej starał się o kredyt na budowę domu - imię, nazwisko, adres -podstawa- pesel, e-mail, nr dowodu, data urodzenia. Szkoda, że nie każą jeszcze przysłać zdjęcia i odcisków palców. W tej sytuacji pozostaje chyba zmiana numeru. A miało być tak prosto, szybko i pięknie.

Dodaj swoją opinię