Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wyższa szkoła klonowania

Wyższa szkoła klonowania

LuiN 27 Listopada 2009 09:56

0 0

Co chwila do sieci trafiają zdjęcia chińskich podróbek markowych telefonów. Teraz przyszła kolej na Nokię E72 i trzeba jasno powiedzieć - ten klon to prawdziwe mistrzostwo.

Pomijając kwestię starannie skopiowanego wzornictwa, tym razem do środka trafia znacznie wyższej jakości elektronika, niż ta dostępna do tej pory w chińskich klonach. Doskonałym tego przykładem jest pełna obsługa aplikacji JAVA, preinstalowana Opera Mini czy moduł łączności WiFi.

Zoho E72 to 2 aparaty fotograficzne po 1,3 Mpix każdy, do tego dochodzi tuner telewizyjny, radio FM, Bluetooth, obsługa MMS-ów i oczywiście podwójne gniazdo na kartę SIM. Szybkie animowane menu, dotykowy ekran i teleskopowa antena umożliwiająca oglądanie TV i słuchanie radia bez użycia słuchawek w roli anteny to kolejne atuty telefonu.




Więcej zobaczyć można w poniższym filmie:



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia (prawdziwej) Nokii E72 w katalogu.

Źródło tekstu: dailymobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2009-11-27 10:40:16

    telefon bajera...juz mi sie spodobal:) nie ma co prawda zadnego 'ofisa" ale da sie przezyc-jako 2 telefon full wypas. dolaczam sie do patania ~4.. jak to mozna zdobyc? czy trzeba wyjezdzac do Chin po to? ;)

  • 0

    10. ~lux  2009-11-27 10:41:03  host: chaos.tpnet.pl

    i nawet się nie wieszał... :-)

  • 0

    11. ~  2009-11-27 10:45:33  host: 94.254.169.119

    Ja tak robiłem na play online na kartę N95 via BT. Przeniosłem nr z tak tak do fresha właśnie po to żeby nie przeżucać kart. Dziś robię pierwszy test a tu lipa połączenia nawiązuje i serwer nie odpowiada strony się nie wczytuja z pakietu 1 MB zniknął. Nie wiem co jest grane.

  • 0

    12. ~Lki  2009-11-27 10:56:15  host: kghm-113.lubin.dialog.net.pl

    Nie powinno być zoHo czasami? ;)

  • 0

    13. ~  2009-11-27 10:57:24  host: v07-05.opera-mini.net

    Redakcja jest zacofana nie widziala G3 klona Hero, jest dualsim, wifi,tuner TV i menu z iphona a wszystko za 130USD. Obencie kazdy chinski klon ma juz wifi i tuner tv na czipsecie MTK, tluka tez androidowe cacka na Samsungowych czipach albo na Marvellach 624MHz

  • 0

    14. ~  2009-11-27 10:58:48  host: bxw88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Koszt tego 'cuda' w Chinach to ok. 100 dolarow, wiec tragedii nie ma ;)

  • 0

    15.  2009-11-27 11:04:31

    12, Lki - racja; dziękuję!

  • 0

    16. ~brak  2009-11-27 11:05:01  host: chello089079121072.chello.pl

    Tak samo budują sieci. Też na podróbach. Prawie jak oryginał choć to prawie robi wielką różnicę. Chodzi jednak o to, żeby publika miała tanio. Znaczy żeby jej się tak wydawało, że ma. Wszak jak się nie uda połączenie to się wykona następne i następne. A nikt nie będzie przecież reklamował 3 x2 9gr. No i się karuzela kręci. Podobnie ze sprzętem. Kto będzie taniochę reklamował jak taniej go wyniesie kupno drugiej. I na tym to polega.

  • 0

    17.  2009-11-27 11:12:36

    A zmieniles APN w ustawieniach "Internet" Nokia PC Suite z erainternet na internet?

  • 0

    18. ~  2009-11-27 11:16:18  host: v08-15.opera-mini.net

    @brak. Miałeś takie doświadczenie własne czy konfabulujesz?

  • 0

    19. ~  2009-11-27 11:31:08  host: 188.33.32.203

    Nie zmieniałem ponieważ telefon nie był kupiony w żadnej sieci a ustawienia play mam od zawsze. Jeszcze wczoraj korzystałem z play online na kartę i było wszystko w porządku. Dziś wkładam fresha i lipa. No i już 5 MB nie ma. Do kitu te pakiety.

  • 0

    20. ~  2009-11-27 11:36:29  host: 188.33.93.81

    I co ciekawe jak na plusa przełącze to wogóle nie nawiązuje połączenia a w telefonie śmiga bez problemu. Kto mi pomoże :(

  • 0

    21.  2009-11-27 12:03:36

    Bardzo dziwne , zle zrozumialem , ze wczesniej korzystales z internetu w TT , ja czasem jak zamieniam karty (Play , Era) i korzystam z telefonu jako modemu , zdarza mi sie nie zmienic APN i nie ma transferu. Ale dlaczego nie ma transferu na PO we Freshu a na klasycznym PO jest , nie mam pojecia.

  • 0

    22. ~sebaa  2009-11-27 12:45:01  host: abnc199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 ja u siebie miałem identyczny problem. Zmiana w opcjach internetowych z dynamicznego na statyczne APN rozwiązuje sprawę. Bez tego łączy się z internetem, pobiera szczątkowe dane, ale strony ni diabła nie chcą się wczytać.

  • 0

    23. ~  2009-11-27 12:46:03  host: 188.33.42.202

    W BOk-U nie za bardzo umieją sobie poradzić z moim problemem twierdząc że to zła konfiguracja na kompie a tłumacze że wczoraj przy tej samej konfiguracji play online na kartę smigał. Ostatnia złotówkę oczywiście z konta głównego zabrało i przerwało połączenie a o ile dobrze pamiętam miało być za 1 zł niezależnie od długości połączenia. Taki jest play. Wracam spowrotem do tik taka.

  • 0

    24. ~Wlad  2009-11-27 12:51:17  host: nat6.pp.com.pl

    Bardzo dobrze, ze klonują. Wielkie koncerny amerykańskie,europejskie, japońskie i koreańskie, m.in.: Nokia, Sony, Motorola, Philips, Samsung, LG, RIM itd. przenoszą prawie cała produkcję do Chin, Indii czy Indonezji. Wszystko powierzają wielkim "spóldzielniom" telekomunikacyjnym, np. China Telecom czy CECT, które zlecają "oficjalną" ooperację blisko 3 tys. wytwórni (tak 3 tys.!). Nadwyżka produkcyjna to blisko 300%, która trafia do wspomnianych klonów. Azja, Afryka i Ameryka Płd. to blisko 4 mld. potencjalnych klientów. Tam prawie nikt nie kupuje oryginałów za 200-500$ tylko "podróby" za 20-120$. Chińczycy bez trudu znadują tam "kooperantów", którzy tworzą "rodzime" marki typu: Myhone lub Trak. Takich marek jest ponad 2 tys. Nie zdziwię się, gdy za parę lat "wielcy" będą plajrować. Ale krótkowzroczność i głupota kosztuje.

  • 0

    25. ~  2009-11-27 12:57:30  host: 89.108.205.80

    @22 a gdzie to zmienić bo w fonie nie widzę takiej opcji a w kompie nie mam pc suite tylko standardowy modem wykorzystujący łącze Bluetooth?

  • 0

    26. ~  2009-11-27 13:18:19  host: v10-05.opera-mini.net

    do 6-ja mialem podobny problem jak raz korzystalem z telefonu z karta playonline a raz innego ze zwykla karta play ale z pakietem playonline w telefonie.Musialem zrobic 2 rozne punkty dostepu na kompie-laczylem sie przez viste a nie pc suita.Inaczej cos sie piorkowalo viscie i blokowala mi lacznosc na 1 lub 2 telefon-zmieniala glupia automatycznie ustawienia.Sproboj tez zresetowac kompa i fon i odpal znow siec

  • 0

    27. ~  2009-11-27 17:33:53  host: xdsl-7362.walbrzych.dialog.net.pl

    Ciekawe jak z wartością SAR.

  • 0

    28. ~kimi  2009-12-13 17:32:16  host: 77-255-93-68.adsl.inetia.pl

    hej. Mam pytanie do bardziej "zaawansowanych", tzn do tych, co sie interesuja komorkami nalogowo i sledza ceny telefonow na bierzaca. Otoz, jak sadzicie, jak bedzie sie cena kreowac na paczatku przyszlego roku? Chodzi mi glownie o allegro- teraz chodza tam nowki po 1399zl nawet. Jak telefon trafi juz do polskich sieci sadzicie, ze ile bedzie kosztowac wtedy na allegro? Pytam, bo zastanawiam sie nad kupnem e71. Bede mial okolo 1000zl i nie wiem czy nie warto poczekac i kupic e72. POZDRAWIAM

Dodaj swoją opinię