Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyższe ratingi TP

Wyższe ratingi TP

WitekT 6 Czerwca 2005 11:45

0 0

Agencja ratingowa Standard and Poor's podwyższyła rating kredytowy i rating długu niezabezpieczonego Telekomunikacji Polskiej do BBB plus z BBB.

Zmiana ratingu odzwierciedla poprawę w generowaniu przepływów pieniężnych przez TP w zeszłym roku dzięki optymalizacji wydatków inwestycyjnych i znacznej redukcji zadłużenia. Rating odzwierciedla również dobre radzenie sobie firmy zarówno na rynku telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej, mimo wyzwań związanych z liberalizacją rynku, który staje się coraz bardziej konkurencyjny - napisano w komunikacie.

Według S&P dla ewentualnego podwyższenia ratingu spółki konieczne jest dalsze generowanie przez nią przepływów pieniężnych z uwagi na planowany zakup udziałów w PTK Centertel oraz konieczne są znaczne inwestycje w sieć.
S&P spodziewa się, że TP będzie umiejętnie chronić swoją pozycję rynkową w telefonii stacjonarnej przy zachowaniu szybkiego rozwoju segmentu telefonii mobilnej.

W sierpniu S&P podwyższyła perspektywę ratingu BBB Telekomunikacji Polskiej do pozytywnej ze stabilnej.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet