Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyższy VAT dla VoIP dla wielu Europejczyków

Wyższy VAT dla VoIP dla wielu Europejczyków

WitekT 6 Maja 2006 12:15

0 0

Tanie połączenia telefoniczne przez Internet mogą niedługo podrożeć. Większość państw UE chce zmiany zasad opodatkowania usług.

Bruksela proponuje, żeby podatek od usług był pobierany w kraju siedziby konsumenta, a nie firmy. Ma to zniechęcić firmy do rejestrowania siedzib w rajach podatkowych spoza Unii Europejskiej, skąd mogą świadczyć usługi elektroniczne takie, jak połączenia telefoniczne przez Internet. W ten sposób UE chce walczyć z nieuczciwą konkurencją.




Decyzje podatkowe wymagają we Wspólnocie jednomyślności. W piątek ministrowie finansów jej nie osiągnęli. Kierujący pracami Unii Austriacy mają nadzieję, że porozumienie zostanie zawarte na kolejnym spotkaniu, 7. czerwca. Jakakolwiek decyzja musi jednak zapaść do końca przyszłego miesiąca, bo wtedy wygasają obecne przepisy dotyczące VAT.

Maleńki Luksemburg z VAT na poziomie 15% jest jednym z głównych przeciwników zmiany w zasadach opodatkowania usług. Także Portugalia, która dla swojej madery wywalczyła obniżoną stawkę, wyraziła dezaprobatę dla propozycji Komisji. Według opinii dyplomatów w czerwcu kluczowa będzie jednak postawa Niemiec. Na razie jednak Berlin mówi nie - nie zapowiada się na zmianę tego stanowiska ani teraz, ani w czerwcu.Dla Niemiec rywalizacja za pomocą stawek VAT nie jest groźna. Wśród zwolenników nowych zasad opodatkowania jest również Polska.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2006-05-06 12:41:22

    Ja też jestem przeciwny - bo niby dlaczego mam płacić podwójnie ??? raz za dostep do netu u mojego operatora a drugi za to że śmiałem dzwonić taniej przez net ??? JAKIM PRAWEM??:P
    ***WitekT - naprawdę działasz jak błyskawica:)

  • 0

    2.  2006-05-06 12:56:11

    A gdzie byli wtedy rodzice?

    (musiałem - skutek czytania Onetu).

  • 0

    3.  2006-05-06 13:12:58

    no tak, tam gdzie chodzi o zwiekszenie podatkow to nasi ministrowie sa pierwsi..

  • 0

    4.  2006-05-06 14:08:37

    Akurat ta zmiana jest dla nas wszystkich kozystana-dlaczego z Twoich podatkow ma sie bogacic Portugalia albo Luksemburg???

  • 0

    5. ~dobi  2006-05-06 14:31:53  host: nat-dz2.aster.pl

    do tamasz, a ku..a co mam z placenia podatkow w polsce? dziurawe drogi,syf na ulicach i wsiowego mulata w rzadzie:-)

  • 0

    6. ~v  2006-05-06 14:55:40  host: abuv83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja jak doladowywalem konto skype to wpisalem, ze jestem z barbados i 0% podatku :)
    tylko przez skype.com, przez onet tak sie nie da.

  • 0

    7.  2006-05-06 15:21:05

    Wiec wlasnie zeby te drogi nie byly dziurawe masz płacic Polsce ten podatek:-)o mulacie sie nie wypowiadam bo to szkoda slow i nerwow

  • 0

    8.  2006-05-06 16:27:54

    ~v abuv83.neoplus.adsl.tpnet.pl: gdzie ten "Barbados" zaznaczyc? kupilem kod SMS na allegro zalogowalem sie na strone skype.com i nie bardzo moge znalesc czy to wogole z tymi kodami SMS dziala na stronie skype.com czy tyko na stronie Onet'u

  • 0

    9. ~  2006-05-06 22:06:37  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

    Tomasz: co szkodzi obnizyc podatki? Popatrzna Slowacje i kraje baltyckie. Podatki nizsze niz u nas i jakos radza sobie i to lepiej niz my. Wysokie podatki tlumia rozwoj gospodarczy. Na drogi kaska lezy na kontach wBrukseli i jakos naszym wpanialym rzadzacym nie udaje sie jej wziac tyle ile mozna. Pamietaj, ze podatek to KOSZT dla firmy. Swoisty koszt, ktory placi jej klient, czyli takze Ty. Poza tym im wiecej firma ma zysku, im wiece sprzeda tym wiekszy podatek placi, nawet jak jest niski. Dlugo by pisac...

  • 0

    10. ~Tomasz  2006-05-06 22:25:42  host: 82.146.253.108

    Stary ale czy ja jestem za wysokimi podatkami?Popieram po prostu pomysl aby VAT byl placony w kraju "siedziby konsumenta" a nie firmy

  • 0

    11. ~Tomasz  2006-05-06 22:40:55  host: 82.146.253.108

    A tak na marginesie to tu wcale nie chodzi o voip zmiana dotyczy wszystkich usług objetych VAT i ma przeciwdzialac cwaniactwu

  • 0

    12. ~  2006-05-07 07:45:38  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    Wolę wspierać Niemcy (Betamax, 15%) niż płacić VAT w kraju. Oni lepiej te pieniądze wydadzą niż nasi politykierzy. Zresztą mam nadzieję, że z tego kraju jak najszybciej wyjadę. Utrzymywanie mocherowców już mi się znudziło.

  • 0

    13. ~delong  2006-05-07 10:20:46  host: host-81-190-29-30.torun.mm.pl

    akurat w przypadku telefoni VoIP, która nie ma granic i do dziłania potrzebne jest wyłącznie łącze internetowe bez znaczenia w jakim kraju to dlaczego mam płacić podatki np. w Polsce???

  • 0

    14. ~Tomasz  2006-05-07 12:00:38  host: 82.146.253.108

    Dobra plac podatek Luksemburgowi tylko nie waz sie nazekac, na dziurawe ulice a i niech ten Luksemburg oplaci Twoja nauke w Polskiej szkole

  • 0

    15. ~  2006-05-07 19:24:16  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    Tomasz: Na drogi płacę podatek w paliwie, za naukę płacę czesne, za wizytę u lekarza specjalisty też płacę (aby mieć sensowny termin a nie za 2 lata), płacę podatek dochodowy, płacę podatki (VAT) od kupionych towarów i usług na fanaberie politykierów. To jeszcze mam płacić wyższy VAT na VOIP bo ktoś ma takie widzimisię? Ten kraj i tak chyli się ku upadkowi o ile już nie upadł...

  • 0

    16.  2006-05-08 10:07:51

    Tak - chyli sie i to coraz bardziej,niestety:( swoja drogą - co za debil powołuje Gietrycha na ministra edukacji???:P

  • 0

    17.  2006-05-08 10:08:48

    ***WitekT ,sorry ,już nic o polityce;)

  • 0

    18. ~K  2006-05-08 11:09:59  host: host214.zeo.pl

    A może obłożyć polskim VATem zakupy w zagranicznych sklepach internetowych itd.
    Tak trzymać...

  • 0

    19. ~maniana  2006-05-22 01:20:50  host: apn-99-86.gprspla.plusgsm.pl

    a ja mam w*je****ane w płacenie podatków złodziejom w polsce - ktokolwiek rządzi - chapie jak najwięcej dla siebie - patrz samoobrona - najbogatsza polska partia - kiedyś nie miała racji bytu. Czemu najbogatsza? Bo już rządzi...

Dodaj swoją opinię